Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Obožavam ova polu-obaveštena objašnjenja, gde ove što prate priču stavljaju pod navodnike kao "analitičare", a ne mogu da prenesu ni to šta su ti "analitičari" izneli.

 

 

 

Taj Night's King je bio Stark, bio je jedan od ranih Lord Commandera. Dakle, Zid je već postojao, Night's Watch kao viteški red je već postojao, a samim tim je i postojao neprijatelj odnosno Belci s druge strane zida. Zato zvuči malo čudno da je on sad odjednom glavni s one strane pruge.

On je bio malo lud, zatelebao se u Hodačicu, venčao se sa njom i ako se ne varam podnosili su takođe žrtve suprotnoj strani. Sedište im je bio Nightfort, onaj zamak gde su se sreli Sem i Gilly sa Branom, Hodorom i ostatkom društva, gde je jedan od prolaza ispod Zida. To je mislim bio prvi Lord Commander koji je Night's Watch pretvorio u svoju vojsku, kao pravi opštinski funkcioner. Dok da nisu srokali rođeni braco Stark i Wildlings zajedno, taj deo su barem tačno preneli.

Kako god da okreneš, opet je odstupanje od knjiga, a ne neki spojler čitačima.

Jedino ako nije naknadno unapređen u čin Maršala, ili je pobedio na njihovim izborima i formirao vlas sa SVM-om.

 

 

Link to comment

imam par pitanja jer očito nisam pažljivo pratio

 

- hudfak iz mens? odmetnik od noćne straže? gde on figurira? sa koje strane zida? zašto se divljaci kanibali nisu već povezali sa njim? on ima nameru da rokne džona snega?

 

- bradonja koji je odsekao ruku jaimeu je saradnik ovog ludaka koji je organizovao crvenu svadbu? on je došao po zadatku da rokne džona snega?

 

- čije dete je otišlo? je li one divlje devojke koju je bucko probao da spasi isprativši je u kupleraj? jesmo li nju videli izudaranu? hoće li ono ookušati da rokne džona snega?

Edited by McCabe
Link to comment

imam par pitanja jer očito nisam pažljivo pratio

 

- hudfak iz mens? odmetnik od noćne straže? gde on figurira? sa koje strane zida? zašto se divljaci kanibali nisu već povezali sa njim? on ima nameru da rokne džona snega?

 

- bradonja koji je odsekao ruku jaimeu je saradnik ovog ludaka koji je organizovao crvenu svadbu? on je došao po zadatku da rokne džona snega?

 

- čije dete je otišlo? je li one divlje devojke koju je bucko probao da spasi isprativši je u kupleraj? jesmo li nju videli izudaranu? hoće li ono ookušati da rokne džona snega?

 

- Da. On je postao sef divljaka i jeste povezan sa kanibalima. Trenutno je na severnoj strani Zida, gde ceka signal da istovremeno sa diverzantima sa druge strane zida napadne Castle Black.

 

- Jeste "saradnik" Boltona, ali dosao je da ubije Brana i Rikona, kao legitimne naslednike Starkova i time potencijalne buduce konkurente za vlast na severu.

 

- Dete devojke koju je bucko spasio je sa njom, a ono drugo pripada jednoj od Krasterovih zena / cerki.

Link to comment

1) Mance je nekad davno bio u Noćnoj straži, dezertirao, s vremenom postao King Beyond the Wall, glavni među divljacima. I ti kanibali su njegovi kao i Jonova devojčica, njih je poslao preko Zida da bi... uradili nešto, ne zna se. Čekaju kao da im on sa severne strane da signal, what ever. U knjizi je mnogo jednostavnije, poslao ih je preko Zida da uhvate stražu na spavanju, pobiju ih, i otvore kapiju da svi prođu. Ali treba to rastegnuti na 10 epizoda :isuse:

 

2) Bradonja jeste taj rukosek, i došao je po zadatku, ali ne da rokne Jona nego da nađe njegovog brata bogalja. Odakle im ideja da se mali Bran priljučio straži, boga pitaj. Rekao im mučeni Theon, kome se eto tako javilo. 

 

3) Dete koje je žrtvovano? To je bio neki no-name potomak onog matorog koji je imao praksu da priženi svoje ćerke, a ako mu rode sina, da ga žrtvuje nemrtvima. Ta divlja devojka koju je debeli spasao i poslao u kupleraj, ona je istom tom matorom (Crasteru) bila ćerka, a njena beba je Crasteru sin-unuk.

 

Edit: Pardon, nisam video da je već odgovoreno.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Eto vidis Vini, ovaj Mekejb ne zna ko je 1 Mance Raider, a ti se bunis sto autori serije uproscuju radnju gde stignu. Ako nista, jasno je da nisu dovoljno sekli!!!

Edited by Calavera
Link to comment

Ja koliko vidim, najviše pitanja je bilo o papazjaniji koje ni nema u knjigama - diverzantske radnje kanibala sa raznih strana Zida, ubačeni bradati elementi po nalogu Boltona u potrazi za nekakvom Stark decom iz nepoznatog razloga, slanje Crasterove ćerke žene u nekakav severnjački bordel (da ne bude da je onaj u prestonici jedini bitan), i tako svašta. Znači, preterana kreativnost tebi omiljenog Benioff & Weiss tandema zbunjuje publiku. Zna se što im je činiti:

harakiri_by_AVISTORY.jpg

 

Nego, ova ideja da će Locke Rukosek™ da ide beyond the Wall u nekakvu ekspediciju da bi našao preživele Starkiće (i ubio ih) je neopisiva glupost, ne znam da li nečitaoci shvataju koliko je taj subplot sumanut... pa reko' da im dočaram:

 

Zamislite da su nekakva deca Marka Antonija i Kleopatre preživela njihovu propast, i da neki nameštenik koga je Oktavijan ostavio da vlada Egiptom čuje tu glasinu, pa pita nekog mučenika "Šta misliš, gde su otišla ta deca? Jedno je bogalj, drugo je praktično beba, vode ih dvoje retardiranih robova?" A on kaže "Ne znam, ali verovatno su otišli u najdublje srce Afrike, odakle se niko nikad nije vratio." I onda taj nameštenik proceni "Što je sigurno, sigurno je" pa pošalje svog plaćenog ubicu ili šta mu je već da tu decu pod hitno locira i eliminiše, jer bi mogli da predstavljaju pretnju po Rim jednog dana. Ingeniozno!

 

baldrick_203x300.jpg

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ja se tih pitanja ne secam, ali verovacu ti na rec. Ta desavanja kojih nema u knjigama su sad prakticno vecina serije, normalno da ce biti par nejasnih detalja.

 

Uostalom, nemoj da menjas temu! 1 otvarac ove teme nije znao ko je Kralj iza Zida, a ti si se bunio sto su Martellovi obuceni u zuto umesto u crveno...

Link to comment

оће се онај чича бенџен појављивати још, по систему смрт која се не догоди пред очима публике није се ни догодила, деловао је (мени) као значајан лик и онда нестао

Link to comment

Nego, ova ideja da će Locke Rukosek™ da ide beyond the Wall u nekakvu ekspediciju da bi našao preživele Starkiće (i ubio ih) je neopisiva glupost, ne znam da li nečitaoci shvataju koliko je taj subplot sumanut... pa reko' da im dočaram:

 

Zamislite da su nekakva deca Marka Antonija i Kleopatre preživela njihovu propast, i da neki nameštenik koga je Oktavijan ostavio da vlada Egiptom čuje tu glasinu, pa pita nekog mučenika "Šta misliš, gde su otišla ta deca? Jedno je bogalj, drugo je praktično beba, vode ih dvoje retardiranih robova?" A on kaže "Ne znam, ali verovatno su otišli u najdublje srce Afrike, odakle se niko nikad nije vratio." I onda taj nameštenik proceni "Što je sigurno, sigurno je" pa pošalje svog plaćenog ubicu ili šta mu je već da tu decu pod hitno locira i eliminiše, jer bi mogli da predstavljaju pretnju po Rim jednog dana. Ingeniozno!

 

Pa gde ce deca da odu nego kod jedine zive rodbine koje jos imaju? Dobro, tu je i tetka Lysa, ali sumnjam da su Boltonovi dobrodosli kod nje. Rooseu bi se otvorio ceo Sever ako bi nasao njih dvojicu, normalno da ce bar probati nesto.

 

@Dio: eeee...

 

 

To ni mi koji smo citali ne znamo :(

 

Edited by Calavera
Link to comment

Koja gomila seratora na ovoj temi. Moj savet za sve koji kenjaju o tome kako je glupo ovo ili ono: uživajte u seriji i shvatite je kao ono što jeste - sapunica kakvu televizija nije videla do sada - i prestanite da tražite tu tako tipično gikovsku samopotvrdu sopstvene intelektualne superiornosti u tome što nalazite neka dramaturška rešenja glupima ili još gore, u tome što ste čitali knjigu. Udahnite duboko i prevaziđite nrdrejdž i nrdsmrk i komikbukgaj i emotivno i pseudointelektualno investiranje u nešto što je samo odlična razbibriga i uživancija jebo vas Ratko Dmitrović. Pozdrav od čoveka koji je pročitao sve te knjige odavno i odmah rekao "ovo je pisano kao predložak za sapunjaru" i koji zato uživa u seriji, bez greške, od prve epizode do ove najnovije.  Mwa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...