Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

A poklapanje izdavanja knjige sa premijerom sezone serije - :puke: Nije isključeno da bude tako, ali u svakom slučaju :puke:

I ja se nadam da do ovoga nece doci, tj da ce knjiga izlaziti ranije, da ne bismo bili zatrpani spojlerima.

 

Takodje, nadam se da zurba u pisanju izazvana serijom nece uticati na kvalitet knjiga.

Link to comment

Sumnjam da utiče žurba, ali otezanje svakako utiče - većina pisaca prosto nije sposobna da na ličnom nivou održi interesovanje za istu temu i iste likove tokom 15-20 ili više godina. Rasplinu se, krenu da razvlače u sto drugih pravaca, da protivreče sami sebi, i na kraju pod pritiskom skarabudže nešto.

 

(U konkretnom slučaju, imali smo "Nisam završio knjigu koju pišem već 6 godina pa sam se dosetio da polovinu radnje prebacim u sledeću, a ovu da dopunim besmislenim fillerom da bi mogla da izađe koliko-toliko na vreme. Onda ću sledeću isto tako da dopunim glupostima koje ni sa čim nemaju veze, i eto ga - dve knjige umesto jedne, za duplo vremena i para! Ingeniozno!")

Link to comment

Auh, 10-12 sezona zvuči bolno. Radnja u knjigama posle prve tri nije ni blizu tako gusta kao ranije, ima užasno mnogo praznog hoda, i nema smisla da se prave po dve sezone od beskonačnog sedenja i pričanja ni o čemu.

a nemoj me jebat. sta kazes, nece biti ovako ludo dinamicno? :D

Edited by Timmi
Link to comment

Nisi još ništa video. Ima npr. u petoj knjizi niz poglavlja u kojima jedan od glavnih likova samo plovi brodom niz reku i ne radi ništa - malo gleda neku golu ribu kako se kupa, malo igra šah, malo cirka, i tako. Po slobodnoj proceni jedno 165 strana samo toga. Onda padne s broda i taman pomisliš dobro je, udavio se, kad ono penis - u sledećem poglavlju se ispostavi da su ga izvukli, i nastavljamo gde smo stali.

 

Ako od tog dela radnje ne naprave spin-off, ništa nisu uradili.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
a nemoj me jebat. sta kazes, nece biti ovako ludo dinamicno?  :D

 

 

 

:lolol:  Вјеровао или не.

Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment

Ma skratiće sve to, kao što su već x stvari isekli. I onaj put Nights Watcha na Sever, fijasko i povratak nazad je opisan na bogtepitaj koliko strana. Put Daenerys sa svojim Dothrakijima kroz pustinju do Qartha pa i sama dešavanja u Qarthu su takođe prilično isečena. Mislim da će i sapunicu na istoku sa Mereenom takođe da skrate, jer se već u trejleru ove sezone vidi kako je zmaj Drogon skroz porastao - a to je kao poenta celog izbivanja tamo.

 

Plus što prebacuju radnju napred-nazad. Theon Greyjoy se kao Reek inače pojavljuje tek u petoj knjizi, a ovde ga vidimo gde se odigrava radnja treće i pomalo četvrte.

Link to comment

Skratiće, ali čime će popuniti praznine boga pitaj. Meni se iskreno baš nešto i ne gledaju Benioff i Weiss izmišljotine, pošto smo do sada već videli granice njihove kreativnosti - jedno 80% ubačenog materijala je bilo teško sranje.

 

Možda ono sa Dunk & Egg prequel sezonom i nije tako loša ideja...

Link to comment

Ja sam čuo da se Dunk & Egg pominju samo u odgovoru Martina na pitanje "Šta ćete ako vas serija sustigne?" BIlo je kao, jebiga, neka snimaju godinu-dve nešto skroz drugo pa posle neka nastave kad meni bude zgodno, evo npr. tu su te novele što sam pisao... (Samo što sumnjam da ugovor koji je potpisao sa HBO dozvoljava takvo opuštanje.)

Link to comment

Nisi još ništa video. Ima npr. u petoj knjizi niz poglavlja u kojima jedan od glavnih likova samo plovi brodom niz reku i ne radi ništa - malo gleda neku golu ribu kako se kupa, malo igra šah, malo cirka, i tako. Po slobodnoj proceni jedno 165 strana samo toga. Onda padne s broda i taman pomisliš dobro je, udavio se, kad ono penis - u sledećem poglavlju se ispostavi da su ga izvukli, i nastavljamo gde smo stali.

 

Ako od tog dela radnje ne naprave spin-off, ništa nisu uradili.

kad reče "penis": GRRM ne propušta da opiše kako dotični lik u svakom poglavlju piša u reku i zatim otrese onu stvar (penis). kako mi je to išlo na nerve...

kad bolje razmislim, stvarno jeste bar za neku web seriju ako ne i pravi spin-off.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...