Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

A zašto su koji moj morali da pišu bilo šta? Ne bismo shvatili da je pobuna robova u pitanju bez toga?!

 

More is less ove sezone, trpaju idiotske dijaloge gde god stignu, a i još idiotskije vizuelne detalje kao što je bio taj.

Link to comment

Pa sa kolegom se prepirem ovde. On tvrdi da je to bilo samo u knjigama, a ne u seriji i da sam se istripovala.

Mislim, jesam ja dosta puta uklavirila u seriju nešto što je opisano samo u knjizi, ali ovog puta sam u pravu. Pa da pokažem.

Link to comment

Naravno da je bilo u seriji, pa zbog toga smo ga i gledali onoliko kako uči da čita sa prestolonaslednikovicom...

 

Evo ga, deseta:

 

A evo ovde gde mu pokazuje poruku:

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

A kao Theon je bolje predstavljen u knjigama? :blink:

 

Ups, zaboravih da ne gledaš seriju... Pusti čoveka da se zabavlja, ovo je kao kad je McCabe gledao Lost sa decenijom zakašnjenja pa ceo forum čekao njegove komentare :D

Link to comment

kako je odvratan Theon Greyjoy, glupi okrutni kompleksas. pu.

 

hihihi isto to sam i ja pisala svojevremeno

 

ali:

Neoprostivi je greh što nisi čitao knjige. Nema izgovora nikakvih.

 

 

A kao Theon je bolje predstavljen u knjigama? :blink:

 

u knjigama možeš da <donekle> razumeš zašto je takav kakav je

Link to comment

U seriji nema odgovora na tvoje pitanje, ovo ti je ono sto se zove cliffhanger, sto ce reci da bi odgovor trebalo da saznamo u nekoj od narednih epizoda. No ne brini, sace Vini ili Filip da se jave i objasne ko i sta je taj gospodin, mozda cak i ostave neko poglavlje iz knjiga, zasto ne.

 

Odgovor ipak postoji, dao ga je sam HBO (po tvrdnjama Monda) :

 

 
Igra prestola: Upoznajte Kralja noći

Autor: mondo.rs

U seriji prvi put prikazan lik koji je u knjigama samo nagovešten, a čije postojanje bitno menja priču...

30.04.2014. | 12:320
A- A A+

 

white.jpgFoto: YouTube
U poslednjoj emitovanoj epizodi "Igre prestola", došlo je do više odstupanja od originalne priče Džordža R. R. Martina izložene u serijalu "Pesma leda i vatre".

Bren Stark završio je među pobunjenicima Noćne straže, Lok, odnosno televizijska verzija Varga Houta došao je u Noćnu stražu, a "rešena" je i misterija Krasterove muške dece.

Jedan od pobunjenika spušta tek rođeno muško dete u sneg, gde ga pokupi Tuđin/Beli hodač koji ga zatim odnosi na oltar okovan ledom. Pojavljuje se još jedan od "zaleđenih zombija" koji šetaju izvan Zida, dodiruje dete i ono postaje jedan od njih.

 

baby.jpgFoto: YouTube

 

Ništa od ovoga, naravno, nije se dogodilo u Martinovim knjigama. Ali, ukoliko bi trebalo da se dogodi, HBO je upravo "spojlovao" ogroman deo priče svima koji željno iščekuju knjige.

HBO je u svom saopštenju Belog hodača koji dodiruje dete nazvao Kraljem noći. Ovo je lik koji je u knjigama samo usput pomenut, i to više kao deo legende i priče za plašenje dece, nego kao stvaran.

Kralj noći je, prema pričama iz Vesterosa, bivši lord zapovednik Noćne straže koji se zaljubio u "ledenu ženu plavih očiju i bele kože". Odmetnuo se i prozvao se Kraljem noći, a pobeđen je zajedničkom akcijom tadašnjeg Kralja van zida i tadašnjeg Kralja severa.

Kralj noći možda je, prema tvrdnjama "analitičara" Martinovih priča, bio Stark, Bolton, ili pripadnik neke druge istaknute porodice, ali njegovo postojanje (oko 8.000 godina pre događaja u 'Igri prestola') nikada nije potvrđeno.

HBO je odmah sa svog sajta obrisao "spojler" i Kralja noći preimenovao u Belog hodača, ali ne pre nego što su oštrooki fanovi zapazili ovaj gaf i proširili ga po Internetu.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...