Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ne, u jučerašnjoj sjajnoj epizodi jadni HBO Đoff doslovno kaže ''It doesn't really matter which Lannister puts the baby into you''. To znači da su izgubili kontinuitet te konzistetnost sa samima sobom, ne samo sa knjigom. Jel imaju ono onog nekog lika koji ima nekakav bible, prikazivali su ga, ne? Koji je kurac s njim, jel provodi dane u Flea Bottomu Belfasta ganjajući kurve umjesto da čita sinopsis? Ta rečenica je vivid i audible proof da je sve otišlo u apsolutno totalni kurac - osim da će biti efekata, sisa, zmajsona i scena koje nešto opisano u knjizi - napisanoj u mlađim GRRMovim danima - pokušavaju imitirati.

Link to comment
Ne, u jučerašnjoj sjajnoj epizodi jadni HBO Đoff doslovno kaže ''It doesn't really matter which Lannister puts the baby into you''. To znači da su izgubili kontinuitet te konzistetnost sa samima sobom, ne samo sa knjigom.Ta rečenica je vivid i audible proof da je sve otišlo u apsolutno totalni kurac - osim da će biti efekata, sisa, zmajsona i scena koje nešto opisano u knjizi - napisanoj u mlađim GRRMovim danima - pokušavaju imitirati.
Stvarno mi nije jasno u čemu je problem, u toj sceni je Joffrey mali kreten on a power trip, verbalno zlostavlja Sansu. Mogao je isto tako da joj kaže da je došao sa Marsa i da će dati svojim zmajevima da je siluju - nikakve stvarne veze sa realnošću nema. Ali ti iz tih par rečenica izvlačiš zaključke o njegovoj dinastičkoj pripadnosti i vesteroškom ius primae noctus :blink:
Link to comment
A to kad se vode višegodišnji ratovi, onda se maklja 24/7? Mislim, vojskovodje i prinčevi su non stop na frontu?
Ne ali garant bude makljanje bar jedan dan u godini, što će reći bar 1/365, što je neuporedivo više makljanja od onog koje viđamo u sezoni/seriji...Kada će više ljudi shvatiti da vizuelna prezentacija i naracija kroz dijaloge i monologe nije isto. Otkud ja znam šta se prebira po Tivinovoj glavi, koje su Teonove misli dok mu seku kitu, ili šta piše u raportima koje bi neki vojvoda trebao da dobije tu i tamo. Gomila likova se uvodi kao i u knjigama potpuno bezveze. Garantujem životom da se svaki deseti seća gde smo i kada videli jednookog™ iz treće sezone - ko će se setiti, od ljudi koji su gledali seriju, da li ga je i kada poslao Ned Stark i kuda. Tako bezveze razvlače likove po sezonama, gde odrade svojih 7 minuta i eto šatro je sve super.
Link to comment

Ti, Filipe, baš preteruješ. Koliko ja znam kad se gleda film/serija baš je fora da prepoznaš lika koji je s početka krišom uveden u radnju.Odlična je serija. Prethodne dve epizode su bile booooring, ali sad su opet ubrzali ritam.

Link to comment

Kako su to ubrzali ritam? Šta se tačno desilo u ovoj epizodi osim malo jahanja, malo kupanja, jedne svadbe, i mnogo razgovaranja?Nije da se žalim, meni je OK da to gledam, ali nemojmo sad učitavati neku dinamiku i ubrzanje ritma...

Link to comment

Mada, i dalje sam utiska da ljudi koji nisu čitali imaju bolji doživljaj da skinu i odgledaju u nizu nego da čekaju i gledaju nedelju dana epizodu po epizodu.I ne volim kad se svađate.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
Ne, u jučerašnjoj sjajnoj epizodi jadni HBO Đoff doslovno kaže ''It doesn't really matter which Lannister puts the baby into you''. To znači da su izgubili kontinuitet te konzistetnost sa samima sobom, ne samo sa knjigom. Jel imaju ono onog nekog lika koji ima nekakav bible, prikazivali su ga, ne? Koji je kurac s njim, jel provodi dane u Flea Bottomu Belfasta ganjajući kurve umjesto da čita sinopsis? Ta rečenica je vivid i audible proof da je sve otišlo u apsolutno totalni kurac - osim da će biti efekata, sisa, zmajsona i scena koje nešto opisano u knjizi - napisanoj u mlađim GRRMovim danima - pokušavaju imitirati.
Djofri je Lannister po majci, nije nezamislivo da se vise ne naziva Baratheonom jer je to ime okaljano™ uzurpatorima Renlyjem i Stannisom.
Mada, i dalje sam utiska da ljudi koji nisu čitali imaju bolji doživljaj da skinu i odgledaju u nizu nego da čekaju i gledaju nedelju dana epizodu po epizodu.
Dobro, toliko je bar jasno.
I ne volim kad se svađate.
Ej!
Link to comment
Kako su to ubrzali ritam? Šta se tačno desilo u ovoj epizodi osim malo jahanja, malo kupanja, jedne svadbe, i mnogo razgovaranja?Nije da se žalim, meni je OK da to gledam, ali nemojmo sad učitavati neku dinamiku i ubrzanje ritma...
Ubrzali :0.6:Ma pusti, to je Mau najbitnije da vidi njenu omiljenu heroinu više od 2 minuta po epizodi, a kad se još pojavi gola plus dođe simpatičan dečko da joj uruči 2000 najamnika, to je odmah ubrzana radnja. Jer opšte je poznato da bi najamnici uvek rado prešli da ratuju za slabiju stranu koja im pride ne obećava kintu ili makar deo nje sad i odmah već možda kada se pobedi bitka...Ono, ubrzanje...
Link to comment

Halo, namćori! Uzet novi grad pod moje okrilje i ubijen jedan Other prvi put u ovoj eri! Venčali Tiriona!Ako vam je do rokačine, gledajte filmove sa Džejsonom Statamom. <_<

Link to comment

A i Daario bi trebalo da je seoski kicoš i hipster. A ovaj je samo seoski (kolje po kućama).BTW, Melisandre is a slut!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...