Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Asasini su skupi, ali nije baš da ih niko ne angažuje. Do kraja sezone trebalo bi da bude jedan atentat, mada profesionalno odrađen da izgleda kao nesrećan slučaj.
:lol:Ovo mi je jos bolji odgovor od onog, Stanisu se ne dize pa ne moze crni dim da ubije Dzofrija. Znam, onda ne bi vi jadnicci imali sta citati... :(Lijepo je Filipenko rekao - to se nije desilo jer Martin to nije napisao. Ne znam jel gluplja radnja serije ili to sto se fanovi ubiju da objasne silne rupe i zasto nesto nije drukcije.
Ma jeste. Da je venčanje prošlo kako treba, bio bi đenijalni đeneral koji se pride izvukao iz ružnog™ braka a oženio vrh ribu. Rob nije osvojio Casterly Rock zato što je Martin tako napisao, nadam se da nećemo tražiti objektivne razloge zašto neko nije postupio u skladu sa načelima ratne doktrine u knjizi koju je pisao starac fočo zadrigloća od stotinu ljeta. Mislim, ceo koncept svega je potpuno besmislen.Za početak, taj matoran što je izdao naređenje da ih pobiju u svom neposrednom susedstvu ima razbesnelu vojsku koja bi se u realnosti napalila da osveti svog kralja (ako i ne bi spontano, našao bi se neki nobleman koji bi preuzeo na sebe tu plemenitu misiju) i umesto da ide na neki zajebani casterly rock ili gde već, iživljavala bi se nad ubicama svog vođe (barem) nekoliko nedelja. Ovako, ispada da je svaki potez koji neki kralj napravi nešto što svi znaju, odmah bude rašireno i celo kraljevstvo bruji o tome. Tačno im fali neki fantazi tviter ili fejsbuk. Vrani gavrani bi to mogli biti, da mogu da govore. Treš.
+1
Meni je takodje nerealno da neko tako ubije kralja bez da sad dodju neki da im poravnaju tvrdjave sa zemljom. Ali, sta ja znam, nisam strucnjak.
Radnja je i suvise spora za necitace (pored vec pomenutih problema).Za rewatch treba imati i neki jaci razlog. Ona majka zmajeva, za pocetak, ne bi smela da glumi obucena.
+1Presporo i plasi me da ce se desiti ono sto je Filipenko rekao da ce pobiti jos 100 likova i onda uvesti 100 novih i njih isto pobiti...Inace, napokon se nesto desilo. Brutalna epizoda! Starkovi smaraju i nije mi ih zao, ali mi je krivo sto se vazda od noza izvuku Dzon Snou i ona mala Ajra. Zao mi je Robove zene jer je uz Kalisi najbolja riba u seriji.Ne znam kakva ocekivanja imate za finale sezone - ocekujem da se opet nista nece desiti.
Link to comment
Pa, nije pljuvanje™ uopste na pogresnu stranu usmereno. Niko valjda nije racunao na to da na forumu imamo genija koji moze da pokapira nepovezane sekvence u trajanju od 7 sekundi razdvojene godinama.
Ko je sad to rekao?
de si, sestro, bila prije dvije godine...
Ti si ladno ovo gledao dve godine nesvestan o cemu se radi :D Edited by Calavera
Link to comment

Sta je bilo sa onim Starkovim sto je izasao da zapisa drvo?YfKTMju.pngKomentar sa stranice GoT:"They named the child Ned and it died within 5 minutes... Damn you, Sean Bean." :D

Link to comment
Sta je bilo sa onim Starkovim sto je izasao da zapisa drvo?
cijenim da je dok je pišao shvatio da nešto nije u redu pa kidnuo nalijevoi nije stark :P
Link to comment

A znam da nije Stark no je bio sa Starkom pa ga tako i oslovih. :)Kako su onu klanicu isplanirali cudilo bi me da nisu i njega dvojica ispratila.

Link to comment

scena koja najbolje opisuje ovu seriju (koju bih mogao da gledam neprestano, ali to je druga prica) - kalisi salje onog kosatog na koga se lozi, onog koji se na nju lozi i generala nepokolebljivih da se usunjaju u grad. oni ulaze, ubijaju 10ak vojnika dok ih ostali okruzuju i tu se scena zavrsava. kasnije se nastavlja tako sto se ovaj vraca, ocigledno izubijan, i kaze da su se ovi predali i da su osvojili grad. pa jbt...najbitnije je da je novi kosati preziveo i da imamo novu ljubavnu pricu, umesto da su prikazali kako su osvojili grad, odnosno sam cin predaje.

Link to comment
scena koja najbolje opisuje ovu seriju (koju bih mogao da gledam neprestano, ali to je druga prica) - kalisi salje onog kosatog na koga se lozi, onog koji se na nju lozi i generala nepokolebljivih da se usunjaju u grad. oni ulaze, ubijaju 10ak vojnika dok ih ostali okruzuju i tu se scena zavrsava. kasnije se nastavlja tako sto se ovaj vraca, ocigledno izubijan, i kaze da su se ovi predali i da su osvojili grad. pa jbt...najbitnije je da je novi kosati preziveo i da imamo novu ljubavnu pricu, umesto da su prikazali kako su osvojili grad, odnosno sam cin predaje.
Tacno.I faca onog kralja na svadbi (ne znam ime jbg) dok strijele lete je kao da je i sam iznenadjen sto ubijaju Starkove, tek posle pet minuta se lukavo nasmije... :isuse:Edit:A za finale cemo dobiti malo Kalisi i malo divljaka sa one strane zida jer sumnjam da ce se vise baviti Starkovima. Edited by MiddleClass
Link to comment
scena koja najbolje opisuje ovu seriju (koju bih mogao da gledam neprestano, ali to je druga prica) - kalisi salje onog kosatog na koga se lozi, onog koji se na nju lozi i generala nepokolebljivih da se usunjaju u grad. oni ulaze, ubijaju 10ak vojnika dok ih ostali okruzuju i tu se scena zavrsava. kasnije se nastavlja tako sto se ovaj vraca, ocigledno izubijan, i kaze da su se ovi predali i da su osvojili grad. pa jbt...najbitnije je da je novi kosati preziveo i da imamo novu ljubavnu pricu, umesto da su prikazali kako su osvojili grad, odnosno sam cin predaje.
уф има ту мени још нереалних сцена, прво џора након што изрази сумњу у дариов план, и могућношћу да дарио убије њега и сивог црва и обогаљи калисину армију.. дарио је тражио двојицу најбољих да иду са њим, зашто би то морали да буду баш њих двојица, поготово у случају сивог црва, 7.999 његових сабораца је прошло идентичну обуку као и он, немогуће да је баш толико бољи од осталих, а и зашто би баш командант морао да ризикује живот, али ок ваљда је тако гледљивије или шта већ.. и друго, због чега црв на прву лопту верује дариу, је л има нешто у књизи због чега би имао неки посебан разлог, пошто ми овако делује доста наивно...
Link to comment

Mladoženja je bio Edmure Tully, brat od pokojne Catelyn, dakle ujak Roba Starka.

због чега црв на прву лопту верује дариу, је л има нешто у књизи због чега би имао неки посебан разлог, пошто ми овако делује доста наивно...
U knjizi oni nemaju nikakvu interakciju uopšte. Kao što sam rekao ranije, svi ti dijalozi koji deluju plitko i besmisleno, to je sve Benioff & Weiss kreativni input. A ima primera koliko hoćeš.Nego što se tiče te akcije, ideja je bila valjda da se par njih ušunja u grad i otvori kapiju za ostatak vojske, ne da ga sami osvoje. U knjizi se taj grad prosto predao kad su ih Dario i njegovi plaćenici napustili i prešli na stranu khaleesi, ali nešto su skarabudžili, sažimali, ne znam tačno šta su radili - da ispadne akcionije.
Link to comment
и друго, због чега црв на прву лопту верује дариу, је л има нешто у књизи због чега би имао неки посебан разлог, пошто ми овако делује доста наивно...
zato sto sivi crv nema sta da veruje, on samo slusa sta mu khaleesi kaze
Link to comment

rešila da više ne gledam seriju dok ne počnem/stignem s knjigama. 'beš ti ovo...ali reakcije po netu su stvarno carske. na imguru daća ne jenjava ni posle 2 dana ^_^1qijo5.jpg

Link to comment

Jedno pitanje pre nego sto krenem s prvom epizodom. Ima li ovo kraj ? U smislu,da li se prica u knjigama zavrsava kako propisi nalazu, tj. sa raspletom? Ko god je gledao Twin Peaks ili Riget zna zasto pitam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...