Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

ma pojavi se bukvalno u par sekundi pred odjavnu spicu. drzi ga fazon u dnevnoj sobi u nekom sarkofagu sto mu sluzi ko sto za caj.

stekao sam utisak da bi mogao posle biti bitan, ocigledno pogresan.

Link to comment

evo skoro godinu dana. ne, ozbiljno, ja se ne sjecam nijedne njegove minijature u trecoj sezoni. kad bolje razmislim ne znam sta se desavalo u tom king's landingu citavu tu sezonu, sto nas vraca na cinjenicu da se u seriji nista ne desava van devete epizode.

Link to comment

I apsolutno je nepotrebna.

 

Meni bi se više svidelo da smo kasnije saznali da je sptrljao nekog anonimnog nesrećnika sa ulice u sanduk čisto da bi potcrtao Tyrionu šta je hteo da kaže o osveti i štaznamšta... Nego da se ispostavi da je ovaj eto slučajno naišao tog jutra baš u trenutku kad ovaj sprovodi u delo osvetu na koju je strpljivo čekao 30 godina :isuse:

Link to comment

Scena sa čarobnjakom odnosno Varisova ispovest kako je bio kastriran ima više dimenzija, mada u seriji istina ima samo jednu poentu.

U Westerosu više niko ne veruje u magiju, nema zmajeva, nema pravih čarobnjaka, priče o belim hodačima i slične stvari su prešle u legendu. Zato se i u seriji na n mesta sprdaju sa Noćnom Stražom kako štiti kraljevstvo od "babaroga" - vidi se da praktično brani kraljevstvo od Vlade Divljana, iako je originalno osnovan red da čuva zemlju od daleko zajebanijh stvari u isto vreme kad je i podignut Zid u istu namenu. U seriji je bila scena i kada Bren Stark (mali invalid) pita maestera Luvina šta misli o tome i ovaj mu je objasni da je u toku školovanja za maestera proučavao i magiju (iako nije morao, kao fakultativno) i da nije našao nikakve dokaze o postojanju iste. Cela ova priča je trebala kao kontekst u kojem se Varis pojavljuje kao kontraš, koji veruje da magija postoji na osnovu te svoje priče, gde je bio svedok iz prve ruke.

 

No, to sve se u seriji i ne vidi toliko, u njoj je cela ta priča iskorištena prosto kao lekcija Tirionu kako  ne mora da se sveti odmah, nego da sačeka povoljni trenutak kad je siguran da može osvetu da izvede kako treba. Lekcija koja Tirionu i nije trebala, i nije bila neophodna na nekom globalnom nivou, ali meni je drago da su priču ispričali prosto zato što daje malo više uvid u Varisov lik i zato što su za to iskoristili originalni materijal umesto neke priče o Beogradu na vodi i slične boranije.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

meni ta dva toka radnje - divljani i beli hodači - i deluju najobećavajuće u pogledu razvijanja dešavanja u nekom zanimljivom i dinamičnom smeru. ovo sa intrigama, prejebavanjima, jebavanjima (osim sisa, narafski) i odsecanjima glava polako počinje da smara, tim pre što se nijedna linija radnje nije nešto razvila pre svog završetka. i robova i daenerina ratna kampanja, aj što izgledaju (pomalo) neubedljivo, ali neslikovite su i jednolične, a zauzele su dobar deo treće sezone.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...