Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Otprilike. To je ono na šta ukazujem već neko vreme, a na šta sam ukazivao da će se desiti još kada je serija počela da se emituje. Gledalac serije nema pojma ko je ko. Dešava se da vrlo bitni likovi dobiju svojih 15 minuta u prvoj, 3 minuta u drugoj i 6 minuta u trećoj sezoni. Ko će se uopšte sećati toga. Pitao sam baš pre nekog vremena ljude odavde da li se sećaju ko je onaj bradonja Lazar sa povezom preko oka koji biva oživljen mađijom boga vatre. Takođe, pitao sam u realnom životu ljude koji gledaju seriju, baš mi je bio dobar primer. Niko živ se nije sećao njega iz 1. sezone, niti zadatka koji mu je Ned Stark dao, a u seriji nikada i nije objašnjeno kako je on završio u Brotherhood of banners. Mislim, to je samo jedan mali bezazleni primer.
Pa normalno da me™ se niko ne bi setio iz prve sezone kad sam tamo bio na ekranu brat bratu 3,5 sekunde i glumio me je drugi glumac :D To i jeste fora, ljudi ce jednom krenuti ispocetka da gledaju sve znajuci sta ce biti, videce mene™ tamo u prvoj sezoni i verovatno ce im biti super sto je serija tako rano skrenula paznju na njega. Edited by Calavera
Link to comment
Radnja je i suvise spora za necitace (pored vec pomenutih problema).Za rewatch treba imati i neki jaci razlog. Ona majka zmajeva, za pocetak, ne bi smela da glumi obucena.
Cemu mnozina? :DRewatch sam pomenuo kao poslednju opciju, poenta je da je u seriji sve objasnjeno. Ako se neko ne seca nekih detalja iz prethodnih epizoda, tu su prijatelji™ da pomognu i pritom ne moraju da pominju knjige.
Link to comment
muziku nisam ni primetio. who the fuck knows za neku pesmu napisanu za potrebe serije.
ја сам приметио ужаснут израз лица на кејтлин кад су кренули да свирају ту песму, али тек сам после одгледане епизоде нашао на нету о чему је заправо та песма, не знам да ли је некад раније у серији свирана, али не би било згорег да су објаснили или подсетили или шта год, овако та њена реакција на ту мелодију остаје неразјашњена..
Link to comment

Koliko u prosloj epizodi je Cercei objasnila poreklo pesme i zasto se povezuje sa Lannisterima.

Edited by Calavera
Link to comment

kako ste pljuvanje usmjerili na pogresnu stranu. ja, recimo, znam svakog lika iz serije, nemam nikakav problem da ispratim bilo kakvo desavanje bez asistencije citatelja, cak znam da je ovo pjesma lanistera koju pjeva national na kraju druge sezone... poenta da je serija smece koje svoju popularnost gradi na plitkim ljudskim osjecanjima, znatizeljom i zeljom za osvetom, pa su kao takvi spremni da progutaju gomilu zahuktavanja™ i ispraznih i dosadnih likova, samo da bi vidjeli sta ce se desiti na kraju. i onda jos treba da se kao argument u korist serije uzima njena gledanost.Kasandra.jpg

Link to comment

Pa, nije pljuvanje™ uopste na pogresnu stranu usmereno. Niko valjda nije racunao na to da na forumu imamo genija koji moze da pokapira nepovezane sekvence u trajanju od 7 sekundi razdvojene godinama.

Edited by Indy
Link to comment

da, ali sve i da nije tako, to ne mijenja opsti kvalitet serije. recimo, zica je duplo teza za pracenje, pa joj to ne smeta da bude najbolja serija.

Link to comment
poenta da je serija smece koje svoju popularnost gradi na plitkim ljudskim osjecanjima, znatizeljom i zeljom za osvetom, pa su kao takvi spremni da progutaju gomilu zahuktavanja™ i ispraznih i dosadnih likova, samo da bi vidjeli sta ce se desiti na kraju. i onda jos treba da se kao argument u korist serije uzima njena gledanost.
pa je ne znam sta si ocekivao, kad je i knjiga sapunica za geekove.
Link to comment

meni je Zica bila pravo uzivanje ali verovatno zbog toga sto sam je ispratio u komadu za cirka 5,6 dana...inace mi verovatno ne bi bila toliko gotivna. mislim da je ista stvar i sa GOT. takve se serije prosto gutaju.

Link to comment

Pa vi niste normalni, kakav Wire, to poređenje veze s vezom nema. Jedna stvar je kad praviš kompleksnu i sporu police procedural/underworld seriju o jednom RW gradu, pa tek iz sezone u sezonu uvodiš nove elemente, politiku, medije, prosvetu, itd... A skroz druga je kad pišeš knjigu o izmišljenoj zemlji gde izmišljeni ljudi ratuju iz izmišljenih razloga, uzmajevi lete, deca kontrolišu vukove umom, patuljci zajebavaju kraljeve...Ako praviš takvo poređenje, onda možeš komotno svaku seriju da proglasiš smećem jer nije Wire. Game of Thrones uz sve svoje mane je odlično producirana i izuzetno uspešna serija. Pitanje je samo koliko će to potrajati.Inače, Indijeva teza da knjigočitači projektuju svoj utisak na serijogledače, automatski krpe rupe u radnji pa im se zato serija više sviđa... To prosto ne stoji. Ogromna većina ljudi koji su pročitali knjigu imaju mnoooogo više primedbi na seriju nego ovi koji nisu. Najslabiji zapleti u seriji, najjadniji dijalozi, najtraljaviji character developments - to su sve od reda odstupanja od knjige.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...