Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Mora tako kad otkidaš završno parče treće knjige i ostavljaš ga za sledeću sezonu... gde ćeš valjda da ga skrpiš sa pola četvrte knjige, i delom pete, ko zna. Što više budu davali sebi na volju po pitanju strukture, to će više serija da propada. Svaka knjiga je koliko-toliko zaokružena kao celina... na primer, Hound-Arya scena u krčmi je sa samog kraja knjige, gde on bude ranjen, ona ga ostavi i ode da traži svog Faceless Assassina - to ima smisla za neki kraj tog dela njene priče. Ali ako umesto toga tu scenu tresneš na sam početak sezone, onda si je potpuno obesmislio (plus što ćeš sad morati da smisliš neku novu završnu sekvencu za nju na kraju sezone!)

 

Slično je sa Daenerys, gde su na kraju prošle sezone isforsirali neko veliko finale u kom ona stejdž dajvuje po robovima koje je oslobodila u onom drugom osvojenom gradu, šta god. A sad u sledećoj sezoni, sada je gledamo kako... oslobađa robove i u trećem gradu, yay! :isuse: Cela ta liberatorska sekvenca je mogla da bude u jednoj sezoni, pa bi struktura imala više smisla.

 

Igrom slučaja, priča na severu za kojoj kažeš da ti se sviđa kako se razvija - ona je i u knjizi odvedena tačno do tog kraja kao i u seriji, Jon stiže ranjen na Zid da ih upozori da su wildlings već tu. Uopšte me ne čudi da jedini tok radnje koji deluje smisleno onaj u kom nisu pokušali da izmišljaju toplu vodu.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Imam osjecaj da ce i u desetoj sezoni serije (tj. da je tako i u knjigama) da Hodaci budu sa one strane zida, da je Kalisi i dalje preko bare i da skuplja drva da napravi splav za njenih milijun i sesto hiljada robova, a da Lanisteri spletkare i kolju se sa nekim novim Starkovima.

 

 

Znaci dosadno!

Link to comment

 

 

Igrom slučaja, priča na severu za kojoj kažeš da ti se sviđa kako se razvija - ona je i u knjizi odvedena tačno do tog kraja kao i u seriji, Jon stiže ranjen na Zid da ih upozori da su wildlings već tu. Uopšte me ne čudi da jedini tok radnje koji deluje smisleno onaj u kom nisu pokušali da izmišljaju toplu vodu.

pa to i jest daleko najzanimljiviji segment. moguce zato sto tu, u stvari, jedino i ima desavanja.

Link to comment

Imam osjecaj da ce i u desetoj sezoni serije (tj. da je tako i u knjigama) da Hodaci budu sa one strane zida, da je Kalisi i dalje preko bare i da skuplja drva da napravi splav za njenih milijun i sesto hiljada robova, a da Lanisteri spletkare i kolju se sa nekim novim Starkovima.

 

 

Znaci dosadno!

 

 

Barem si sebi unapred rešio dilemu da li da gledaš seriju dalje ili ne.

 

 

pa to i jest daleko najzanimljiviji segment. moguce zato sto tu, u stvari, jedino i ima desavanja.

 

 

Taj Sever sa hodačima i jeste "main quest" igre serije. Sa time su knjige i serija počeli i sa time će da završe.

Link to comment

Izvinjavam se ako pitam već odgovoreno, al neću da se spoilerisem pa nisam citala ništa na topiku od kraja 2 sezone....

 

Elem, gde mogu da nadjem online streaming 3 sezone? Cekirala onaj spanski sajt koji mau reklamira al imaju samo 4 sezonu....

 

Hvala dobri ljudi !

Link to comment

Pa otkud znam, evo i ovaj tvoj...

 

Salje me na neki drugi sajt koji traži registraciju.... mozda nesto pogrešnom klikcem na tabletu sam :puke:

Link to comment

:D

 

 

nisam čitao knjige, ali ako nedelo potiče od martela, mogli su to i malo suptilnije da odrade, jedno triput je maltene direktno rekao da je došao po osvetu, malo je nerealno da bi ga tako pustili da slobodno šeće okolo

 

Edited by Evropejac
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...