Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

они су беше имали само један мач у читавом вестеросу од тог валиријског челика... па сад имају два... оно што не капирам је како сви препознају тај челик чим га виде, пошто овако на екрану се баш и не види та нека посебност

Link to comment

To nisu zombiji, već The White Walkers. Oni su takva bića, a zombiji su oni Undead, tj, mrtvaci koje WW oživljavaju.

Meni se jako dopala scena sa WW's. Oni muškarci tamo će da zakeraju, ali to im je posao.

 

Wights su ti sto lice na zombije, je l da? Kad ozive mrtvog covika ili zivotinju. Al sta se desi kada sa detetom kada njega zamrznu ovako? Nije mrtvo da bi postalo wight, a jos manje je Ww, to je valjda skroz posebna vrsta. Meni je logicnije ovo sto kaze Middle, mrtav ili ziv, kada te Ww dotakne pretvori te u zombija slugu.

Link to comment

To sa zamrznutim detetom nigde nije pomenuto u knjizi, ali jeste se spekulisalo da se tako možda White Walkers razmnožavaju, pošto ne znamo šta bi drugo radili sa žrtvama. 

 

Ne zna se ni šta su tačno ti White Walkers (sedokosa gospoda na mrtvim konjima), samo se zna da ljudi koje oni ubiju (ili nađu mrtve, ili šta god) kasnije postaju zombiji. Wight = Zombi, što je malo konfuzno jer sad iz nekog razloga moramo da razlikujemo white (walker) i wight <_< U knjizi te što jašu zovu Others a zombije zovu wights, ali "Others" je izbačeno iz serije i zamenjeno sa "White Walkers"... verovatno da gledaoci ne bi pomešali GOT i Lost, nikad se ne zna.

 

они су беше имали само један мач у читавом вестеросу од тог валиријског челика... па сад имају два... оно што не капирам је како сви препознају тај челик чим га виде, пошто овако на екрану се баш и не види та нека посебност

 

Ma nisu imali samo jedan, skoro svaka major porodica je nekad imala po jedan, iako su sad kao retki - pogubilo ih se u međuvremenu.

 

Ali da je idiotski što taj neki super-redak materijal apsolutno svi prepoznaju na prvi pogled - jeste. "I'm no stranger to Unobtanium!" :isuse:

Link to comment

Procitah da je preimenovanje nastalo pre svega da se gledaoci ne bi zbunjivali i mesali sa opstim znacenjem reci Others.

Opet, meni je logicnije da je dodirnuta beba posle toga Wight nego Walker. Jasno je da su oni sasvim druga vrsta, te nema razloga da se ne razmozavaju na neki svoj nacin. Sa druge strane, koji ce djavo onaj oltar, odnosno pojavljuje se verovatno zato sto ima neku svrhu, i sto bi nosio dete cak do prijestonice samo da bi ga pretvorili u najjeftiniji oblik zivota. Ne znam, meni bezveze, mogli su i mladunce madveda, foke ili divokoze da pretvaraju u Ww, podjednako su im razliciti i ljudi.

I jos nesto, sramim se priznati, al ja sad nisam siguran sta je White walker :blush: Meni je Ww bilo stvorenje bele kose sa karakteristicnom fizionomijom, kakvi su se do sada pojavljivali u seriji. Koji je djavo sad onaj tip koji lici na Hellraisera, samo je ruzniji i rogatiji? Neki Alfa wwalker, sta li?

Link to comment

E ne znam, ali meni se čini da je to što smo videli još u prvoj sezoni isto White Walker koliko i ovi sad sa žrtvovanim detetom, samo je bio 1) mrak i 2) manji CGI budžet.

Link to comment

čekajte, postoje vajt vokeri i ti vitovi? koji su ovi koje smo videli u hiperboreji, ili je i to nepoznanica koju ćemo saznati u sedamnaestoj sezoni?

Link to comment

Smrznuti lesevi sa diodama u ocima su Wightovi. Ako je neko u stanju poluraspada onda je samo zombi. Kako izgledaju Ww jos ne znamo sigurno  :lolol: videli smo dve razlicite varijante do sada.

Link to comment

Joj Orasi, što zbunjuješ ljude... Te bele dede na konjima, što su sad odnele dete - to su ti White Walkers, nekakva natprirodna bića o kojima ne znamo ništa. Jednog od njih je Sam ubio kad mu je zabio onaj bodež od opsidijana u leđa.

 

Oni zombiji koje smo videli u hordi (aka wights) su samo reanimirane žrtve tih White Walkera. U životu su bili ili divljaci ili članovi Noćne straže. (Ili konji.)

Link to comment

Prosto je...dete je iz snega uzeo White Walker i odneo ga u headquarter. A tamo ga je neki stvor, koji je još više pozicioniran u hijerarhiji (možda je čak i vrhovni poglavar), pretvorio u White Walkera. I to je verovatno jedini način da se njihov broj uvećava.

Wight je "običan" zombi. Ubiju čoveka, on bude mrtav neko vreme, ustane i traži oko sebe šta se mrda i pokušava to da ubije. Wight može biti i konj, medved, vuk, pingvin, morž...izgledaju kao poluraspadnut leš koji hoda i ima plave oči.

Obe "vrste" imaju plave oči, ali White Walker su veći, jači, imaju inteligenciju, imaju cold aura i kad oni nešto dodirnu to se zaledi i pukne (Samov mač u prošloj sezoni) i...glavnijiTM su dosta od wighta.

Link to comment

Joj Orasi, što zbunjuješ ljude... Te bele dede na konjima, što su sad odnele dete - to su ti White Walkers, nekakva natprirodna bića o kojima ne znamo ništa. Jednog od njih je Sam ubio kad mu je zabio onaj bodež od opsidijana u leđa.

 

Oni zombiji koje smo videli u hordi (aka wights) su samo reanimirane žrtve tih White Walkera. U životu su bili ili divljaci ili članovi Noćne straže. (Ili konji.)

 

Znam da su koscati, visoki i sedo/dugokosi smradovi White walkeri, to je bar jasno. Smrznuti ljudi i zivotinje, sto kaze omiljeni, su "samo" Wihgtovi.

Al meni nije jasno koga smo onda videli na kraju. Ono nimalo nije licilo na Ww. Nema smisla da bude neki feldmarsal, zasto bi pobobu on bio toliko drugaciji od ostalih? Pogotovo sto ima mnogo ljudskiju fizionomiju.

 

@ omiljeni

Jebem li ga, meni je i dalje nelogicno da se razmnozavaju hakovanjem ljudi. Jasno mi je da u Wighta moze da se premetne sve od crva do plavog kita, al to je sasvim drugi par cipela. Zombiji su samo potrosna roba, nemaju neku ulogu sem usiranja u zivot protivniku. Kod razmozavanja kazem da je nelogicno da su bas ljudi domacini, jer jedinu vecu slicnost koju imaju sa ljudima, nego sa recimo delfinima, je sto imaju po par ruku i par nogu. Jasno je navedeno da je to vrsta za sebe. Ako im je takav nacin razmnozavanja nije ni cudo sto su ovoliko nadrkani  :lolol:

Link to comment

ustane i traži oko sebe šta se mrda i pokušava to da ubije.

 

па зар се не би онда поубијали у оном маршу

 

едит: мислим, ај да им уградимо бар инфрацрвени сензор

Edited by Dionysos
Link to comment

To sa zamrznutim detetom nigde nije pomenuto u knjizi...

 

Tek sad vidim ovo. Jbg, onda objasnjava sve :dry: nema potrebe da se malti slama dalje, izvinjavam se.

Sve sam blizi odluci da uzmem i ja da citam, iako nisam fan zanra. Dusa me boli kad vidim kako cucorite na drugom topiku, a zanima i mene, a nemam  socim da se ukljucim :(

Edited by crtamOrasi
Link to comment

Znam da su koscati, visoki i sedo/dugokosi smradovi White walkeri, to je bar jasno. Smrznuti ljudi i zivotinje, sto kaze omiljeni, su "samo" Wihgtovi.

Al meni nije jasno koga smo onda videli na kraju. Ono nimalo nije licilo na Ww. Nema smisla da bude neki feldmarsal, zasto bi pobobu on bio toliko drugaciji od ostalih? Pogotovo sto ima mnogo ljudskiju fizionomiju.

 

U seriji nema odgovora na tvoje pitanje, ovo ti je ono sto se zove cliffhanger, sto ce reci da bi odgovor trebalo da saznamo u nekoj od narednih epizoda. No ne brini, sace Vini ili Filip da se jave i objasne ko i sta je taj gospodin, mozda cak i ostave neko poglavlje iz knjiga, zasto ne.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...