Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Grad jos nisi uzela™, samo si kupila Daarija i njegove postene sellsworde ^_^
Vidiš da ni ne gleda pažljivo, samo premotava na delove kad joj avatarka skida haljinu i/ili hrani zmajeve...
Link to comment
Djofri je Lannister po majci, nije nezamislivo da se vise ne naziva Baratheonom jer je to ime okaljano™ uzurpatorima Renlyjem i Stannisom.
Ne bih rekao, ako ide taj vicious slander okolo njemu sigurno ne bi palo na pamet da se naziva Lannisterom ni u zajebanciji jer to ćeda znači samo da je kopile rođeno iz incesta. Pa ma koliko ne simpatizirao ćaću, ćaća mu je ipak bio pravi kralj - što Renly i Stannis službeno nisu, baš zato što nisu Robijevi sinovi. Dakle, ostajem na prvotnoj dijagnozi da ih je sve, od Benioffa do starkelje™, jednostavno počela boliti patka za smisao, poštovanje inteligencije u gledalaca, sad se jednostavno tera pa dokle će. Rejtingz rekordi se ionako obaraju, sami od sebe...Hodor.
Link to comment

Ma daj, ceo svet zna da je Joffrey na prestolu samo i isključivo zahvaljujući porodici Lannister - deda, mama, stric, i "stric" su ga doveli tu gde je i održavaju ga tu gde je. Činjenice su takve, on od porodice Baratheon nema bukvalno ništa, nijedan posed, nikakvu vojsku, baš ništa.On je 99% Lannister i to je svima očigledno, nema veze što mu onaj 1% lažnog Baratheonskog nasleđa tehnički daje pravo na presto - to pravo bi bilo potpuno bezvredno da nije porodice Lannister koja stoji iza njega. To svi u Westerosu znaju, a mislim da to i svi gledaoci znaju. Primedba ti je potpuno neosnovana.@Indy: Obsidian je izrazito lomljiv, ali našli su ga dosta tamo krajem sezone kad su kopali po snegu. Ipak, bilo bi bolje da su prikazali kako se bodež slomio, istopio, štagod...

Link to comment
Ma daj, ceo svet zna da je Joffrey na prestolu samo i isključivo zahvaljujući porodici Lannister - deda, mama, stric, i "stric" su ga doveli tu gde je i održavaju ga tu gde je. Činjenice su takve, on od porodice Baratheon nema bukvalno ništa, nijedan posed, nikakvu vojsku, baš ništa.On je 99% Lannister i to je svima očigledno, nema veze što mu onaj 1% lažnog Baratheonskog nasleđa tehnički daje pravo na presto - to pravo bi bilo potpuno bezvredno da nije porodice Lannister koja stoji iza njega. To svi u Westerosu znaju, a mislim da to i svi gledaoci znaju. Primedba ti je potpuno neosnovana.
Ma da i piša isto ko što mu dida po materi kenja, on ne bi sebe nazvao Lannisterom. It just doesn't compute, ljudi, pa jebogabog. Martin to nije napisao (dok je bio mlađi), a sad mu je sve ravno, pa ekipica radi po filingu, i eto... Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Ne bih rekao, ako ide taj vicious slander okolo njemu sigurno ne bi palo na pamet da se naziva Lannisterom ni u zajebanciji jer to ćeda znači samo da je kopile rođeno iz incesta. Pa ma koliko ne simpatizirao ćaću, ćaća mu je ipak bio pravi kralj - što Renly i Stannis službeno nisu, baš zato što nisu Robijevi sinovi. Dakle, ostajem na prvotnoj dijagnozi da ih je sve, od Benioffa do starkelje™, jednostavno počela boliti patka za smisao, poštovanje inteligencije u gledalaca, sad se jednostavno tera pa dokle će. Rejtingz rekordi se ionako obaraju, sami od sebe...Hodor.
dodao bih da je u knjizi joff vrlo ponosan na svoje baratheon nasledje i da je on robertov sin, te se nikako ne bi identifikovao s lanisterima po licnoj osnovi(ovo sto ti kazes ima smisla, ali on je suvise veliki mentol da bi promsiljao sta je dobro a sta ne)
Link to comment
Ne bih rekao, ako ide taj vicious slander okolo njemu sigurno ne bi palo na pamet da se naziva Lannisterom ni u zajebanciji jer to ćeda znači samo da je kopile rođeno iz incesta. Pa ma koliko ne simpatizirao ćaću, ćaća mu je ipak bio pravi kralj - što Renly i Stannis službeno nisu, baš zato što nisu Robijevi sinovi. Dakle, ostajem na prvotnoj dijagnozi da ih je sve, od Benioffa do starkelje™, jednostavno počela boliti patka za smisao, poštovanje inteligencije u gledalaca, sad se jednostavno tera pa dokle će. Rejtingz rekordi se ionako obaraju, sami od sebe...Hodor.
Je li moguce da te je toliko pogodila 1 recenica koja cak nije ni ocigledno uzasna? Uzgred, ako ste se vi sto niste citali nekad pitali kako je na VIP topicu, sad znate. :D
Link to comment
nije ni ocigledno uzasna? :D
uopće se ne slažemo u ovoj procijeni. Rečenica je očigledno užasna i u odnosu na viđeno u seriji, osim ako se ide na to da prosječnog gledaoca više zanima da li će dobiti tjedno sljedovanje fantasy sise, umjesto da se bavi pizdarijama kao što je dosljednost u odnosu na prvu sezonu. Ok, mislim, može ga ipak herald u sljedećoj epizodi najaviti riječima Joffrey Lannister, tratarata, the first of his name, tratarata; valjda bi to konačno bio dovoljan biggie za tebe da osjetiš očiglednu užasnost.
Link to comment

Lepo, ali ja sam mislio na to da je vise nas koji smatramo da s tom recenicom nista sustinski nije problem, znaci ne moze biti ocigledno ^_^Ma i da jeste uzasna (a nije), koga briga? Svaka epizoda traje sat vremena i ima sto strana dijaloga a ti se uhvatio za tu 1 recenicu koju niko drugi nije ni primetio i ne pustas.

Edited by Calavera
Link to comment
Lepo, ali ja sam mislio na to da je vise nas koji smatramo da s tom recenicom nista sustinski nije problem, znaci ne moze biti ocigledno ^_^Ma i da jeste uzasna (a nije), koga briga? Svaka epizoda traje sat vremena i ima sto strana dijaloga a ti se uhvatio za tu 1 recenicu koju niko drugi nije ni primetio i ne pustas.
U 80 % ostalih predstava, serija i filmova, i velikoj većini dobrih, to što mi gledatelji znamo što se dogodilo u sceni prije, smještenoj na drugoj strani svijeta i što se zbiva iza kulisa, nije dovoljno dobro opravdanje da likovi nagnani od svojih scenarista počnu govoriti kao da su i oni svjedoci svega i svugdje kao mi. To je ipak NAŠA priivilegija, kao gledalaca. Dio našeg angažmana i interesa kao gledalaca je naše sveto i ekskluzivno pravo da mi, sami, spajamo krajeve konaca koji su nam ostavljeni. To što mi znamo da je Đoff vaistinu Lanister da čistiji ne može biti pa nam zato promiče kad Đoff to blebne onako na drum nije nikakvo opravdanje, pokazuje samo da se nismo baš uključili u priču (ako priča više uopće i postoji, budući da smo kako rekoh sad očito duboko zabrazdili u kurcoboljnu fazu fabulacije).
Link to comment

Uf RS, opasno si tvrdoglav :D Evo ti samo par činjenica za razmatranje, mrzi me da izvlačim zaključke:- Baratheon "dinastija" je stara čitavo jedno pokolenje, odnosno nepunih dvadesetak godina. Ko bi se bunio da Joffrey sutra promeni ime u Lannister? Porodica Baratheon, možda? Šta će da urade, da dignu vojsku na njega? Da raspričaju kako je plod incestuozne veze? Sve to su već pokušali.- Joffrey u seriji zna da mu je Jaime otac, dobio je potvrdu u razgovoru sa majkom početkom S2. Takođe zna da ga podanici preziru, da vole da ga gađaju govnima, i da kontrolu nad njima ne održava jak PR nego samo i isključivo sila. Zašto bi ga bolelo dupe za nečije mišljenje? Pogotovo ako se setimo da...- Sansa Stark zna da je Joffrey mali umišljeni govnar, i čovek koji je naredio da joj pogube oca. Misliš da je njoj stalo do potvrde glasina o njegovom poreklu? Šta će da radi sa tom informacijom, da ode u medije i pokrene smear campaign protiv kralja? Da tweetuje?

Link to comment
- Joffrey u seriji zna da mu je Jaime otac, dobio je potvrdu u razgovoru sa majkom početkom S2.
Mislim, samo ovo je bitno i dovoljno da priznam da sam se bezze uskopistio. Ja se toga ne sjećam, očito onda ja dobro ne pratim. Što je točno rečeno tada?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...