Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ne znamo. Knjige nisu gotove, tek je peta izašla, šesta se piše, navodno će ih biti sedam ukupno. (Mada originalno je trebalo da ih bude samo tri, pa je dodao još jednu, pa još jednu, pa još dve, tako da...)Ali generalno, Martin nije od onih koji teže ka beskrajnom razvlačenju. Priča deluje kao da ima neki globalni cilj ka kom se (vrrrrlo polaaaako) ipak svo vreme ide. Ne moraš da brineš što se toga tiče.Edit: A i ako bude umro pre nego što završi (što je realna opasnost), kažu da je ispričao autorima serije u širokim crtama kako namerava da se priča privede kraju. Tako da, jedina opasnost je da gledanost drastično opadne.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

drago mi je što su se strasti na topiku rasplamsale. realno, trebalo nam je dve godine da vidimo hoćemo li calaveru i vinija da besimo na zidine jer su nas navukli na ovo i polako možemo da dajemo preliminarne ocene.slažem se sa timmijem u oceni dosadašnjeg toka serije. ja takođe ne bih seriji zamerio zasićenost likovima i detaljima (mada da razvodnjava - stoji) ali imam suštinski problem što ne znam šta gledam već tri godine. nećemo da se zajebavamo pa da poredimo ovo sa vajerom i sličnim stvarima, te samim tim nećemo ni da tražimo slične koncepte u gotu ali jebiga! stoji činjenica da se ovo gleda zbog dinamike i ko će koga da prejebe, a da je sve manje psihologije, atmosfere i svega ostalog profinjenijeg. to samo po sebi nije tragedija. okej, gledam i tru blad iz jednako zabavnih pobuda. međutim ovde imam problem što se konstantno prodaje i neka dodatna vrednost. naslućuje se neka koncepcija čitave ihgre, tj njenih pravila koje pera i žika iznevere pa onda dođe do crvenog kartona ali to uvek zamre i onda opet kao gledamo direktan prenos diplomatske makljaže što je zabavno samo po sebi. ustvari, ne znam ni što više gušim sa ovim analizama.sinoćnja epizoda je bila zaista najbolja do sada. iako sam uspeo još na početku prve sezone da ispojlujem sebi ovo dešavanje i iako sam navijao za lanistere, opet mi je bilo žao da vidim ono zatiranje. ovaj detalj sa pesmom je odličan iako priznajem da ni ja nisam povezao sa prethodnom epizodom. jasno mi je bilo da je pesma neobična za tu lokaciju te da je zato iritantna kejtlin digla obrvu ali nije bilo šanse da se setim da je cercei o tome pričala.

Link to comment

Meni se sviđa kako su kraljevi (kreatori serije) naveli najveći deo gledališta da zavoli Starkove, a onda ih do polovine serije sve potamanili.Bez ijednog spoilera od čitača, pre 5-6 epizoda sam sa sigurnošću znao da će Rob da zagine, samo sam očekivao neki nož u leđa u nekoj borbi ili slično, a za matoru, priznajem, nisam očekivao.Samo neka twistova bude što više, pa ću im oprostiti i nedostatak pravih šorki.

Link to comment
Meni se sviđa kako su kraljevi (kreatori serije) naveli najveći deo gledališta da zavoli Starkove, a onda ih do polovine serije sve potamanili.Bez ijednog spoilera od čitača, pre 5-6 epizoda sam sa sigurnošću znao da će Rob da zagine, samo sam očekivao neki nož u leđa u nekoj borbi ili slično, a za matoru, priznajem, nisam očekivao.Samo neka twistova bude što više, pa ću im oprostiti i nedostatak pravih šorki.
george-r-r-martin-meme-generator-have-a-favorite-character-not-anymore-cce918.jpg
Link to comment
Meni se sviđa kako su kraljevi (kreatori serije) naveli najveći deo gledališta da zavoli Starkove, a onda ih do polovine serije sve potamanili.Bez ijednog spoilera od čitača, pre 5-6 epizoda sam sa sigurnošću znao da će Rob da zagine, samo sam očekivao neki nož u leđa u nekoj borbi ili slično, a za matoru, priznajem, nisam očekivao.Samo neka twistova bude što više, pa ću im oprostiti i nedostatak pravih šorki.
Hm... nesto ovde skripi. Ako si nesto sa sigurnoscu ocekivao, onda to ne moze biti twist.
Link to comment

Imam neki... recimo defekt da uvek očekujem neočekivano u filmovima i serijama, i kad to izostane, ostanem razočaran.Znači: znao™Dečko je bio previše uspešan u ratovima (jedno vreme), čas'an, fer, znao je i kevi da odbrusi, zbog ljubavi odbacio savez... ma predivan. Svaka bi ga majka za zeta poželela. Previše good guy. Morao je da strada.

Link to comment
Meni se sviđa kako su kraljevi (kreatori serije) naveli najveći deo gledališta da zavoli Starkove, a onda ih do polovine serije sve potamanili.
Jeste, to je genijalna zamisao kreatora serije...:D
Link to comment

Ma radnja serije je 98% preneta iz knjige, minimalno su oni tu išta dodali. Promene su mahom kozmetičke, kad nešto hoće da naglase, npr. ona trominutna ekspozicija iz prve sezone dok dve kurve treniraju pred Littlefingerom.To je doprinos autora serije - birali su šta da izbace od jakog literarnog predloška, i kojim sranjima da to zamene.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ma ne, meni su druge stvari smetale, znaš i sama - manjak character developmenta za neke likove, ubudženi trapavi dijalozi koji nikuda ne vode i ništa ne znače, itd. Za sexposition se uvek nađe vremena.

Link to comment

mnogo bi vi hteli, za realan prikaz knjiga bila bi potrebna full sezona 20-25 epizoda, tada bi scenaristi imali dovoljno vremena za razvoj likova

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...