Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Naravno da može da se odgleda i odjednom, ali tek na kraju sezone. Što bi značilo da, recimo, za 4-tu sezonu treba čekati negde sredinu 2014. Da vidim baš ko će to da sačeka... možda jedno 2% gledalaca. Naravno da će velika većina nas da se nakači odmah od prve epizode (april 2014). ;)
Po meni, postoje 2 tipa serija: serije koje se gledaju iz ciste zabave (Scrubs, House, Seinfeld, Treme) i njih mogu da gledam jednu po jednu, cak mogu i da preskacem bice mi jednako zanimljivo. Na drugoj strani su serije koje se gledaju zbog adrenalina. Takve serije su, za mene, recimo Wire, Homeland i GoT i njih je greota gledati jednu po jednu. Potpuno druga stvar je sto kod GoT vec znamo sta ce se desiti, pa od adrenalina nema nista. Gledam je iz ciste radoznalosti, te mi je svejedno kada cu je gledati. Da nisam citao knjige, sigurno bih cekao leto.
Link to comment
Po meni, postoje 2 tipa serija:
s ovim se potpuno slazem.prva su one koje ne gledam, druga su one koje gledam. ove druge gledam kada se setim/imam vremena. ne vidim kakva je razlika dal cu gledati jednu ili 101 odjednom?
Link to comment

Razlika je sto kad sve gledas odjednom ne moras da se prisecas sta je taj i taj lik radio u prosloj epizodi, a kad prodje nedelju dana zaboravis neke bitne detalje. Samo sto se to za tebe ne racuna jer si citao knjige -_-

Link to comment

Sa lepim zakasnjenjem od 2 godinice poceh i ja da gledam. Samo cu reci da sam poceo da prepoznajem neke od vashih avatara i da sam sprzio prvu sezonu u dahu :thumbsup:

Link to comment

poceo sam da gledam 3. sezonu.. nisam stigao preova scena mi je totalna pobeda :Dhttps://www.youtube.com/watch?v=S2B-ocr0fgAsto kazu ovi.. mogla bi da se napravi serija samo sa ova 3 lika o njihovim dogodovstinama :Dtwo and a half man 2

Link to comment

Ja bataljujem ovo da gledam!Popickio sam!Poludeo sam sad... stigao sam do dela kada Roba zajebu na onom vencanju, izubadaju mu zenu i jos nerodjeno dete!Nek` se tera pisac u majcinu!Sta je zamislio koj moj?!Mrsh!

Link to comment
Sta je zamislio koj moj?!
Bravo!To pitanje sam i ja postavio ali bibliotekari koji su sposobni samo da spojluju po topiku nisu našli za shodno da daju stamenije pojašnjenje od: "Pa to je Igra, političko/diplomatska i on se jel'te sjebao i zato je morao biti kažnjen ispadanjem iz Igre. Š'a ima da nema jasnost?"E sad, zašto je Martin oduševljen s' Igru, šta meni seljaku ta Igra znači, šta je tu realno i zašto realizam ne fercera u drugim delovima priče? To nema ko da odgovori!Ova priča (ne serija, ne knjiga, nego PRIČA koju je Martin čuo ili izmislio) je sve u svemu ništa. Nula. Bulja. Šupalj kurton. Tropa. Bofl. Šund. Kič. U samoj seriji se shodno tome ne radi ni o čemu!
Link to comment

Ma meni ima gomilu nejasnoca i glupostiArya je npr mogla dati bilo koja 3 imena. Mogla je resiti Joffreya.Isto tako je i ona Crvena Kraljica gluposti, koja me jako nervira, mogla onom njenom senkom da ubije malog izdrka!Ponekad mi se ucini kao da pisac u toku skrabanja, napravi pauzu, sidje u podrum po rakicinu.. udari pola kila-kilo, vrati se.. i onda bude u fazonu.. "hmm, gde sam ono stao?! hmm.. nemam pojma.. nije ni vazno.. sta bih mogao sad? a da, ae da upadne random crna senka i iz cista mira pravo niotkuda ubije Renlya.."Ma sjajnoI sad se toliko upetljao, upetljao, upetljao.. da ja ne vidim kakav rasplet on zamislja, i kuda dalje. Napravi tako te mindfuck i WOW momente, koji ga sve vise zamrse, i cini mi se da to bas i radi iz tog razloga.. jer ne zna sa koje strane da pocne odmotavanje i privodjenje kraju. Kao da ceka da se sve samo od sebe resiNa kraju nece niko jebeno preziveti!

Link to comment

Pritom, ja uopšte nisam toliko fokusiran na sam rasplet. Više me zanima neka kao šira slika. Neka konstanta koja seprovlači kroz sve epizode. Ali ovde šire slike nema. Niti se bavimo psihologijom, nii se bavimo istorijskim tokovima (to možda u tragovima), niti gledamo neki dramatičan triler sa neočekivanim obrtima, niti smo dovoljno zbliženi likovima da se poistovetimo sa njima. Čak je serija u trećoj sezoni daleko podbacila i u vizuelnim aspektima što je potpuno nedopustivo (mislim na fotografiju, ne na gole ribe). Ništa. Nula.

Link to comment

McCabe, cela priča je u suštini stereotipna borba između Dobra i Zla, s tim što su zlo ovde ledeni zombiji, a dobro fanatici i veštice koji spaljuju ljude na lomači. Sve zavrzlame oko prestola su od sasvim sekundarnog značaja kad je taj širi plot u pitanju - otpilike se sve svodi na to ko će preživeti dok zmajevita majka ne dođe sa istoka da ih sve izbavi ognjem i ognjem. Ali meni je ipak (bilo) zanimljivo da pratim te sitnije stvari, spletkarenja i backstabbinge i slične gluposti. IMO to prilično dobro oslikava kako ljudi vode svoje male živote pridajući sitnim stvarima ogroman značaj, nesvesni da se mnogo veće i bitnije stvari polako dešavaju iza ugla.Zamerka koja stoji je to da nismo dovoljno zbliženi likovima da se poistovetimo sa njima. Gomila njih deluje papirnato, možeš u tri reči da ih opišeš, a kao treba nešto da saosećamo i brinemo šta će biti sa svakim od njih...

Ma meni ima gomilu nejasnoca i glupostiArya je npr mogla dati bilo koja 3 imena. Mogla je resiti Joffreya.Isto tako je i ona Crvena Kraljica gluposti, koja me jako nervira, mogla onom njenom senkom da ubije malog izdrka!
Arya je dete koje ništa ne zna. Mogla je da naruči ubivanje Džofrija, ali Lanister bi samo postavili njegovog mlađeg brata na presto i nastavili istim putem bez problema. Mogla je da ubije Tywina, to bi bilo značajnije, ali se zajebala, šta ćeš. U svakom slučaju da nije ucenila asasina da im pomogne da pobegnu, sad bi bila mrtva (Lanisteri su pobili sve u zamku, što se vidi u onoj sceni kad Rob dolazi u harenhal, nađe samo onog polumrtvog maestera.)Zašto bi Melisandra ubila Joffreya, da Renly ili Rob Stark dođu na presto? Ona je ubila Renlija, i Stannis je (kao stariji brat) automatski preuzeo najveći deo njegove vojske. A ako bi ti radije da gledaš ili čitaš priču u kojoj se svi bitni likovi ubijaju sa distance nekakvim senkama, onda jebiga.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...