Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Nope. Lord je kraljev vazal; kad ga kralj poziva na homidž ili da savije koleno, ovaj mu se zaklinje na vernost - ne kraljevstvu i ustavnom poretku, nego baš kralju.Nema malo manje ili malo više zavetovan, nema tu uslovnih paragrafa i amandmana "zaklinjem se, osim ako..." ili "zaklinjem se na 67% zakletve kraljeve garde" - reč je reč, a čast je čast. Uostalom, kad dobije sečivo međ' rebra, kralju je svejedno da li je mač za dršku držao Ned ili Džejmi.
Ma dobro, svejedno je tebi ili meni, ali među običnim vesterosđanima™ postojala je neka Kingsguard mitologija nalik samurajskoj - vernost po svaku cenu i bez ikakvog oklevanja. Ovi ili oni lordovi su milion puta dovodili svoju lojalnost u pitanje, zakidali na porezima, odbijali da vrše vojnu obavezu kad im se to traži, Robertova pobuna nije baš bila nešto novo. Ali gardista da izbode vladara, pa onda još zadrži nameštenje kad sledeći vladar dođe na presto - to jeste bio presedan.
Link to comment
Ma dobro, svejedno je tebi ili meni, ali među običnim vesterosđanima™ postojala je neka Kingsguard mitologija nalik samurajskoj - vernost po svaku cenu i bez ikakvog oklevanja. Ovi ili oni lordovi su milion puta dovodili svoju lojalnost u pitanje, zakidali na porezima, odbijali da vrše vojnu obavezu kad im se to traži, Robertova pobuna nije baš bila nešto novo. Ali gardista da izbode vladara, pa onda još zadrži nameštenje kad sledeći vladar dođe na presto - to jeste bio presedan.
Ta mitologija i vrednosti su bile više za pesmu i priče na koje su se palile devojke poput Sanse (dok ne odrastu). Ako me sećanje ne vara, listanjem one bele knjige šefa kingsguarda, u koju se upisuju sve pozitivne i negativne stvari članova, isplivalo je xy istorijskih situacija gde su se vitezovi i šefovi kraljeve garde poneli ovako ili onako - bilo je kukavica, bilo je kingsmakera, bilo je i ratova u okviru same kraljeve garde, a bilo je i takvih koji su jebavali isto šta i kralj.Što bi rekao Littlefinger, običnog westerosija zanima da li će mu roditi pšenica te godine.
Link to comment

Tačno, ali te pesme i priče su ono što istorija pamti, odnosno ne baš istorija nego pop-kultura. U istoj paraleli sa RW, danas deca znaju da su samuraji koji iznevere gospodara zabadali sebi mač u stomak - koga briga što se to u većini slučajeva nije dešavalo? Pamte se sexy detalji i ekstremni slučajevi, pamte se kingslayers i queenfuckers sa jedne strane, i likovi sa Sansinih postera sa druge strane.

Link to comment

Uh, ova epizoda je bila previse sapunicasta i zasecerena. Ali ima i par ok scena. Gde smo otprilike u odnosu na trecu knjigu? Mislim, koliko se odmaklo? Koliko li ce, otprilike, ovim tempom treca sezona da pokrije trecu knjigu?

Link to comment

Meni se čini da će da pokrije više od pola, možda jedno dve trećine. Od sledeće sezone bi trebalo da počnu da kombinuju više knjiga odjednom, biće verovatno elemenata iz treće, četvrte, i pete knjige u toj jednoj sezoni. Uz naravno potpuno izmišljene i napamet ugurane segmente... ko zna na šta će to da liči.

Link to comment
jebem li ga, mozda da naglase ludilo Stanisove nelepse polovine i cinjenicu da su imali par mrtvorodjeno muskih. mada je moglo i bez tih tegli, svakako je delovala kao religiozni fanatik.
I ja bih rekla da je to u pitanju (da što žešće pokažu njenu ludoću).Moglo je i bez toga ali mi ni ne smeta (pošto dobro radi ono gore napisano, a to je suština).Jedino što mi nije ružna, a trebalo je da bude neka ušata/brkata.
Link to comment

Problem Game of Thrones knjiga su zaista verno preneli na seriju. Na stranu što gine gomila zanimljivih likova, ogromno vreme se posvećuje drugoj gomili likova, onih koji su totalno nezanimljivi, koji ne služe ničemu i za koje nas baš briga. To što će se možda ispostaviti da svaki 17. ima neku ulogu u nekoj narednoj knjizi je totalno nebitno...

Link to comment

šesta, pa 'nakoosim teona i remzija :Dostalo sve nekako čudnovatoa ono zamešateljstvo sa varisom, littlefingerom, džofrijem+samostrelom i mrtvom kurvom :isuse:

Link to comment
šesta, pa 'nakoosim teona i remzija :Dostalo sve nekako čudnovatoa ono zamešateljstvo sa varisom, littlefingerom, džofrijem+samostrelom i mrtvom kurvom :isuse:
Men se to zamesetaljstvo bastem svidelo (na stranu sto protracise dobru sisu :( ). Uopste taj govor maloprstica mi je najbolji deo i nekako i sustina cele igre prestola. Oni koji to ne shvate, bilo zbog postenja ili gluposti padaju ko kruske.Zamisljao sam drugacije boltonove moram reci. Nisu mi dovoljno mracni (matori) i ludi (kopile). U knjizi su bili da se najezis. Edited by Shan Jan
Link to comment

cela posl. epizoda je posve cudna, sa sve onim satro grandioznim scenama i proserom od naravoucenija. ko neki bulja blokbaster, titanik il tako nesto. al bar nema one dosadne raspale barbi bedevije.

Link to comment
Zamisljao sam drugacije boltonove moram reci. Nisu mi dovoljno mracni (matori) i ludi (kopile). U knjizi su bili da se najezis.
pa gde ces jezivije od od roosea koji lici na putina :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...