Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ništa ja o knjigama pitao nisam, samo bih voleo da mi neko objasni smisao te jedne scene u seriji. "Pa dobra je gluma" ne priznajem. Simboliku priznajem ako mi se otkrije šta navodni simbol treba da predstavlja. Da je dvoboj Tyrion vs. the Mountain pa da razumem, ali nije.

 

симболизује неправду у свету или простије свет као такав, бубе смо сви ми, а тај ретардирани ланистер је бог (или само свет, зависно од религијских погледа)... тирион испитује ретарда да би сазнао који је смисао тога што ради - чудни су путеви господњи - или сведено на његову ситуацију зашто ће он бити згњечен када ништа (лоше) није урадио

Edited by Dionysos
Link to comment

Ništa ja o knjigama pitao nisam, samo bih voleo da mi neko objasni smisao te jedne scene u seriji. "Pa dobra je gluma" ne priznajem. Simboliku priznajem ako mi se otkrije šta navodni simbol treba da predstavlja. Da je dvoboj Tyrion vs. the Mountain pa da razumem, ali nije.

 

Tyrion = buba, recimo. Ili Orson = bogovi, buba = covek, a kako je trial by combat nesto o cemu bi bogovi trebalo da odlucuju...

 

Ili GRRM = Orson  :naughty:

 

A to je samo sto se tice analogija. Scena sluzi i da se Tyrion i njegova veza s bratom dodatno prodube, a kao bonus dobijamo i nesto foreshadowinga i lepu pricu o moralu. Glumu da ne spominjemo, je li.

Edited by Calavera
Link to comment

Dobro, odakle bi Tyrionu dunulo baš sad da lamentira nad sudbinom običnog malog bubočoveka koga okrutni bogovi bez razloga i milosti gaze? :blink:

 

Prvo, niti ima mesta fatalizmu povodom suđenja jer mu je 100% neočekivano uleteo najbolji mogući champion kome se sigurno nije nadao, dakle više ima razloga da misli kako ga bogovi opet gledaju i izvlače iz govana u poslednji čas.

 

Drugo, nezavisno od suđenja, on bi trebalo da je svestan da mu je život bio milion puta bolji od 99% tih bubočovekova koje zamišlja, patuljastih ili ne, zato što se rodio u bogatoj i uticajnoj porodici - nema apsolutno nikakvog razloga bude woe is me kad je obično sam sebe dovodio u neprilike i onda se (božanskim proviđenjem) izvlačio.

 

Treće, produbljivanje "odnosa sa bratom" je sve što gledamo od njih cele jebene sezone. Ne znam dokle više da mu ga produbljuju, ima li neko da nije shvatio da Jaime voli Tyriona?

 

Četvrto, Tyrion nikad, ali nikad do sada nije ništa kenjao o bogovima ili sudbini. Uvek je bio suvi racionalista, uzdao se samo u svoju pamet i svoj jezik. Prilično je out of character da se bezveze verbalno baca na milost i nemilost nedokučivom murkokovskom bogu-idiotu.

 

U zaključku, od vaših ideja o suptilnim autorskim komentarima na sudbinu jadnog malog™ čoveka u svetu velikih, meni je daleko verovatnije da su prosto hteli još malo fillera. Snimili epizodu, dvoboj i sve, a onda videli da im fali tri-četiri minuta, pa istrtljali na papir nekakvu instant-pričicu koja 1) ničim ne doprinosi razvoju radnje ili karaktera, 2) nema previše smisla sama po sebi.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Prvo, niti ima mesta fatalizmu povodom suđenja jer mu je 100% neočekivano uleteo najbolji mogući champion kome se sigurno nije nadao, dakle više ima razloga da misli kako ga bogovi opet gledaju i izvlače iz govana u poslednji čas.

нисам стекао утисак да је уверен у оберинову победу, и тај "не зову га за бадава црвени вајпер" део ми је деловао више као да покушава да се убеди да није без шанси

 

Drugo, nezavisno od suđenja, on bi trebalo da je svestan da mu je život bio milion puta bolji od 99% tih bubočovekova koje zamišlja, patuljastih ili ne, zato što se rodio u bogatoj i uticajnoj porodici - nema apsolutno nikakvog razloga bude woe is me kad je obično sam sebe dovodio u neprilike i onda se (božanskim proviđenjem) izvlačio.

на суђењу већ има прснуће са крив сам што сам патуљак сценом - морам читав живот да се доказујем и шта год да урадим није довољно

 

Četvrto, Tyrion nikad, ali nikad do sada nije ništa kenjao o bogovima ili sudbini. Uvek je bio suvi racionalista, uzdao se samo u svoju pamet i svoj jezik. Prilično je out of character da se bezveze verbalno baca na milost i nemilost nedokučivom murkokovskom bogu-idiotu.

исто као и под два

Edited by Dionysos
Link to comment

@answer, knjiga takve scene prosto nema (ili nije imala do tamo negde petog dela). Takav je princip serije, izbaciš kvalitet zameniš ga trešinom. To može da drži jedno vreme, ali ne zauvek.

 

Kao sto sam i rekao u proslom postu - sjajna scena!

Link to comment

Agree to disagree. 

 

Pedro Pascal post-mortem

 

Iskreno, čovek je bio najbolji deo cele smrdljive sezone. Bio sam skeptičan u startu kad sam video da je sav u žutom da ljudi ne bi mislili da je Lanister, i da ne izbiva iz bordela, ali sve u svemu mislim da je odličan posao odradio. I on i ona njegova naložnica.

Link to comment

U zaključku, od vaših ideja o suptilnim autorskim komentarima na sudbinu jadnog malog™ čoveka u svetu velikih, meni je daleko verovatnije da su prosto hteli još malo fillera. Snimili epizodu, dvoboj i sve, a onda videli da im fali tri-četiri minuta, pa istrtljali na papir nekakvu instant-pričicu koja 1) ničim ne doprinosi razvoju radnje ili karaktera, 2) nema previše smisla sama po sebi.

+100

 

Trtljanje o još jednom off screen liku, za kojeg odjednom izgleda nije baš bitno jel se zove Olson, Šmoulson, Tompsoun ili Tupson, mada itetako postoji opasnost da se glupi gledaoci zbune i zamisle 'Ti bokca, jesam li ja nešto propustio? Jel bio taj zabavni kukcozgnječujući mulac možda još jedan lik u još nekoj epizodi? Jel mu tada ime se čulo kao Olšac ili Alšac možda?' dok ne saznaju na kraju trtljanja da ga je pandrknula mazga pa nije ni bitno - ne vodi ničemu, nema smisla, ne objašnjava ništa, nije uvjerljivo niti logično kao nešto o čemu bi bracad razgovarala pred poluizvjesnu odluku o smrti nekog od njih.

 

Ono samo još jednom dokazuje da B&W pojma nemaju o tome kako izgraditi plot, jedini suvisli elementi koji im vode epizode i razvoj priče su neki GRRMovi seminal events, dok su njihovi apokrifi i interpolacije hrpa glupih klišea, trešine i šita adaptiranih iz drugih serijala.

 

I da, to da su oni pogodili™ nešto o kraju priče je masna masno plaćena laž od koje vjerojatno GRRM puni svoju umjetničku mješinu, kao onaj paušal za u roku poslani čapter. Jer oni to sve uopće, ama baš uopće ne razumedu imalo više od bilo koje šuše na Westerosu.org, WICNetu ili PPPu.

Problem s rejtingzima GoTa  je što je gledateljstvo naviknuto na kliše i treš, to je problem. Ko na kox.

 

A I GRRM konvergira njihovom nivou™, neumitno. It's a meeting of minds.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Ej, a što se tiče te Tyrion-Jaime scene, posebno je bilo dobro kako ovaj nabraja homicid, regicid, filicid, suicid, itd., da bi onda došao do zaključka da ne postoji izraz za ubistvo rođaka :blink:

 

Nema veze što smo više puta čuli u seriji da je kinslaying najveći greh, itd. Samo se računaju reči koje imaju -cid na kraju, to je u duhu jezika. Zato Džejmija zovu Regicidista, a ne Kingslayer.

Link to comment

нисам стекао утисак да је уверен у оберинову победу, и тај "не зову га за бадава црвени вајпер" део ми је деловао више као да покушава да се убеди да није без шанси

 

на суђењу већ има прснуће са крив сам што сам патуљак сценом - морам читав живот да се доказујем и шта год да урадим није довољно

 

1. Ne mora da bude uveren u pobedu, ali poenta je da nema nikakvog razloga da bude potpuni defetista. Priča u stilu "zašto naz bogovi uvek gaze" bi imala nekakvog smisla u sledećoj epizodi, kad je sve gotovo pa može da wax philosophical. Sad mu je čist slučaj dao a fighting chance, potpuno je sulud trenutak za takav sentiment.

 

2. Ja rekoh nezavisno od suđenja. Patuljak ili nepatuljak, on je u top 0.1% po kvalitetu života kad je ceo Westeros/svet u pitanju, i čini mi se da je toga svestan - bilo je valjda kad nekom objašnjava kakav bi mu život bio da se rodio takav u nekoj common porodici. Kukanje nad zlehudom sudbinom kad si rođen u prebogatoj i premoćnoj porodici priliči eventualno S1 Sansi, ali nikako Tyrionu koji nam je do sada bio predstavljan kao samosvestan i inteligentan čovek.

Link to comment

Ono samo još jednom dokazuje da B&W pojma nemaju o tome kako izgraditi plot, jedini suvisli elementi koji im vode epizode i razvoj priče su neki GRRMovi seminal events, dok su njihovi apokrifi i interpolacije hrpa glupih klišea, trešine i šita adaptiranih iz drugih serijala.

 

направили су једну од најуспешнијих/најпрофитабилнијих серија, рејтинзи расту из сезоне у сезону... да ли они капирају књиге или не нити знамо нити је релевантно, очигледно су је вешто прилагодили тв публици

Link to comment

Ja ono nisam shvatio kao bog - covek, vec kao vlastela - raja. A za Oberina sam od pocetka govorio da je super strava lik, al me niko nije slusao. :) Mozda i jedini lik koji je simpaticniji u seriji nego u knjizi.

Edited by Fins fleet
Link to comment

направили су једну од најуспешнијих/најпрофитабилнијих серија, рејтинзи расту из сезоне у сезону... да ли они капирају књиге или не нити знамо нити је релевантно, очигледно су је вешто прилагодили тв публици

kao što rekoh, publika se navikla na krek kokein. Wire nije imao rejtingze™, ali je imao plot sa mozgom. Ovo nema. Mislim, ima kostur GRRMovog plota ( koji također postaje sve gori i gori, te i šlampaviji, paralelno) obložen i fillerovan, manje više, govancima i isprdcima, tipa bagskvenčing Šmolsona. Ili Yarine™ oh-fuck-this-foggedabout-this ekspedicije™. Ili Ariiyine anabaze.

Link to comment

1. Ne mora da bude uveren u pobedu, ali poenta je da nema nikakvog razloga da bude potpuni defetista. Priča u stilu "zašto naz bogovi uvek gaze" bi imala nekakvog smisla u sledećoj epizodi, kad je sve gotovo pa može da wax philosophical. Sad mu je čist slučaj dao a fighting chance, potpuno je sulud trenutak za takav sentiment.

 

ја то нисам толико доживео као дефетизам, више као горчину, коју је више пута исказивао, поготово када су у питањи односи са оцем... а не видим зашто би морао да буде срећан својим животом зато што има гладне деце у африци... изузев брата, читавог живота је био суочен са презиром од стране најближе фамилије, то мора да остави трага на човеку

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...