Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

MiddleClass, on 07 May 2014 - 12:38, said:

    Lici!

 

šta liči isto je samo što kod nas popovi doje dečake :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

čak ima i krst na vrhu :s_d: nije mi jasna litlfingerova opaska sansi o neosvojivnosti kapije (?), ovo uopšte ne izgleda toliko visoko da neka osvajačka vojska ne može da prevaziđe ili osvoji. jedino ako nije mislio na sam zamak, ali ono sa neke uzvisine može da se gađa ceo dan.

Link to comment

Bravos jeste Venecija ako gledaš na Free Cities kao Mediteran, s tim što se ovaj Mediteran prostire po osi sever-jug pa nisu svi latinski ljubavnici.

 

Konkretno Bravos je osim po bankarstvu i kanalima opisan i kao prilično raskalašno mesto, high-class kurve na sve strane, i pozorišta, i dvoboji po ulicama, i sve. Ne znam kakav je bio medieval Amsterdam, ali sve te paraleel su ionako slabašne.

 

Naravno da ne postoje 1-1 paralele, tu ima dosta istorijski inspirisanih stvari razbacanih i izmesanih

Link to comment

nije mi jasna litlfingerova opaska sansi o neosvojivnosti kapije (?), ovo uopšte ne izgleda toliko visoko da neka osvajačka vojska ne može da prevaziđe ili osvoji. jedino ako nije mislio na sam zamak, ali ono sa neke uzvisine može da se gađa ceo dan.

 

Pa naravno kad prenesu tekst iz knjige a vizuelno predstave skroz drugačije - kao nekakvu uzvišinu od 5 metara po kojoj iz neobjašnjivih razloga stoje poređani neki vojnici sa lukovima i strelama, a gore okolo ravna livada :isuse: 

 

Ideja je da su to sve nekakve neprelazne i užasno strme planine, da možeš da se penjaš bukvalno samo tom jednom stazom i to jedva, mestimično moraju da te dižu nekakvim liftovima sa konopcima i sl. sr. Ovo što je prikazano nema veze sa tim, jbg., tako da ne znam zašto su zadržali istu usputnu priču.

Link to comment

pa i pretpostavio sam to. ako su već imali takvu nameru, mogli su to bolje da odrade tako što sansa kroz prozor zamka gleda nizbrdo u nejasnu izmaglicu u kojoj se naziru neke oštre stenčuge, a sve to praćeno litlfingerovim poučnim kazivanjem. ovako je potpuno bezveze ispalo smešno.

Link to comment

По књизи је Eyrie нешто попут Шкотске (Хајлендс) или Зете под Црнојевићима. 

Link to comment

Eyrie bi trebalo ovako nekako da izgleda:

 

 

 

uGg8VVJ.jpg

 

 

 

Najviši vrh na najvišoj planini koja podseća na koplje, nepristupačno i za normalnu posetu, a kamoli napad. I ovi što dolaze u goste se penju dva dana četvoronoške.

 

 

Ovaj Blood Gate što su prikazali u seriji nije loš zato što je različit na bilo koji način od opisa u knjizi, nego zato što je patetičan u svakom smislu za ovaj naziv i priču koju su servirali uz nj. Kao kad bi rekli "evo ga supreme muscle master of the universe" i iza ćoška naiđe Milan Srdoč. 

Link to comment

Jel objasnjeno u knjizi cime se hrane ti sto zive u toj kuli i kako, gde su im podanici tj njihove kolibe, ili se ne ulazi toliko u detalje?

Link to comment

да, баш хтедох то написати, зашто би ико имао потребу да осваја, тј. јуриша на дворац, довољно је пресећи линије снабдевања и то је то

Link to comment

Dvorac je gore mali, ali nedostupan. Imaju neki veliki lift na čekrk koji okreću volovi i tako imaju gore zalihe u nekom silosu, šta li.

 

Linije snabdevanja jeste malo teže preseći, jer na putu do tamo treba proći kroz nekoliko manjih zamkova, plus u dnu je veliki zamak, Moon's Gate gde ionako zimi siđu svi odozgo, jer je gore sve zaleđeno. Dolina je plodna i praktično autonomna. A prilaz celoj dolini brani taj Blood Gate koji nikad nije bio osvojen. Takva je neka postavka.

Link to comment

то већ има смисла, по овоме из серије делује као да нема ничега између те крваве капије и храма

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...