Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

crtamorasi, ti si los covjek.

 

 

I meni je ona 1/1 najiritantniji lik u seriji, skroz van sklada sa ostatkom price.

Al zato Ygritte :wub: 

 

Link to comment

Neka mi Mau oprosti, ali Clarke stvarno previse smara s deklamovanjem svake reci. Ta desavanja s onu stranu™ mora su i inace previse odsecena od glavne radnje, pa samim tim i dosadnija, a kad se na to doda i drvena gluma glavne osobe tog storilajna, jasno je da tu srece nema. Secam se da su njen lik recastovali tamo pred pocetak serije, verovatno bi ona originalna glumica bila bolja.

Edited by Calavera
Link to comment

Tamzin Merchant? Fat chance, imaš je trenutno u Salemu pa pogledaj - glumata i ona samo tako, iako glumi tmu neku pesnikinju-puritanku umesto majke zmajeva.

 

I will answer! Injustice! With justice! And we shall fight on the beaches! We shall fight on the dragon-landing grounds! And you shall nevah! Take! OUR FREDOOOM! USA! USA! USA!

Link to comment

kad smo već kod možda je bolje, sve mi se više čini da seriju nije ni trebalo da započinju ako nisu bili sigurni kako će dešavanja da prenesu na naš mali ekran™. kao nečitalac knjige, kakvih je ipak najviše gledalaca, kome se ovaj tv šou ispočetka dojmio, sve mi se čini izglednijim da ću se prešaltovati na knjige i/ili bataliti ovo. pretvara se u sve veću i sve dosadniju sapunicu. kako je estetski doživljaj, čiji je stub ionako činilo interesovanje za taj interestantan fantastični svet, sve bleđi i bleđi, serija treba bar da ostane zabavna. a u poslednje vreme je meh do dosadna. prođe pola sezone u kojoj će se dešavati svašta, a opet kao da sve nešto čekamo. 

Edited by Evropejac
Link to comment

Držao vas regicid pod utiskom cela tri dana, a? :D

 

Ja samo moram da istaknem za zapisnik da većina ovih novih podzapleta prosto ne postoji u knjizi. Ni Jonova zajebancija sa dezerterima, ni Branovo nasumično nailaženje na te dezertere, ni Boltonov čovek kao regrut u straži, ni beskonačno oslobađanje svih sužanja svijeta, ni svi oni dogovori i pregovori u bordelu... Razmahnuli se kreativci, jebiga.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

vi 4.5 sezone gledate seriju i onda shvatite da je ta serija krš i da vam se ne sviđa ili samo zakerate tek tako, reda radi?  :)

 

HBO >> Martin, što se mene tičeTM

Link to comment

ne mislim toliko na junaka, mislim na storilajne.

nijedan da dobije neko ishodište ni konkretan smisaoni tok, nigde da se neki od njih ukrste, ode sve u trista beskonačnih strana i u neka kreativna™ tipiziranja i klišee. džon je opet hrabar, mjau opet osloboditeljka, sansa je i dalje ovčica u svetu vukova, tireli su prefrigani (oni su to sad potvrdili, ali gledaćemo garant i ubuduće), a sve to bez nekog kraja, gledamo zvezdinu kontru gde svi trče pravolinijski, a lopta tek ponekad ode dijagonalno. ili su previše kreativni, ili su malo požurili sa tv adaptacijom, ili su... i knjige loše (što ću proveriti čim u biblioteci imali budu neki deo raniji od ovog najnovijeg).

opetkažemponavljam, izgleda mi bezmalo ceo dosadašnji tok serije kao ogromna i razuđena ekspozicija, zapleti tek najavljeni. mogli su slobodno malo veći akcenat da stave na taj čudesni svet vesterosa i njegovu istoriju, jer mi ne izgleda slučajno da su baš storilajni sa vajldlinzima, belim hodačima i, bar u početku, targerijenima najzanimljiviji. evo sad i ovaj sa odnosom martela i lanistera, ali u tom slučaju nam treba više odnosa, a manje besmislenih scena i dijaloga.

a u sledećoj garantovano gledamo nastavak avantura haunda i arije, nova besmislena dešavanja u taboru jedinog preživelog barateona i nastavak započete "ja vragolan i moj deda" rojalističke pričice.i naravno oberin u bordelu.

Edited by Evropejac
Link to comment

Evo samo da ti dam malo nade da ipak ispratiš - suđenje Tyrionu bi trebalo da bude najzanimljiviji deo sezone, i očekujem da traje skoro do poslednje epizode. Sve ostalo, bojim se, biće teško sranje. Potpisujem sve zamerke, zaplet sad već jeste previše razuđen nego što ovako površan i nerazrađen tretman knjige može da izdrži. (A naravno, ni knjiga nije bezgrešna po tim pitanjima.)

Link to comment

Gledam prvih 15 minuta i mrači mi se pred očima, pauziram malo sada da ovo napišem i odmorim napaćeni mozak - ovo je ko objašnjavanje najimbecilnijem kretenu, 15 minuta najslikovničastije, najprizemnije, najbeskrajnodosadnije ekspozicije™ u povijesti kabelske televizije, nedokumentarne produkcije. Koja je budaletina ponosni autor ove epizode?

Link to comment

nema u knjigama materijala za 20 epizoda, stoga filovanje (u knjigama nepostojećom radnjom) da bi se nakako 2 polovina 3 knjige razvukla do kraja ove sezone

Link to comment

Milo mi je da odudara serija od njih jer to ove ppp fanove ocigledno nervira.

 

Znaci, zombiji su sluge od WW i rade sto im ovi kazu? Manje, vise su isti samo su ovi drugi pametniji i visi u hijerarhiji.

 

Nego znate sta mi nije jasno... sto onaj deda Lanister lijepo ne okupi tri lojalna kakosezvahu oni sto ulaze u umove (tijela) drugih i lijepo ta trojica udju u umove zmajeva i pobiju Kalisi i onoga vonabi kralja sa crvenom vjesticom te one WW i zombije sprze? Preinteligentan i prekvaran je matori Lanister (onako Vini Murinjovski) da mu tako nesto ne bi palo na pamet.

Link to comment

Nego znate sta mi nije jasno... sto onaj deda Lanister lijepo ne okupi tri lojalna kakosezvahu oni sto ulaze u umove (tijela) drugih i lijepo ta trojica udju u umove zmajeva i pobiju Kalisi i onoga vonabi kralja sa crvenom vjesticom te one WW i zombije sprze? Preinteligentan i prekvaran je matori Lanister (onako Vini Murinjovski) da mu tako nesto ne bi palo na pamet.

 

Te stvari, zombiji, the Others, pozajmljivanje tela zivotinja, itd se (van krajnjeg Severa) smatraju legendama i pricama za malu decu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...