Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

To niko ziv ne zna kako ce ispasti buduci da poslednje dve knjige jos nisu ni izasle.Znaci da remiziramo™ - tebi je serija sranje ali ces ispratiti do kraja zbog moguceg payoffa?

Link to comment
Otprilike.Komentarisaću je ovde pride.
Ne razumem, ali podrzavam!!!
Jbg, razočaraćete se - i ne kažem to zato što sam pročitao nešto specijalno u knjigama, ni tamo se nije ništa složilo maestralno u celinu, naprotiv. Stvar je u tome da je, kako Calavera gore lepo kaže, Song of Ice and Fire ipak tzv. epska fantazija (samo delimično dekonstruisana), a ne nekakva character-driven slice of life drama puna neočekivanih obrta i mestimično odsecanja glava.
+1I samo da dodam da u i tim i takvim okvirima serija u doglednoj buducnosti nece biti bolja nego sto je sad, buduci da su cetvrta i peta knjiga dosta slabije od prve tri. Ako vam se ne svidja ovo sto ste do sad videli, ja vam iskreno preporucam™ da batalite.
Link to comment

Pa to je to. Sad kad ste mi dali da se navučem na sapunjavi heroin, e onda batali! Ne znam. Ne kapiram zaista. Nije mi jasno zašto bi neko napisao šest knjiga o intrigama da bi na kraju zmajevi spasili svet od zombija. Tek tako. Možda je sve neka metafora za Apokalipsu? To bi mi se dopalo.

Link to comment

Ne znam za te zombije. Samo znam da mene i 98% postenog zivlja koje gleda a nije citalo knjigu, zanima samo i iskljucivo ko ce biti kralj na kraju price.

Link to comment
Ne znam. Ne kapiram zaista. Nije mi jasno zašto bi neko napisao šest knjiga o intrigama da bi na kraju zmajevi spasili svet od zombija. Tek tako.
Zna Martin to, cisto sumnjam da ce biti tako jednostavno. Edited by Calavera
Link to comment

Pa kad se navučeš onda odjednom skoči cena, jebiga -_- U sapunjanju je i draž, a ne u nekom dubokom podtekstu koji tvoja intelektualno zahtevna gledalačka svest pokušava da učita :D Ja seriju gledam i knjige čitam primarno zbog tih sočnih intriga oko prestola i porodice, ne toliko zbog centralnog Cold Evil vs. Fiery Evil zapleta. Ali sve više sumnjam u mogućnost da se svi ti podzapleti adekvatno raspletu do kraja, jer debeli kreten čak i u petoj knjizi (od sedam!) utrpava gomilu potpuno novih likova od kojih su neki navodno od suštinske važnosti za te dinastičke pretumbacije... Mislim, dokle tako?

Link to comment

Znači, treba kao i 98% gledališta da samo čekam da vidim ko će biti kralj i da na kraju to ne saznam? Ima smisla.

Link to comment

Moja omiljena teorija je da na prestolu na kraju neće biti niko, da nas čeka neki postapokaliptični epilog u kom je svet toliko izmenjen da više nije bitno ko je čiju babatetku po očevoj strani silovao pre 40 godina i tako postao naslednik za štatijaznamšta.

Link to comment
Znači, treba kao i 98% gledališta da samo čekam da vidim ko će biti kralj i da na kraju to ne saznam? Ima smisla.
Pa valjda se racuna i put do cilja, majku mu! Stavise, prilicno sam siguran da tih 98% i gleda seriju zbog puta, ti si mi mnogo cudan.
Link to comment

Eto vidiš kako si se lako bacio u neki dubok podtekst koji tvoja intelektualno zahtevna gledalačka svest pokušava da učita. :thumbsup:

Link to comment
Pa valjda se racuna i put do cilja, majku mu! Stavise, prilicno sam siguran da tih 98% i gleda seriju zbog puta, ti si mi mnogo cudan.
Znao sam da će uslediti ova replika pa sam spremno spremio repliku na repliku.Ne računa se. Zato što put nije dovoljno krivudavo vijugav već spiralno cirkularan. I prošao je pored istog drveta.
Link to comment

Ih, pa ako ti je to intelektualno zahtevno onda ipak nemoj da odustaješ, biće svašta :jerry:Inače, originalno je Martin knjigu nameravao da napiše bez zmajeva uopšte, znači suvi pseudo-srednjevekovni realizam. Onda ga je žena naterala da to ipak malo oneobiči, i očas posla umesto tri knjige imamo sedam <_<

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...