Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

@Lrd: Pa dobro, ali sledeci put bi mogao da me bockas oko necega sto sam zapravo rekao  :dry:

Edited by Calavera
Link to comment

Pa dobro, ali sledeci put bi mogao da me bockas oko necega sto sam zapravo rekao  :dry:

 

To bi onda bila prava i smislena diskusija, a ne trolovanje, molim lepo.

 

A i ne možemo da diskutujemo kad ne gledam. Ali ipak osećam bizarno zadovoljstvo kada vidim kako ljudi sve više shvataju da onako veličanstvena priča ne može da se prenese na ekran bilo kako, a čak i da može nekako, oni to ne rade dobro. Upravo mi danas dvoje mojih prijatelja nezavisno jedno od drugog reklo da je odustalo od serije, iako su počeli da je prate sa mnogo entuzijazma. Jedan je rekao da je tehnički sve dobro, ali da su likovi skroz bezveze, a drugi je isto rekao da su likovi sranje i istakao je primer Lorasa, za koga je kazao da je u seriji feminizirana tetka i da se uopšte ne vidi da je to jedan od najboljih boraca u Vesterosu, koga je bloodlust  direktno oterao u disfiguraciju.

Upravo sam napisao besmislen post koji ničemu ne doprinosi. :D

Link to comment

To bi onda bila prava i smislena diskusija, a ne trolovanje, molim lepo.

 

A i ne možemo da diskutujemo kad ne gledam. Ali ipak osećam bizarno zadovoljstvo kada vidim kako ljudi sve više shvataju da onako veličanstvena priča ne može da se prenese na ekran bilo kako, a čak i da može nekako, oni to ne rade dobro. Upravo mi danas dvoje mojih prijatelja nezavisno jedno od drugog reklo da je odustalo od serije, iako su počeli da je prate sa mnogo entuzijazma. Jedan je rekao da je tehnički sve dobro, ali da su likovi skroz bezveze, a drugi je isto rekao da su likovi sranje i istakao je primer Lorasa, za koga je kazao da je u seriji feminizirana tetka i da se uopšte ne vidi da je to jedan od najboljih boraca u Vesterosu, koga je bloodlust  direktno oterao u disfiguraciju.

Upravo sam napisao besmislen post koji ničemu ne doprinosi. :D

Серија све више нагиње томе што си описао. Можда је делом и због тога што Дебели споро пише, па попуњавају време.

Link to comment

Cercei treba da se uda za Lorasa umesto za copavog mu brata Wilasa koji u seriji nije ni pomenut, a u knjigama jedva nekoliko puta, sto ga cini potpuno nebitnim likom i tamo™ i ovamo™? Spalite ih na lomaci!!! :mad:

Edited by Calavera
Link to comment

kako ti divljaci prelaze s ove i one strane zida? zar nije njegova funkcija bas da ih u tome sprijeci? sto bi se uopste krljali sa strazom ako ec mogu da prodju i idu na jug?

 

 

Samo jedno kraće seratorsko razjašnjenje, prosto zbog razumevanja radnje: Zid je podignut ne zbog Divljana, nego zbog White Walkera. Oni su jednom daaaavno već bili prodrli kroz ceo kontinent i zajedno sa zimom desetkovali stanovništvo. Ovi su ih nekako potisnuli nazad na sever uz pomoć legendarnog junaka1 i tom prilikom su podigli Zid (koji se dalje generacijama doziđivao) da ih drži podalje i ustanovili Noćnu Stražu da čuva Zid. Nazvani su Noćnom Stražom zato što je noć kad su White Walkeri napali trajala godinama2. Sam Zid nije sastavljen samo od leda, nego je prema legendi i začaran, tako da mistična bića poput White Walkera ne mogu da ga prođu dokle god stoji. Zato White Walkerima trebaju oni zombiji kao nkv radna snaga. To se sve, međutim, desilo jaaaako davno i, da citiram Tolkina, to je sve prešlo u istoriju, a potom i iz istorije u legendu, jer se ovi Beli Blejači nisu od tada pojavljivali. U međuvremenu su sa one strane Zida ostali samo Wildlings i kroz silne generacije Noćna Straža i Zid su ostali da praktično brane od njih, jer je njihova prava svrha zaboravljena, a Noćna Straža iz prestižnog viteškog reda spala na socijalu čiji se redovi popunjavaju krimosima.

 

Divljanima suštinski nije cilj da sređuju neke svoje stare račune sa Noćnom Stražom, oni praktično beže sa svime (ženama, decom, stokom itd) od tog istog belog sranja i Zid im se sa Noćnom Stražom prosto isprečio prilikom tog egzodusa. Oni nisu ona mistična bića koje bi začarani Zid zadržao i manje bande su i do sada prelazile Zid u pljačkaškim pohodima (jer Straža nema dovoljno ljudstva da pokrije ceo Zid), ali da bi tu prepreku savladao i goloruki srpski narod sa nejači i živinom, ipak treba otvoriti kapiju. Tu je i suština zbunja generalno, jer u Bele Hodače na Zidu i sa južne strane Zida niko odavno ne veruje, pa od šume ne vide drveće. To jest, smatraju sve vreme kako im večni Wildlings prete i ne vide da je prava opasnost bele boje i predstavlja zajedničkog neprijatelja. 

 

 

___________________________________

1) za tog legendarnog junaka koji je uspeo da sjebe Bele Hodače postoji proročanstvo da će ponovo da se pojavi kad bude potreban i u svom tumačenju proročanstva Melisandre smatra da je to Stanis

2) religija čija je Melisandre sveštenica je baziran na tom mrak-svetlost jin-jang kontrastu i njen red služi kao Bogu Svetlosti, direktnom suparniku pretpostavljenom božanstvu iza Blih Hodača

 

 

 

Praštajte na dužini.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

bez želje za knjige:serija patkometrijom, ovo već zvuči dovoljno zanimljivo da bi se gledalo/čitalo, ali ako i dođe na red u seriji, cenim da će to biti 28. sezona, kada ćemo se na desetogodišnjicu smrti čoveka koji je ovo napisao prisetiti i njega i glumaca koji su nas u međuvremenu napustili.

Link to comment

Sam Zid nije sastavljen samo od leda, nego je prema legendi i začaran

 

неки физичари, грађевинци, архитекте су били анализирали тај зид па дошли до закључка да је кључни материјал та магија, јер иначе зид не би могао да стоји

 

 

za tog legendarnog junaka koji je uspeo da sjebe Bele Hodače postoji proročanstvo da će ponovo da se pojavi kad bude potreban i u svom tumačenju proročanstva Melisandre smatra da je to Stanis

tumblr_mh9wnbYbnm1qe5ugfo1_500.png

Edited by Dionysos
Link to comment

неки физичари, грађевинци, архитекте су били анализирали тај зид па дошли до закључка да је кључни материјал та магија, јер иначе зид не би могао да стоји

 

 

 

 

Nope, Zid stoji zato što je zaleđen i smrznut, dizan je "klasično", što bi Mrka rekao. Magija mu tu dođe kao Fla-Vor-Aid u toj smrznutoj vodi. Samo što to niko na Zidu ne zna i nije toga svestan. Jebiga, fantasy žanr. Ako mogu zmajevi, hodajuće senke koje ubijaju ljudi i slične stvari, ne znam šta je osveštani zid neka nevera. Imaš toga u komšiluku svaki dan.

 

RsrmdBz.jpg

Link to comment

tumblr_mh9wnbYbnm1qe5ugfo1_500.png

:lol:

 

To za Stannisa misle samo Melisandre i donekle sam Stanis. (Plus njegova gospodža.) Valjda je do sad vidljivo da je taj prorečeni junak u stvari Daenerys Targaryen, čiji će zmajevi da spasu stvar? Mislim, nije se ništa desilo u knjizi, ne spoilerujem, ali Mau ima otprilike milion puta veće šanse da bude u toj ulozi nego dosadni Stannis.

 

Legende o kojim Raz gore govori najavljuju da će taj Mesija da nosi nekakav plameni mač koji je iskovao zabivši ga u srce voljene supruge, tako nešto... Dany je izrodila zmajeve žrtvujući Khal Drogu. Dok je Stannisov mač najobičniji stage prop koji mu je Melisandre dala u nadi da tako "ispunjava proročanstvo".

 

Jedan od najrađe očekivanijih trenutaka za čitaoce je onaj kad Melisandre shvati na koliko se pogrešnog konja kladila :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...