Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

U kom smislu?
Objasnio sam u editovom editu. Meni je sad jasno da vi to u stvari ne vidite (a nekako imam utisak da je velika vecina koja postuje i ovde i na vip topiku procitala knjige).
Link to comment

aha ok :)pa vidi, ja sam prve dve sezone odlgedala bez knjiga, i prva mi nije bila problem no drugu su svako malo morali da mi čitači nešto objašnjavajua ovu sada sezonu već znam sve, ne znam kako bi bilo da nisam čitala <isto kao druga, bolje ili gore>

Link to comment
To da je Rob idiot je bilo moje objašnjenje samo za činjenicu da je parkirao vuka ispred zgrade, umesto da ga drži pored sebe sve vreme. Teško da bi Deda Frej tako lako naredio pokolj da na dva metra od njega čuči onolika zver......
ishod bi bio isti. muzičari/strelci bi lepo izroštiljali vuka sa svoje platforme.meni bila fantastična scena. čim su pritvorili vrata sve mi je bilo jasno. muziku nisam ni primetio. who the fuck knows za neku pesmu napisanu za potrebe serije.
Link to comment
Moram da vam otkrijem malu tajnu: serija jedva shepa, i to kljakavo, za nekog ko nije citao knjige, A to je, valjda, vecina gledalaca. Vi verovatno i nehotice automatski popunjavate ogromantne rupe.
Tesko da se na pppu moze dobiti slika o vecini gledalaca. Serija u svetu dobija odlicne kritike, nagrade i rejtinge i generalno je najveci hit na televiziji do povratka Breaking Bada.
Link to comment
Tesko da se na pppu moze dobiti slika o vecini gledalaca. Serija u svetu dobija odlicne kritike, nagrade i rejtinge i generalno je najveci hit na televiziji do povratka Breaking Bada.
Svestan sam ja toga, i nalazim da je to jedna od vecih misterija u domenu zabave. Posle popularnosti Lejdi Gage, naravno.
Link to comment

serija ima produkciju jaku ko zemlja. ništa slično ne postoji ni približno.statisti ne nose patike kao u kosovskom boju™ i nema parkiranih traktora pored bojnog polja.

Link to comment

Hm, neko mi je slao linkove na Sulejmana velicanstvenog da mi ilustruje kako zaista izgleda jaka produkcija... ali, dobro.Sve to nema veze sa rupama u prici, naravno.

Link to comment
Daj neku od tih rupa ako mozes, ja moram priznati da su mi promakle.
Pa citaj sta napisah: ti kao neko ko je procitao knjige automatski popunjavas rupe.Nego, amelijin prethodni post puno objasnjava. Za prvu sezonu, kaze, nije trebao tumac (slazem se - takodje, ta knjiga je i najtanja).Za posle, neko ko je citao joj je objasnjavao: sta ako tako svako ko gleda seriju (a nije citao knjige sam) radi? Sta ako svako od x miliona pasioniranih gledalaca serije zna barem 1 citaca knjiga? (Na sta me je to jos posetilo - na veoma popularnu knjigu, izvesnu Bibliju, koju je i pored megagigaultrapopularnosti procitalo, mislim u celosti, jedno 0.1% postovalaca... ostalo im je prepricano).
Link to comment
Hm, neko mi je slao linkove na Sulejmana velicanstvenog da mi ilustruje kako zaista izgleda jaka produkcija... ali, dobro....
haha, Sulejman ima cgi eksterijera :isuse:got ima cgi kakav se retko viđa i u filmovima.
Link to comment
Pa citaj sta napisah: ti kao neko ko je procitao knjige automatski popunjavas rupe.Nego, amelijin prethodni post puno objasnjava. Za prvu sezonu, kaze, nije trebao tumac (slazem se - takodje, ta knjiga je i najtanja).Za posle, neko ko je citao joj je objasnjavao: sta ako tako svako ko gleda seriju (a nije citao knjige sam) radi? Sta ako svako od x miliona pasioniranih gledalaca serije zna barem 1 citaca knjiga? (Na sta me je to jos posetilo - na veoma popularnu knjigu, izvesnu Bibliju, koju je i pored megagigaultrapopularnosti procitalo, mislim u celosti, jedno 0.1% postovalaca... ostalo im je prepricano).
Otprilike. To je ono na šta ukazujem već neko vreme, a na šta sam ukazivao da će se desiti još kada je serija počela da se emituje. Gledalac serije nema pojma ko je ko. Dešava se da vrlo bitni likovi dobiju svojih 15 minuta u prvoj, 3 minuta u drugoj i 6 minuta u trećoj sezoni. Ko će se uopšte sećati toga. Pitao sam baš pre nekog vremena ljude odavde da li se sećaju ko je onaj bradonja Lazar sa povezom preko oka koji biva oživljen mađijom boga vatre. Takođe, pitao sam u realnom životu ljude koji gledaju seriju, baš mi je bio dobar primer. Niko živ se nije sećao njega iz 1. sezone, niti zadatka koji mu je Ned Stark dao, a u seriji nikada i nije objašnjeno kako je on završio u Brotherhood of banners. Mislim, to je samo jedan mali bezazleni primer.Serija prosto prekratko traje, a užasno je nepogodna za ekranizovanje jer matoran ubija likove kao od šale, uvodi nove, pa njih ubija, i tako redom. Sve u svemu, postane opasan smor posle nekog vremena i u knjigama (batalio sam početkom četvrte), a kamoli ovde gde nema vremena da se nešto razvije, niti prostora za saznavanje o nekome putem priče trećih lica (na primer, da dva viteza razgovaraju o Robu Starku ili Tivinu Lanisteru i pričaju o porodičnoj istoriji), pa mi onda ovde ljubitelji knjige sole pamet da "ni u knjizi taj i taj lik nije dobio mnogo vremena". Edited by Filipenko
Link to comment
haha, Sulejman ima cgi eksterijera :isuse:got ima cgi kakav se retko viđa i u filmovima.
Pa dobro, to sam samo naveo kao 1 zanimljiv momenat, ne razumem se ja u produkciju i taj cgi. Ja sam dugo mislio da je Game of Thrones kompjuterska igra, dok me ovaj forum ne prevari da se zainteresujem za ovo (zato sto svi vise ovde).
Link to comment
Pitao sam baš pre nekog vremena ljude odavde da li se sećaju ko je onaj bradonja Lazar sa povezom preko oka koji biva oživljen mađijom boga vatre.
ja sam citao knjige i to u relativno kratkom vremenskom periodu, i triput sam se zapitao ko je on kad su ga pomenuli ozivljenogslazem se da postoji previse likova, no to opet i jeste realno. kad citamo istoriju, ono sto upamtimo je da je lazar vodio vojsku na murata ili rob na tywinaa u realnosti te desetine hiljada vojnika dovede neko, i komanduje im. i tog mid-level managementa ima kao pleve, i on nije nebitan.(sad, sto je martin po meni zasrao stosta preteranim i nepotrebnim uvodjenjem madjija tamo gde bi fina ljudska priroda ponudila mnogo elegantnija resenja.. jebiga) Edited by Zverilla
Link to comment
Pa citaj sta napisah: ti kao neko ko je procitao knjige automatski popunjavas rupe.
Pa dobro, to je valjda neizbezno. Knjige su jednostavno mnogo opsirnije i nemoguce je blokirati informacije koje vec znamo. Samo sto ne verujem da to ima veze sa serijom koja uspeva kao its own thing, o cemu svedoci sud publike.
Za posle, neko ko je citao joj je objasnjavao: sta ako tako svako ko gleda seriju (a nije citao knjige sam) radi? Sta ako svako od x miliona pasioniranih gledalaca serije zna barem 1 citaca knjiga? (Na sta me je to jos posetilo - na veoma popularnu knjigu, izvesnu Bibliju, koju je i pored megagigaultrapopularnosti procitalo, mislim u celosti, jedno 0.1% postovalaca... ostalo im je prepricano).
That's cheating! :mad:Ali ozbiljno, nije nista cudno da gledaoci pitaju citaoce da im se tu i tamo nesto objasni, pa ne gledamo Friendse, majku mu. Mnogo tu likova ima, mnogo se stvari desava, svaku epizodu prakticno moras gledati sa razumevanjem™ da ti ne bi nesto promaklo, nije to lako. Mada ja ostajem pri tome da rewatch resava sve neudoumice i da nikome ne treba dodatno znanje iz knjiga da bi shvatio zasto je ono onako.
Link to comment

Radnja je i suvise spora za necitace (pored vec pomenutih problema).Za rewatch treba imati i neki jaci razlog. Ona majka zmajeva, za pocetak, ne bi smela da glumi obucena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...