Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

a bezezanja, u odnosu na recimo kinga, koji je isto superkomercijalni pisac za plebs, tj na osnovu jedno 3 il cetri knjige koje sam iscitao, ovo mi izgleda bas amaterski, bezobzira sto nije isti zanr.

 

meni je odlican kad opisuje akciju i volim s kojom ubedljivoscu smesta citaoca unutar vrlo razlicitih likova. ali kad postavlja setting za pricu onda mi ide u previse detalja (koji su verujem super kad treba staviti na ekran), od tipa vilicne kosti junaka do boje koncica koji im viri iz pantalona. a i mesta na kojima se radnja odvija su za moj ukus previse opisana preciznim detaljima a premalo atmosferom kojom odisu. to jest, atmosfera sledi tek iz nakupljenih detalja, sto meni nije idealno. 

 

that being said, obozavam ove knjige. ali ja i inace volim pitku i laku literaturu, sto vise teksta uz sto manje zamora. 

Link to comment

Emilija gets Hitler. Eto što's događa kad boraviš neko vrijeme u Hrvatskoj. :fantom:

 

If you speak it as you would your own language, then it reads so much better. That’s why we can watch Hitler speaking and you get what he’s talking about even though you don’t speak German.

Link to comment

ako vam ovo ne spasi ekonomiju ništa neće  :fantom:

 

Fans can now relive scenes from the show by visiting some of its filming locations. Several tour companies are now offering "Game of Thrones" trips that take travelers around Croatia.

 

Tour operator Viator is offering a one-day walking tour of Dubrovnik — which became King's Landing in Season 2 — for around $80, while another company, Collete, provides a 12-day Discover Croatia tour with "Game of Thrones" highlights, starting at $2,149.

 

Tour operators are getting creative to make their tours stand out. Zicasso curated a week-long excursion that includes a visit to the city of Split, a new Season 4 location, and a lesson in falconry — relevant, since falcons play an important part in "Game of Thrones" folklore. The Zicasso tour starts at $3,200.

 

"Our guides are experts on Croatia, and they're also big fans of the show," Brian Tan, founder and CEO of Zicasso, told Business Insider. "They have a deep understanding of the show. Because they're all local, they've also seen the filming taking place when the crew is there and they have stories to share with travelers

 

Read more: http://www.businessinsider.com/game-of-thrones-tour-of-croatia-2014-4?op=1#ixzz2yYfeXkIu

Edited by Hella
Link to comment

aj sad, kad je proslo neko vreme i slegli se utisci.

 

nisam citao knjigu, na osnovu ovog sto mi je vini pejstovao, vidim da su se postoje poprilicne razlike.

samim tim tu nemam zamerke.

ono sta me pomalo plasi je slican utisak kakav sam imao negde na polovini losta. 

deluje kao da moze da se desi da se nacne toliko tema da na kraju nema boga da se sve kvalitetno pokrpi.

a ubijanje likova na keca u tom smislu mi bas ne deluje kao pravo resenje.

 

evo, npr, moj omiljeni momenat iz proslih sezona - onaj carobnjak koji je vezan i stekovan u sarkofag. nek mi kaze neko ko je sve procitao, jel se pojavljuje ikad ponovo? ako da, super, ali onda fakat postoji mali problem sa tempom. ako ne, jebiga. volt i beli medjed.

 

malo mi produkcijski neozbiljno deluje ova promena glumaca, ko da je jebena dinastija u pitanju.

ne kazem da mi jako smeta, ali doprinosi osecaju da nemaju tacnu ideju kuda ce sve da ide.

 

od likova i dalje je daleko najiritantnija barbika, naprosto svaku recenicu koju izgovara, cini to kao da glumi u dadovu drugi put u zivotu.

i oko nje je sve jako slabo. da ne pominjem period dok je bila medju crnogorcima, kad je 20 ljudi trebalo da glumi armiju od 40k konjanika koja seje strah i trepet.

sad mi vrlo bodu oci rupe u vezi sa njenom armijom evnuha. 

na primer, znamo da se krecu kroz pustinju, peske. 

samo ona ima neki sator, koji bi trebao biti logor, dok soldati sve vreme samo stoje u kvadratastim formacijama. 

i to mi malo smeta sto je ocigledan cgi.

onda jebiga, sta jedu? da su u prasumi, pa da razumem da cape kakvu vocku i povrcku usput, i da ubiju lemura ili slicno i pojedu.

ok, ne kazem da treba da prikazu ceo jedan dan u zivotu evnuha ratnika, ali mi naprosto ceo taj segment deluje najjeftinije i najneozbiljnije odradjen.

 

voleo bih, kad ipak malo razmislim, da su jos malcice objasnili dzejmijevu transformaciju iz monstruma i pazljivu milicu. 

super mi je ceo taj momenat, i verujem da je odsek ruke mozda bio bas taj trenutak, ali i dalje su mi neke stvari malo nejasne. 

kolika je tu uloga briane? jese muvaju?

 

mislim, ovo su u sustini sitnice, svestan sam da na kraju GOT jeste sapunjara, ali zanimljiva, i svakako je prva serija posle losta koju skidam i gledam cim se pojavi na kiosku.

Link to comment

ono sta me pomalo plasi je slican utisak kakav sam imao negde na polovini losta. 

deluje kao da moze da se desi da se nacne toliko tema da na kraju nema boga da se sve kvalitetno pokrpi.

a ubijanje likova na keca u tom smislu mi bas ne deluje kao pravo resenje.

Da, definitivno se Martin rasplinuo i uveo previse novih likova a pobio previse obecavajucih starih (pre svega Starkove). Nisam optimista.

 

i oko nje je sve jako slabo. da ne pominjem period dok je bila medju crnogorcima, kad je 20 ljudi trebalo da glumi armiju od 40k konjanika koja seje strah i trepet.

sad mi vrlo bodu oci rupe u vezi sa njenom armijom evnuha. 

na primer, znamo da se krecu kroz pustinju, peske. 

samo ona ima neki sator, koji bi trebao biti logor, dok soldati sve vreme samo stoje u kvadratastim formacijama. 

i to mi malo smeta sto je ocigledan cgi.

onda jebiga, sta jedu? da su u prasumi, pa da razumem da cape kakvu vocku i povrcku usput, i da ubiju lemura ili slicno i pojedu.

ok, ne kazem da treba da prikazu ceo jedan dan u zivotu evnuha ratnika, ali mi naprosto ceo taj segment deluje najjeftinije i najneozbiljnije odradjen.

 

voleo bih, kad ipak malo razmislim, da su jos malcice objasnili dzejmijevu transformaciju iz monstruma i pazljivu milicu. 

super mi je ceo taj momenat, i verujem da je odsek ruke mozda bio bas taj trenutak, ali i dalje su mi neke stvari malo nejasne. 

kolika je tu uloga briane? jese muvaju?

 

mislim, ovo su u sustini sitnice, svestan sam da na kraju GOT jeste sapunjara, ali zanimljiva, i svakako je prva serija posle losta koju skidam i gledam cim se pojavi na kiosku.

Vinisanje na stranu, u pravu si za objasnjenje Dzejmijeve transformacije, to su gadno fejlovali. Koliko se secam, odnos sa Brienom je tu bio presudan, ne odsecanje ruke.

Link to comment

evo, npr, moj omiljeni momenat iz proslih sezona - onaj carobnjak koji je vezan i stekovan u sarkofag. nek mi kaze neko ko je sve procitao, jel se pojavljuje ikad ponovo? ako da, super, ali onda fakat postoji mali problem sa tempom. ako ne, jebiga. volt i beli medjed.

 

malo mi produkcijski neozbiljno deluje ova promena glumaca, ko da je jebena dinastija u pitanju.

ne kazem da mi jako smeta, ali doprinosi osecaju da nemaju tacnu ideju kuda ce sve da ide.

 

Carobnjaka iz sarkofaga nije ni bilo u knjigama, imaju pravo ovi sa vip topica kad kazu da su sve promene u odnosu na knjigu lose ^_^ Sumnjam da ce se ponovo pojaviti, koliko se secam, poenta te scene je bilo da saznamo da je Varys 1 mamojeb.

 

To za glumce i meni smeta, ali kad imas toliki cast mora biti nekih problema s njima. Ne znam zasto su menjali ovog Daaria jer sam ispao iz desavanja, ali originalni Gregor je otisao kad su mu obecali socnu ulogu u Hobitu, ovi iz GoTa tu nisu mogli nista.

Link to comment

Carobnjaka iz sarkofaga nije ni bilo u knjigama, imaju pravo ovi sa vip topica kad kazu da su sve promene u odnosu na knjigu lose ^_^ Sumnjam da ce se ponovo pojaviti, koliko se secam, poenta te scene je bilo da saznamo da je Varys 1 mamojeb.

 

To za glumce i meni smeta, ali kad imas toliki cast mora biti nekih problema s njima. Ne znam zasto su menjali ovog Daaria jer sam ispao iz desavanja, ali originalni Gregor je otisao kad su mu obecali socnu ulogu u Hobitu, ovi iz GoTa tu nisu mogli nista.

ma znam, pa ogranicavam se samo na seriju.

 

inace orginalnog plannu su skroz isekli u hobitu i ubacili neko genericko cgi govno, sto je skroz neshvatljivo buduci da su scene snimljene i na netu se moze videti koliko je fenomenalno dizajniran.

 

ma samo da ga ne glumi onaj silja iz prethodne sezone.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...