Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Moja omiljena teorija je da na prestolu na kraju neće biti niko, da nas čeka neki postapokaliptični epilog u kom je svet toliko izmenjen da više nije bitno ko je čiju babatetku po očevoj strani silovao pre 40 godina i tako postao naslednik za štatijaznamšta.
Nekonzistentno smeće i tripove debelog sam batalio početkom četvrte knjige, pa ne mogu da kažem da imam nekog osnova za to, ali kao da sam iščitao svih sedam. Ja to vidim kao neku šumu gluposti u kojoj ginu manje-više svi likovi koje poznajemo na jedan ili drugi način, iz koje isplivavaju tri dosadna pilara oko kojih se priča nažalost vrti - dotraki drolja (Deneris), retardirano kopile (Džon Snou) i ćopavi krelac (Tirion Lanister) kao tri (van)bračna deteta staaaaarog kralja, koja će jahati tri zmaja, spasiti svet od šatroapokalipse, a potom se popičkarati oko toga ko će da zauzme presto, što će stvoriti novi ciklus sukoba tj. igre oko prestola, i priča će tu stati.U fazonu sve se menja da bi ostalo isto, nešto što se u Bosni znalo još u XIX veku.
Link to comment
znaci, par hiljada treznih frejevaca se organizuje i simulatno pokolje 3000 pijanih starkova, a prije toga caskaju s njima o seljankama i rodnoj godini? znam, znam, sve to u japanu knjizi funkcionise besprekorno.savrseno -> besprekorno
Nije to uopste nemoguce. Nije bez razloga sto kroz celu istoriju veliki no-no u svim ratovima je da se oblaci uniforma protivnika. Sad s jedne strane imas dobro organizovane frejeve koji znaju sta treba da rade, sa druge imas pijane severnjake koji odjednom u mraku vide da se ljudi kolju. Ko tu koga, nista im nije jasno, dok ne bude prekasno.
Koja bitka, kako da znamo dokle si stigao? :unsure: Ono kad se Tyrion onesvesti na početku pa sve prespava? Ili ono kad zarobe Kingslayera?Što se tiče Dothraki zajebanosti, ne znam odakle si izvukao te brojeve, ali recimo da su tačni: Na Westerosu se jedno 80% svake vojske sastoji od prisilno regrutovanih seljaka, kojima se udeli po koplje i šlem i kaže se "sad si vojnik, čestitam" (oklopljenih vitezova kakve vidimo u seriji je daleko manje). Dothraki su kao neka mongolska horda, očekuje se da bi se pred njima razbežali svi ti commoners. Lords bi se zatvorili u zamkove gde im ovi naravno ne bi mogli ništa, ali bi zato svud okolo palili, krali, i silovali dok im potpuno ne uruše autoritet...Da je pravde, Khal Drogo bi već početkom druge sezone seo na presto i prisilno im uveo opšte blagostanje, Kublai-khan style. Možda jedino Iron Islands ne bi uspeo da osvoji, kao što Mongoli nikad nisu osvojili Japan...
S tim da dotraki nisu pravi mongoli. Mongoli su bili fantasticni strelci iz trka a strela je najgori neprijatelj vitezova. Jedini nacin da se boris na otvorenom polju protiv konjanika-strelaca je da ih juris drugim konjanicima-strelcima. Dotraci naprotiv se sluze arakom, bezveznim oruzjem za klanje iz bliske borbe, nemaju oklop. U bliskoj borbi nema bolje masine od vitezova. Dodaj tome i taktiku spaljene zemlje i 7 kraljevstva bi pojeli dotrake za dorucak.edit pilipenko: ovaj.. ne :D Edited by Shan Jan
Link to comment

Mislm da su i Dothraki strelci, negde neko (Robert? Mormont?) priča kako umeju da se okrenu u sedlu dok konj galopira i gađaju onog ko ih juri. Ona trojica bodigarda koje khaleesi ima u knjizi, jedan od njih korosti arakh, jedan bič, a jedan luk i strelu - sve to se smatra za tradicionalno Dothraki oružje. (Naravno od njih trojice u seriji smo videli samo onog feminiziranog Aladina sa bičem...)Za ovo prvo: http://en.wikipedia.org/wiki/Clan_Douglas#Black_Dinner

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ако Мартин рикне а не заврши серијал, склањајте Меккејба од оштрих предмета :D

Link to comment

Slusam rains of castamere ovih dana iznova i iznova. Pesma je uradjena fenomenalno, steta sto su je upropastili neadekvatnom primenom.

Link to comment
Slusam rains of castamere ovih dana iznova i iznova. Pesma je uradjena fenomenalno, steta sto su je upropastili neadekvatnom primenom.
+1Pevušim pride. Svima sam se popeo na ganglije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...