Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Za Joffrey & Margaery. Ne čudi me da Deneris vodi, to je jedan od retkih likova koji je zanimljiviji u seriji nego što je u knjigama.

Link to comment
Kad sam ja to čitala ihaahaj, sva četiri dela pre šest godina.
Ја сам све живео у заблуди да их има пет делова досад. :cry: Продали ми лажњака...
Link to comment

У време када сам ја прочитала, пре шест, седам година , само су била издата четири дела :cry:Можда сам ја читала нешто друго, не знам. :happy:

Link to comment

Dosada, dosada, i samo dosada. Jebote, kako su uspeli da naprave nešto toliko dosadno u jeku totalnog građanskog rata, pa to je za Emija.

Link to comment

Е да бар снимају више епизода по сезони. Мени је ова била добра. Станис мљац :wub:

Link to comment
kako su uspeli da naprave nešto toliko dosadno u jeku totalnog građanskog rata, pa to je za Emija.
ово не капирам, је л тај рат још увек у току, тј. је л (треба да) се нешто дешава на терену или сви врачају и венчавају седруго, зашто станис именује старка и грејџоја као узурпаторе... оно што сам ја похватао из серије, грејџој користи фрку за пљачку и ширење својих земаља, док старкови имају проблем са ланистерима, али ни једни ни други не претендују на гвоздени престо.. ок роб има ту краљ на северу ствар, али ми делује да би са њим станис то могао да реши политички ако би засео на трона да и треће, џофри кад подјебава сансу, каже нешто типа коначно си се удала за ланистера, то ти је била одувек жеља, бла бла, зар не би џофри требало да себе сматра баратеоном, можда сам заборавио или ми је промакло, али он беше не зна за кеву му и ујака?
Link to comment
а да и треће, џофри кад подјебава сансу, каже нешто типа коначно си се удала за ланистера, то ти је била одувек жеља, бла бла, зар не би џофри требало да себе сматра баратеоном, можда сам заборавио или ми је промакло, али он беше не зна за кеву му и ујака?
Још у другој сезони он је пришао Серси и рекао нешто као "надам се да нису тачне оне огавне гласине које се шире о теби и ујаку Џејмију". Тако да до сада је практично укапирао и боле га :wicked:
Link to comment

Dzofri je Lanister u krvi, a Barateon u vlaznim snovima.A nemoj mnogo da ucitavas iz te recenice, sigurno nije mogao da kaze "oduvek si htela da se udas za Barateona".

Edited by Fins fleet
Link to comment

Zapravo je mnogo stupidnije odakle sada Džofriju nagon da nagna™ sirotu vučicu™ kad je to već mogao 100 puta a nije...dok joj sada kao priča neke seksualne fantazije, a do sada ja prikazivan isključivo kao aseksualni bolesnik koji se loži na bol i teror...

ово не капирам, је л тај рат још увек у току, тј. је л (треба да) се нешто дешава на терену или сви врачају и венчавају седруго, зашто станис именује старка и грејџоја као узурпаторе... оно што сам ја похватао из серије, грејџој користи фрку за пљачку и ширење својих земаља, док старкови имају проблем са ланистерима, али ни једни ни други не претендују на гвоздени престо.. ок роб има ту краљ на северу ствар, али ми делује да би са њим станис то могао да реши политички ако би засео на трона да и треће, џофри кад подјебава сансу, каже нешто типа коначно си се удала за ланистера, то ти је била одувек жеља, бла бла, зар не би џофри требало да себе сматра баратеоном, можда сам заборавио или ми је промакло, али он беше не зна за кеву му и ујака?
Naravno da je rat u toku. Naravno da to ne bismo nikad pogodili ako bismo gledali par epizoda izdvojeno od ostalog što znamo, zato i kažem da je serija tužno odrađena.Drugo, Stanis uzurpatorima smatra sve koji su otcepili bilo koji deo nekada ujedinjenog kraljevstva. Rob Stark se proglasio za "Kralja na severu", Grejdžoj takođe nezavisnim kraljem. On je stoga principijalno protiv svih njih.Treće, naravno da se Džofri smatra Barateonom, ali brate ti misliš da Martin piše knjige isključivo kad je trezan...
Link to comment

A to kad se vode višegodišnji ratovi, onda se maklja 24/7? Mislim, vojskovodje i prinčevi su non stop na frontu? Pa valjda vidimo kod Roba da je u toku pregrupisavanje snaga i da navlači Frejeve jer su mu neophodni. Lord Tajvinovi vršljaju tu i tamo po Riverran i Harenhal zemljama, a Grejdžojevi drže zapadni deo severnog područja. U toku je konsolidacija nakon većih bitaka. Vrlo je stabilan utisak da je rat u toku. A što se tiče ovog drugog, mislim da Džofri nije smeo da razdeviči Sansu jer tako talac gubi na vrednosti. Ta bitna crta je bila istaknuta onda kada je Džejmi zaštitio Brijen od onog jarca.

Edited by MayDay
Link to comment
Treće, naravno da se Džofri smatra Barateonom, ali brate ti misliš da Martin piše knjige isključivo kad je trezan...
GRRM je opet nekriv, osim za zločin što je ishlapjeli starkelja koji se razveo od svega nekomercijalnog u svojoj kreaciji (mislim, treba pogledati njegov nooovi redizajnirani™ sajt, zbilja). On to nije tako napisao, Joffrey se u knjižici prema Sansi ravna kao prema kraljevskoj kurvi na koju ima kraljevsko pravo, ali GRRM s punom odgovornošću supotpisuje ovaj redoviti vagon gluposti koji nam gospoda scenaristi isporučuju.
Link to comment

sta se uopste desava u onoj sceni s robertovim bastardom?i podsjeti me ova epizoda kraja druge sezone i pojavljivanja onih othersa, ili kako vec. tad sam ocekivao da ce oni da budu nesto bitni i jebu svima kevu, a oni se pojavili mozda dvaput u citavoj sezoni. :lol: bitno je da se gledalac drzi u neizvjesnosti, sami dogadjaji su ionako sekundarni.koja jebena sarena laza.

Link to comment
sta se uopste desava u onoj sceni s robertovim bastardom?
Uzima mu krv za analizu nekakav ritual kojim bi trebalo da eliminiše uzurpatore, dakle Džofrija, Roba, i Teonovog tatu.Ona je htela nešto drugo da izvede, ali za to bi morala da ga žrtvuje - a Stanis se kao nećka da li cilj opravdava sredstvo.
i podsjeti me ova epizoda kraja druge sezone i pojavljivanja onih othersa, ili kako vec. tad sam ocekivao da ce oni da budu nesto bitni i jebu svima kevu, a oni se pojavili mozda dvaput u citavoj sezoni. :lol: bitno je da se gledalac drzi u neizvjesnosti, sami dogadjaji su ionako sekundarni.
Ih, tri sezone. Mi pet knjiga čekamo da se desi nešto bitno oko tih Others :DIdeja je, kao, da sve te dinastičke zavrzlame suštinski nisu uopšte bitne jer "winter is coming". Ali se sve veći i veći procenat vremena troši na to lelemuđenje oko prestola i nasleđivanja itd., a ta neka game changer zombikalipsa je sve dalje...
друго, зашто станис именује старка и грејџоја као узурпаторе... оно што сам ја похватао из серије, грејџој користи фрку за пљачку и ширење својих земаља, док старкови имају проблем са ланистерима, али ни једни ни други не претендују на гвоздени престо.. ок роб има ту краљ на северу ствар, али ми делује да би са њим станис то могао да реши политички ако би засео на трон
Stanis je legalista, ni pod kojim uslovima ne dozvoljava da neko remeti suverenitet i teritorijalni integritet njegovog kraljevstva. Sve su to uzurpatori. U knjizi se kao nešto nećkao da li da uopšte navede Starka, ali u seriji ga je tresnuo prvog, ispred čak i Džofrija, što je meni bilo totalni :blink:
а да и треће, џофри кад подјебава сансу, каже нешто типа коначно си се удала за ланистера, то ти је била одувек жеља, бла бла, зар не би џофри требало да себе сматра баратеоном, можда сам заборавио или ми је промакло, али он беше не зна за кеву му и ујака?
Tehnički, Džofri jeste Barateon - preko pokojnog tate jedino i polaže pravo na presto. Ali odgajan je i okružen Lanisterima, dok mu jedini rođaci sa Barateon strane (Stanis i rahmetli Renli) rade o glavi. Mislim da čak i kao grb koristi neku kombinaciju prikaza lava i jelena (umesto samo jelena).
name='Filipenko']Zapravo je mnogo stupidnije odakle sada Džofriju nagon da nagna™ sirotu vučicu™ kad je to već mogao 100 puta a nije...dok joj sada kao priča neke seksualne fantazije, a do sada ja prikazivan isključivo kao aseksualni bolesnik koji se loži na bol i teror...
Pa i nema tu ništa seksualno, čisti sadizam - samo hoće da joj stavi do znanja da neće biti ništa bezbednija od njega kad se bude udala.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...