Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

odlično, jedno pitanje za vas što ste čitali knjige. hoće li ona budala koja se oženila da ostane s mladom sad kad su ga primili u familijiu ili je don i njega otfikario? ako ga je otfikario, jesu li ga bar pustili dok prođe bedding? čija je uopše ona ribetina? zaista donova ćerka ili su lanisteri i to obezbedili iz karketijevog fonda?to su jedina pitanja koja su mi otvorena. u sledećoj epizodi će stark derište još više da se očeliči i konačno nekoga da rokne, kalisi nećemo gledati, a crvenokosa vračara će preusmeriti pažnju na prestolonaslednika. debeli će da se mimoiđe sa robom, bran će da rokne igrit. a ovi što muče grejdžoja će da se nagode sa ocem mu oko podele vinterfela. dobro, sestra će da ga rokne. lanisteri će biti standardno zabavni.

Link to comment
malo mi je bezveze to pojašnjenje: pobili ih jer je rob idiot. hoću reći, baš se i ne vidi iz dosadašnjeg toka serije da je rob toliki buzdovan. u prethodnoj sezoni smo imali situaciju gde tywin sam kaže da je "mali pametan" kad je oteo jaimea. okej, više je buzdovan na nivou neda starka, pošten, a glup, jerbo je ovu koaliciju probao da pravi nakon što je bio principijelan sa karstarcima, zbog malih lanistera.
To da je Rob idiot je bilo moje objašnjenje samo za činjenicu da je parkirao vuka ispred zgrade, umesto da ga drži pored sebe sve vreme. Teško da bi Deda Frej tako lako naredio pokolj da na dva metra od njega čuči onolika zver.Šire od toga, on nije imao previše izbora - prosto je morao da zakrpi taj savez sa Frejevima kako je znao i umeo. Pre toga je morao da pogubi glavu one druge porodice (Karstark) jer mu je čovek direktno odbio poslušnost. Pre toga baš i nije morao da se oženi nekom tamo noname medicinskom sestrom, ali za to je mlados-ludos objašnjenje.Onaj što se oženio (ujak rahmetli Roba) je sad ratni zarobljenik, a rat je praktično gotov. Ta mala jeste ćerka od matorog dona, mada je svima (Catelyn) bilo sumnjivo što mu je olako ponudio najlepšu i najmlađu, bilo bi logično da ga iz inata natera da priženi neku grdobu.A za prognozu sledeće epizode, mislim da si promašio otprilike sve što se promašiti može :D
Link to comment

bar će lanisteri biti standardno zabavni.očekujem i da se nastane problem sa finansijskom konstrukcijom kod lanistera. to smo već videli. logično je da se ponovi.

Edited by McCabe
Link to comment
malo mi je bezveze to pojašnjenje: pobili ih jer je rob idiot. hoću reći, baš se i ne vidi iz dosadašnjeg toka serije da je rob toliki buzdovan. u prethodnoj sezoni smo imali situaciju gde tywin sam kaže da je "mali pametan" kad je oteo jaimea. okej, više je buzdovan na nivou neda starka, pošten, a glup, jerbo je ovu koaliciju probao da pravi nakon što je bio principijelan sa karstarcima, zbog malih lanistera.
једноставно је лош генерал и лош политичар, кад су американци и вијетнамци потписивали мировни споразум амерички генерал је пришао вијетнамском колеги са речима "знаш ми смо све битке против вас добили", а овај му одговори "можда је то и тачно, али је исто тако небитно", то је суштина и робовог ратовања... тајвин каже и да је роб у срцу ланистервих земаља или тако нешто и мучи се да одлучи да ли да брани престоницу од станиса или своје земље од роба и шта роб уради у том тренутку - повуче своју војску ка харенхалу без икаквог разлога, уместо да тада уради ово што му је сад пало на памет и крене на тај кастерли рок, овако је тајвин могао слободно да оде уништити станисапа онда и непотребно вуцарање читаве војске на сахрану свог деде, на што му је тај стари карстарк и скренуо пажњу, исто као што му је рекао највећу истину кад му је рекао да је изгубио рат оног момента кад је оженио талису... и то убијање младих ланистера дође само као наставак губитка вере у способности и ауторитет свог краља, карстарка лично у овом случају, а вероватно и осталих, видимо да болтону није требало пуно да га напусти... такође, не мислим да је морао да убије карстарка, уосталом и кева га је одговарала од тога, то држање до принципа и поштења и шта све не је све лепо, али то га чини ликом из стрипова, а не некога кога можемо посматрати као стварну особу, у стварном животу већина нас је у одређеном тренутку била принуђена да прави компромисе који одступају од наших принципа, а роб се налази у ситуацији да га једна одлука кошта губитка половине војске и вероватно читавог рата, то није ситуација у којој треба инсистирати на својим принципимаи на крају имамо шта, са тако осакаћеном војском, уместо да учврсти своју позицију на северу он одлучи да је право време да нападне ланистере, рачунајући да ће човек од кога је направио будалу да му тек тако уступи своју војску за тај поход... на крају смо добили тужан крај за једног веома тужног краља
Link to comment

Ma jeste. Da je venčanje prošlo kako treba, bio bi đenijalni đeneral koji se pride izvukao iz ružnog™ braka a oženio vrh ribu. Rob nije osvojio Casterly Rock zato što je Martin tako napisao, nadam se da nećemo tražiti objektivne razloge zašto neko nije postupio u skladu sa načelima ratne doktrine u knjizi koju je pisao starac fočo zadrigloća od stotinu ljeta. Mislim, ceo koncept svega je potpuno besmislen.Za početak, taj matoran što je izdao naređenje da ih pobiju u svom neposrednom susedstvu ima razbesnelu vojsku koja bi se u realnosti napalila da osveti svog kralja (ako i ne bi spontano, našao bi se neki nobleman koji bi preuzeo na sebe tu plemenitu misiju) i umesto da ide na neki zajebani casterly rock ili gde već, iživljavala bi se nad ubicama svog vođe (barem) nekoliko nedelja. Ovako, ispada da je svaki potez koji neki kralj napravi nešto što svi znaju, odmah bude rašireno i celo kraljevstvo bruji o tome. Tačno im fali neki fantazi tviter ili fejsbuk. Vrani gavrani bi to mogli biti, da mogu da govore. Treš.

Link to comment
Za početak, taj matoran što je izdao naređenje da ih pobiju u svom neposrednom susedstvu ima razbesnelu vojsku koja bi se u realnosti napalila da osveti svog kralja (ako i ne bi spontano, našao bi se neki nobleman koji bi preuzeo na sebe tu plemenitu misiju)
па нису разбеснели док још не знају шта се десило, а у тој конфузији тешко да би успели да се организују за неку конкретнију акцију + вероватно су били прилично припити, такође, болтон је променио страну тако да је та пристигла војска додатно бројчано умањена (да ли се знају тачне бројке, ко има колико војске на располагању?), а и све да су бројке биле под знаком питања, претпостављам да је тајвин могао послати помоћ у људству, како би се у тој ноћи уништила на брзину старкова војска
Link to comment

Kralj na Severu, jako mudo, prvo se izvinjava ko picka neka, onda dozovljava ishlapjelom starcu da mu pisa po trudnoj zeni, samo je falilo i da je ponudi njegovim vojnicma za malo nonsalantnog turaj-vadi jer ipak treba osigurati savez. I zar ne bi trebalo da je u svatove poveo neke svoje najbolje vojnike/telohranitelje (kao ona trojica careva sto se loze na kalisi, sto pobise pola grada sami) , ipak je rat majku mu, ovako izgibose svi bez trunke otpora.

Link to comment

Meni je takodje nerealno da neko tako ubije kralja bez da sad dodju neki da im poravnaju tvrdjave sa zemljom. Ali, sta ja znam, nisam strucnjak.

Link to comment

Znaci, nemam pojma sta je Game of Thrones. Nit sam citao knjigu, nit pratim serije. A sinoc mi je u snu doslo da treba da pocnem da gledam seriju. :mellow:

Link to comment
Meni je takodje nerealno da neko tako ubije kralja bez da sad dodju neki da im poravnaju tvrdjave sa zemljom. Ali, sta ja znam, nisam strucnjak.
Koji neki?Dosta tih nekih je ubijeno zajedno s Robom, pre toga je Rob ubio Karstarka, Bolton je izdajica.
Link to comment
Za početak, taj matoran što je izdao naređenje da ih pobiju u svom neposrednom susedstvu ima razbesnelu vojsku koja bi se u realnosti napalila da osveti svog kralja (ako i ne bi spontano, našao bi se neki nobleman koji bi preuzeo na sebe tu plemenitu misiju) i umesto da ide na neki zajebani casterly rock ili gde već, iživljavala bi se nad ubicama svog vođe (barem) nekoliko nedelja. Ovako, ispada da je svaki potez koji neki kralj napravi nešto što svi znaju, odmah bude rašireno i celo kraljevstvo bruji o tome. Tačno im fali neki fantazi tviter ili fejsbuk. Vrani gavrani bi to mogli biti, da mogu da govore. Treš.
sta je ostalo od vojske?frey i bolton su izdali, a oni su cinili dooobar deo vojske severakarstarke boli kurac da svete roba koji im je skratio glavu porodice za glavutako da ti ne ostaje niti previse vojske nit uticajnih i sposobnih vodja koji bi mogli da povedu osvetu za roba.+ koju sansu imaju? imas savez boltona, freya i lanistera. dakle, mogu samo glavu da izgube.veci problem crvenog vencanja i u knjizi i u seriji je da je sve tako savrseno isplanirano i jos bolje izvrsenood par tisuca vojnika koji rade za namazene frejeve i boltone i koji tako fino kasape robovu vojsku oko tvrdjave, da se ne nadje nijedan pijan i lapdrav da se izlane i istrtlja pre nego sto sve pocneili da nakon toliko zajednickog rata i kasapljenja protiv lanistera, ne bude i neko prijateljstvo izmedju obicnih vojnika, pa da opet niko od frey/bolton ekipe ne upozori ortacki nekog iz robove ekipe(jedna od martinovih glavnih teza je da obicne vojnike u sustini boli kurac za koga ratuju, najebali su pa su najebali i niko ih ne jebe ni za suvu sljivu. te sto bi onda oni nesto posebno fermali svoje gazde, osim straha od osvete) Edited by Zverilla
Link to comment
Dosta tih nekih je ubijeno zajedno s Robom...
10-12? 30? Imao je celu armiju? Valjda. To je jedna od neverovatnih stvari u vezi ovog mega-serijala: masovke im zaostaju za Kosovskim bojem RTS-a.EDIT. Vidim tek sad iznad da Zverilla prakticno odgovara na ovo sto kazem. Mogu samo da primetim da ste vi citaci knjiga prilicno zavedena grupa. EDIT 2. Moram da vam otkrijem malu tajnu: serija jedva shepa, i to kljakavo, za nekog ko nije citao knjige, A to je, valjda, vecina gledalaca. Vi verovatno i nehotice automatski popunjavate ogromantne rupe. Edited by Indy
Link to comment

Pa fali dosta likova u seriji, i generalno a i konkretno na ovom venčanju.No jebiga.Ima i još nešto bitno u vezi Robove žene ali ne znam da li da ovde pričamo o tome, mada sada više i nije spojler.

Mogu samo da primetim da ste vi citaci knjiga prilicno zavedena grupa.
U kom smislu?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...