Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Nego, ova ideja da će Locke Rukosek™ da ide beyond the Wall u nekakvu ekspediciju da bi našao preživele Starkiće (i ubio ih) je neopisiva glupost, ne znam da li nečitaoci shvataju koliko je taj subplot sumanut...

Zasto je sumanut? Onog trenutka kada je Bolton saznao da su klinci zivi, ocita pretpostavka je da su krenuli kod brata Dzona - Zid im je najblizi, a na jug nemaju kud. Shodno tome, Bolton salje svog coveka da eliminise klince. Rukosek se uveri da klinci nisu sa Dzonom, i pridruzuje se ekspediciji koja ide dalje na sever...

 

Da se razglabati o tome koliko je takav zaplet dobar, ali jeste logican.

Edited by Gandalf
Link to comment

da se pridruzim Arielu... zaista preterujete.

 

Neke izmene radnje su sasvim pristojno odradjene u seriji - knjiga je povremeno jako spora, i "nista se ne desava" u vise poglavlja. Citajuci knjige, to mi nije nimalo smetalo, naprotiv. Ali u seriji moraju da improvizuju.   

 

 

a "kill the masters" je najgluplja moguca stvar koju su mogli da izvedu. :isuse:

Link to comment

Koja gomila seratora na ovoj temi. Moj savet za sve koji kenjaju o tome kako je glupo ovo ili ono: uživajte u seriji i shvatite je kao ono što jeste - sapunica kakvu televizija nije videla do sada - i prestanite da tražite tu tako tipično gikovsku samopotvrdu sopstvene intelektualne superiornosti u tome što nalazite neka dramaturška rešenja glupima ili još gore, u tome što ste čitali knjigu. Udahnite duboko i prevaziđite nrdrejdž i nrdsmrk i komikbukgaj i emotivno i pseudointelektualno investiranje u nešto što je samo odlična razbibriga i uživancija jebo vas Ratko Dmitrović. Pozdrav od čoveka koji je pročitao sve te knjige odavno i odmah rekao "ovo je pisano kao predložak za sapunjaru" i koji zato uživa u seriji, bez greške, od prve epizode do ove najnovije.  Mwa.

 

Živ ti nama bio 300 godina. Samo napred u deljenju lekcija ljudima kako da uživaju u svojoj porciji pop-kulture i šta da pišu i da ne pišu po forumima, i još napredije u tumačenju šta je pravi uzrok gikovštine. I sva sreća te ne pišem ovde ništa, jer bih popio ban za ono što bih ti rekao na pominjanje Dmitrovića u ovom kontkestu.

Edited by Lrd
Link to comment

Zamislite da su nekakva deca Marka Antonija i Kleopatre preživela njihovu propast, i da neki nameštenik koga je Oktavijan ostavio da vlada Egiptom čuje tu glasinu, pa pita nekog mučenika "Šta misliš, gde su otišla ta deca? Jedno je bogalj, drugo je praktično beba, vode ih dvoje retardiranih robova?" A on kaže "Ne znam, ali verovatno su otišli u najdublje srce Afrike, odakle se niko nikad nije vratio." I onda taj nameštenik proceni "Što je sigurno, sigurno je" pa pošalje svog plaćenog ubicu ili šta mu je već da tu decu pod hitno locira i eliminiše, jer bi mogli da predstavljaju pretnju po Rim jednog dana. Ingeniozno!

 

цезарион?

 

деца марка антонија и клеопатре су поштеђена зато што нису били претенденти на престо

Link to comment

Lrde mogu da pišu šta hoće, ali mogu i ja vala da kažem da je to gikovsko preseravanje, a ako je nekom "uživanje" u "porciji pop kulutre" da kopa gluposti i kenja po nečemu što inače gleda svake nedelje, taj je za mene mentol. A ništa nisam napisao o uzrocima gikovštine, to si nešto pogrešno skapirao, valjda nije od nrdrejdža :P

Link to comment

Zasto je sumanut? Onog trenutka kada je Bolton saznao da su klinci zivi, ocita pretpostavka je da su krenuli kod brata Dzona - Zid im je najblizi, a na jug nemaju kud. Shodno tome, Bolton salje svog coveka da eliminise klince. Rukosek se uveri da klinci nisu sa Dzonom, i pridruzuje se ekspediciji koja ide dalje na sever...

 

Da se razglabati o tome koliko je takav zaplet dobar, ali jeste logican.

 

Nema šanse. Zid uopšte nije blizu, između Winterfela i Zida ima jedno osamnaest zamaka i poseda lojalni Starkista (nagađalo se da je Osha odvela Rickona kod jednog od njih, npr. kod onog velikog bradonje što mu je Robov vuk odgrizao prste u prvoj sezoni), dakle otprilike jedino na Zid ne bi otišao jer je njima zakonom zabranjeno da se bave politikom i biraju strane, da štite decu ove porodice od one porodice, itd. To je potpuno van njihove jurisdikcije, a Jon Snow kao newbie bastard nema nikakvu dežinu da sam nekako zaštiti polubraću.

 

Još luđe je da se deca vode severno od Zida, to je totalan suicide mission. Naravno, Bran tamo ide iracionalno jer ga vode nekakve vizije i to je OK, ali apsolutno je besmisleno da Boltoni i Theon i onaj pokojni Maester to tretiraju kao sasvim razuman plan, tačnije kao jedini mogući plan! U kom univerzumu je logično da su krenuli na Zid umesto kod bilo koje druge severnjačke porodice, ako već nisu mogli na jug kod Roba i mame?!

Link to comment

цезарион?

 

деца марка антонија и клеопатре су поштеђена зато што нису били претенденти на престо

 

Cezarion valjda nije bio Antonijev sin? Nisu ni Starkovi nikakvi pretendenti ni na kakav presto A poenta je bila da se odmah na slepo juri za njima u najpogubniju moguću divljinu, kao da pokušavaju da im spasu život umesto da ih ubiju. Kako se ne zapitaju da li su deca možda na nekom drugom mestu, bilo kom?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
 

Jebao vas GOT, jebem ti sentimentalnu romansu u kojoj je twist da i zlo pobeđuje

 

To je to, brate! To je problem priče! Ja sve vreme hoću da kažem ali me uvek poklope sa "ali to je realno" sranjima! 

Link to comment

Koja gomila seratora na ovoj temi. Moj savet za sve koji kenjaju o tome kako je glupo ovo ili ono: uživajte u seriji i shvatite je kao ono što jeste - sapunica kakvu televizija nije videla do sada - i prestanite da tražite tu tako tipično gikovsku samopotvrdu sopstvene intelektualne superiornosti u tome što nalazite neka dramaturška rešenja glupima ili još gore, u tome što ste čitali knjigu. Udahnite duboko i prevaziđite nrdrejdž i nrdsmrk i komikbukgaj i emotivno i pseudointelektualno investiranje u nešto što je samo odlična razbibriga i uživancija jebo vas Ratko Dmitrović. Pozdrav od čoveka koji je pročitao sve te knjige odavno i odmah rekao "ovo je pisano kao predložak za sapunjaru" i koji zato uživa u seriji, bez greške, od prve epizode do ove najnovije.  Mwa.

kako mi ide na onu stvar (kurac) kad neko ovako nađe za shodno da se pokenja po gomili seratora™ na nekoj temi. mogao si i ti da duboko udahneš i prevaziđeš sve do jednog porive koji su te nagnali da sa visine opljuneš po gomili seratora™. naročito kad je ono na čemu gradiš svoje brdašce za pljuckanje to što si (za razliku od gomile seratora™) još odaavno izvalio kakvo je Martinovo pisanije govno.

 

i ko uopšte spada u tu gomilu? ovde uglavnom pišu ljudi koji nisu čitali knjige.  

Link to comment

Ma napio se čovek. Sutra će da moli moderaciju da mu prebaci postove na Pijano postovanje. Pazi šta ti kažem. 

Link to comment

Lrde mogu da pišu šta hoće, ali mogu i ja vala da kažem da je to gikovsko preseravanje, a ako je nekom "uživanje" u "porciji pop kulutre" da kopa gluposti i kenja po nečemu što inače gleda svake nedelje, taj je za mene mentol. A ništa nisam napisao o uzrocima gikovštine, to si nešto pogrešno skapirao, valjda nije od nrdrejdža :P

 

Realno, prosro si se najviše od svih. Kakav god da je serija produkt, podložna je različitim tumačenjima i doživljajima. Tvoj recept da se sve shvati kao "predložak za sapunjaru" pa je onda sve do jaja je par ekselans trivijalizacija svega. Kao i ograničavanje da ako gledam nešto ne smem da kenjam i kritikujem. Predlažem da svi koji gledaju ne gledaju, ili ako gleaju da ne kritikuju ovde jer to jbg nije u redu, nema hoću kakim neću kakim, ili gledajte jer vam je serija super, ili ne gledajte, gledajte nešto drugo, logično.

 

Da napomenem da ovo govorim kao neko ko ne kenja uopšte, meni je posle knjiga ovo lagano štivo da mi koliko toliko vizualizuje već viđeno, serija mi nije u top 10 ikad. ok mi je i to je to. 

 

Osim ako si mislio na Winija, onda si sve u pravu i +1... :D

Link to comment

Kako je ovaj McĆabe fin momak, san svake tašte.  :lol:

 

+365

da se pridruzim Arielu... zaista preterujete.

 

Neke izmene radnje su sasvim pristojno odradjene u seriji - knjiga je povremeno jako spora, i "nista se ne desava" u vise poglavlja. Citajuci knjige, to mi nije nimalo smetalo, naprotiv. Ali u seriji moraju da improvizuju.   

 

 

a "kill the masters" je najgluplja moguca stvar koju su mogli da izvedu. :isuse:

Књига је тек битно спорија у свом петом делу. Мени и Гозба за вране има озбиљан сапунски потенцијал који аутори серије потенцирају. Нове ствари једноставно осим што су непотребне су и тотално нелогичне.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...