Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ali zato klimatologiju ima u malom prstu. Nasumične zime od tri, pet, ili deset godina, od poslednje žetve ljudi napune ambare i mirni su :D

Link to comment

Martin je žestoki nemač pojma kad se dođe do geografije, demografije, ratovanja itd itd

 

Što je sve užasno bitno za pisanje romana, pripovedanje, građenje likova itd itd

Link to comment

Mislim da nije, ali naslov sledeće epizode je The Mountain and The Viper. (I ne seri da ga je Pajvančić preveo kao poskok?! :blink: )

 

Imena na stranu, da čujem predviđanja nečitalaca kako će ići dvoboj za život patuljka?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

узимајући да је писац човек који обично иде контра онога што публика жели (изузев калиси) 1.30 на планину, али пошто је убио џофрија, можда ипак оберин, само да не буде она трула фора, кад јунак добија батине све време, па у последњем моменту, кад сви помислимо "неће ваљда изгинути", извуче неки скривени бодеж или тако нешто

Edited by Dionysos
Link to comment

(I ne seri da ga je Pajvančić preveo kao poskok?! :blink: )

 

то сам се ја мало нашалио  :Jova:

 

едит: а не знам ни ко је тај дечко (претпостављам преводилац књига) ни како је превео

Edited by Dionysos
Link to comment

Preveo je očajno, ja sam uz sav mazohizam jedva prvu završio... ne bi me nimalo iznenadilo da mu je Red Viper = Crven Poskok :D

Link to comment

Zmajevi i ostale 'tice su zajebani za izmeriti, neko piše koliki im je raspon krila, neko meri od glave do repa, neko bez repa...

 

Meni je najveće iznenađenje Westeros vs. USA, znao sam da treba da bude veći od Britanije po kojoj je kao koncipiran, ali baš toliko :blink: Stavlja u kontekst ona njegova numerička proseravanja o skirmish bitkicama u kojima bez problema učestvuje 40,000 ljudi sa jedne i 15,000 sa druge, skupilo se društvo, popili koju više, i eto.

 

Nema šanse da je Westeros ovoliki. Po ovome, od King's Landinga do Zida ima barem tri hiljade kilometara vazdušnom linijom, kopnom barem četiri hiljade. Koliko bi onda npr. Joren putovao sa buljukom dece i kriminalaca koji nisu na konjima, barem četiri meseca, i to bez bilo kakvog ometanja ?! Šta bi oni jeli za to vreme ?  Čak bi i gavranovima bile potrebne nedelje da prelete ovaj razmak (npr. da leti 200 km na dan).

 

Takođe, od Winterfella do Riverruna bi bilo barem 1500 kilometara kopnom, bili bi potrebni meseci da se severnjačka vojska okupi iz nekoliko stotina kilometara raštrkanih utvrđenja do Winterfella, i onda pređe 1500 km do Riverruna. 

 

Zaključak - ili ova mapa nema veze sa mozgom, ili priča opako fejluje.

Link to comment

Crvena Kobra je u Laguninom izdanju

 

U jeee, kobra! Guja nije bila dovoljno badass, pretpostavljam? (Slično mu je kraken postao sipa.)

 

Link to comment

Takođe, od Winterfella do Riverruna bi bilo barem 1500 kilometara kopnom, bili bi potrebni meseci da se severnjačka vojska okupi iz nekoliko stotina kilometara raštrkanih utvrđenja do Winterfella, i onda pređe 1500 km do Riverruna. 

 

да, и ја сам на основу марширања роба старка стекао утисак да је то доста мањи простор

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...