Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Moze li iko u seriji da ucini neko zlo, a da mu se ne vrati? Makar ne u narednih mjesec dana? Zlo na odlozeno?

 

Ja mislim da je ovo prvi put da je nekog bitnog lika zapravo stigla losa karma, tako da nerazumem™ o cemu ti to ^_^

Link to comment

U ovoj tvojoj sapunici se nikad nista bitno ne desava. Niti Kalisi prelazi more, niti Ledeni prelaze Zid. Ostali se jebu, spletkare i kidaju glave jedni drugima uz naravno kompromis. Ti meni sestru i mamu, ja cu tebi sina. Ti meni glavu, ja tebi ruku. Moze li iko u seriji da ucini neko zlo, a da mu se ne vrati? Makar ne u narednih mjesec dana? Zlo na odlozeno?

 

...the invented world of Westeros can seem more realistic than the evocations of the past to be found in many a historical novel. No fiction set in the 14th century, for instance, has ever rivalled the portrayal in Game of Thrones of what, for a hapless peasantry, the ambitions of rival kings were liable to mean in practice: the depredations of écorcheurs; rape and torture; the long, slow agonies of famine.

 

http://www.theguardian.com/tv-and-radio/2013/mar/24/game-of-thrones-realistic-history

Edited by Gandalf
Link to comment

Kamo srece da bude takav kraj Vini. Odje ce kraj biti isto ko sto je i pocetak. Kalisi ce skupljati vojsku, Ledeni ce bauljati po sjevernom polu, Lanisteri ce trositi milijarde da zavade pa vladaju.

 

U ovoj tvojoj sapunici se nikad nista bitno ne desava. Niti Kalisi prelazi more, niti Ledeni prelaze Zid. Ostali se jebu, spletkare i kidaju glave jedni drugima uz naravno kompromis. Ti meni sestru i mamu, ja cu tebi sina. Ti meni glavu, ja tebi ruku. Moze li iko u seriji da ucini neko zlo, a da mu se ne vrati? Makar ne u narednih mjesec dana? Zlo na odlozeno?

Gejm ov kompromis end Gejm ov balans i nema niko da se ljuti.

Ниси далеко.

Link to comment

Razza i Vasic su me najvise ubili u pojam. Ocekivao sam da ce mi reci - Nisi u pravu, cekaj da vidis sta ce se sve desiti kad ono medjutim... :(

Link to comment

panta objasnio

 

kopka me kako ce sledeci kralj da ode, oce li ga oteti vanzemaljci? to mi djeluje najlogicnije.

Edited by Timmi
Link to comment

Edit: meto u spoiler

 

 

 

Nejasno je kako je Olenna mogla da isplanira samo stavljanje otrova u casu jer je to sto je Tyrion sipao vino bilo krajnja slucajnost i nije bilo vidjeno da se desi.

 

 

 

 

kad se već priča o logistici, pade mi na pamet da je sama čaša mogla da bude otrovana, tj da je otrov mogao da bude ubačen u čašu pre sipanja vina. onda bi to ko je sve dirao čašu moglo da bude značajno (Tireli, Tirion, Sansa...).

u svakom slučaju, težak amaterizam Lanistera, jedinstveno nepopularnom kralju niko ne isprobava hranu i piće. ili ipak isprobavaju a ja se ne sećam, davno se čitalo...

 

Link to comment

мислиш на дивљаке? ово горе су бели шетачи и зомбији, те што марширају нисмо видели још од друге сезоне, ваљда

 

Ma na zombije i mislim, odakle njima raste članstvo? Upravo iz tih divljaka, što je ovima i razlog da masovno pokušavaju da se probiju na jug...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...