Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

da, jasno je serija ne prati knjigu u potpunosti i da su negde i previse slobode sebi dozvolili...ali ne moras da drvis o tome nakon svake epizodescene

Link to comment

Ne moram i neću, ne brinite (to zadovoljstvo je ekskluziva koju čuvam za VIPovce), samo sam sliku hteo da podelim jer mi je ta scena bila omiljena. Sad se sigurno ni ne vidi zašto  :(

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

da, jasno je serija ne prati knjigu u potpunosti i da su negde i previse slobode sebi dozvolili...ali ne moras da drvis o tome nakon svake epizodescene

 

Sad vidite sta ja moram da trpim vec 4 godine :D

Link to comment

Jebote, koliko je dosadno, od jutros sam tri puta prekidao gledanje, i ostalo mi je još 10 minuta, nikako da se nakanim...

 

Utisak epizode mi je red yellow viper. Koliko je samo očajan, ovako se biraju bezbrižni i kul lepotani za francuske i italijanske serije kojima je zadatak da time što imaju sve, a pre svega bezbrižan stav o životu, iritiraju ostale glavne likove. Očaj živi.

 

Koliko je serije diskonektovana sa knjigom videćete tek u narednim epizodama kada se desi nešto "vrlo bitno", toliko da će oni koji nisu nerdovi i koji nisu čitali knjige da se zapitaju "a ko je uopšte ovaj što se bori sa viperom koji moj?"

Link to comment

To kad bi se zezali. Misliš da su svi ti milioni ljudi što gledaju zagriženi ljubitelji EF žanra? How yes no. Serija je privukla ogroman deo mainstream publike, što seksom i nasiljem i zmajevima, što kvalitetnim zapletima i solidnim likovima.

 

"Objektivno dobro" prosto ne postoji, postoje samo aproksimacije.

Kvalitetni zapleti i solidni likovi je, kapiram, objektivna ocena? Za razliku od moje da je serija bezveze.

Link to comment

Kvalitetni zapleti i solidni likovi je, kapiram, objektivna ocena? Za razliku od moje da je serija bezveze.

Ne, to je moja ocena globalnog ukusa - da je samo do sisa i dupeta, ili samo do CGI zmajeva, cenim da ne bi privuklo ovoliku pažnju mainstream publike.

 

OK, značajan deo zasluga ima i marketing, što samo HBO ime, što word-of-mouth cult-following nas zaluđenika. Ali nema šanse da literarni kvalitet i inteligentno igranje fantasy stereotipima nisu takođe bili značajan deo rezultata.

 

Sve to naravno ne znači da je serija Najbolja Na Svetu, as in "ima da ti se svidi inače nemaš pojma".

Link to comment

'Ladno je Deni obučena kao mlada žena koja kombinuje osamdesete i početak dvehiljaditih. 'Ladno ima farmerke jogurtnjače. Farmerke. Far-mer-ke.

 

Koliko sam sam pametan.

 

Završeno pokenjavanje sa visine o seriji koju ne gledam, ali moram to da napomenem na početku svake sezone.

 

edit: A zmaj izgelda kao bazilisk, a čizme :lolol:

Edited by Lrd
Link to comment

Ne, to je moja ocena globalnog ukusa - da je samo do sisa i dupeta, ili samo do CGI zmajeva, cenim da ne bi privuklo ovoliku pažnju mainstream publike.

 

OK, značajan deo zasluga ima i marketing, što samo HBO ime, što word-of-mouth cult-following nas zaluđenika. Ali nema šanse da literarni kvalitet i inteligentno igranje fantasy stereotipima nisu takođe bili značajan deo rezultata.

 

Sve to naravno ne znači da je serija Najbolja Na Svetu, as in "ima da ti se svidi inače nemaš pojma".

OK, fair enough. Ovaj odgovor mi se do sad najvise svidja. Ne mogu da izdrzim a da ne kazem da je i knjiga Da VIncijev kod imala nevidjenu svetsku popularnost a da nije bas uopste vredna. Kao i ona pesma Gangam Style. Nesto su uspeli da ubodu sto se ljudima svidja, ja ne znam sta, al nije kvalitet. Svejedno, zbog ovog tvog odgovora cu pogledati barem jednu celu epizodu.

Link to comment

нови дарио ми је ок, прошли је био мало иритантна појава... мада тај део са таргаријанком и ширењем слободе по блиском истоку ми је ионако најсморнији

 

и делује ми да мало претерују са џофријем, од прве епизоде одмах да се присетимо да је безобразно дериште

Edited by Dionysos
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...