Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Drugi su to tumačili kao da bukvalno sve zavisi od zmajeva - od kako ih je Maudau izlegla, sve ostalo u abrakadabra stilu je počelo da se javlja. Meni to zvuči glupavo, ne vidim uzročno-poslediču vezu. Pre će biti da je pojava zmajeva samo objavila šta sledi, nije izazvala.
ne znam kako to mogu da misle:to nikako ne moze biti jer se Ostali javljaju na samom pocetku, mnogo pre nego sto se zmajevi ispile (izzmaje?)
Link to comment

Da, takav sam osećaj i ja stekao, kao da im se pomeraju magnetni polovi :lol: Pa onda vekovima magija nema skoro nikakvog efekta, svi ti extra stvorovi poput The Others se zavuku ko one žabe duboko pa spavaju. A onda otopli kao april u Srbiji i svašta izađe na ulice.

Link to comment
nego, ja sam mislila da je ta jaja nekako ćapio debeli Ilirio posle svrgavanja ludog tate od Mau i odneo kućipa ih posle poklonio Mau za svadbu sa Crnogorcem™
Nije bre, odakle bi ćapio tri jaja? Već odavno na Westerosu ni Targaryeni nemaju "svoja" zmajevska jaja, u Egovo vreme (Khaleesin deda/pradeda u seriji/knjizi) bio je još običaj da se svakoj Targ bebi pokloni po jedno jaje za prvi rođendan, u nadi da će možda kad poraste naći neki način da iz njega izlegne zmaja, ali to je obustavljeno - ponestalo im jaja, plus što se desio neki spektakularno neuspešan pokušaj masovnog izlegnuća™ koji u knjigama nije opisam, samo je nagovešten na nekoliko mesta (Summerhall).
Link to comment

Da, nigde nisam sasvim jasno odnosno detaljnije pročitao šta je to bilo u Summerhallu, osim da je sve otišlo ukurac.BTW, ne nalazimo se na VIP topiću, trebalo bi da pripazimo malo.

Link to comment
Nije bre, odakle bi ćapio tri jaja?
Mislila sam da je ostalo dosta tih okamenjenih od kojih više nije bilo vajde, pa da je on negde našao ta tri i i odneo ih u smislu "najverovatnije ne vrede ali ko zna".No očigledno mi je promakao detalj da su kod njega stigla sa istoka. A zna li se kako i od koga, i da li čisto kao ukras ili se znalo da bi moglo nešto biti? (ako je kritično za ovaj topik možemo preći na drugi, ovo dosad nije bilo)
Link to comment

Ne zna se, a verujem da nije previše bitno.The surface of the shell was covered with tiny scales, and as she turned the egg between her fingers, they shimmered like polished metal in the light of the setting sun. One egg was a deep green, with burnished bronze flecks that came and went depending on how Dany turned it. Another was pale cream streaked with gold. The last was black, as black as a midnight sea, yet alive with scarlet ripples and swirls. "What are they?" she asked, her voice hushed and full of wonder."Dragon's eggs, from the Shadow Lands beyond Asshai," said Magister Illyrio. "The eons have turned them to stone, yet still they burn bright with beauty.""I shall treasure them always." Dany had heard tales of such eggs, but she had never seen one, nor thought to see one.

Link to comment
Ti si užasno mizogin čovek.
Svašta. Niko ne želi da u ženama vidi divotnu, dražesnu osobu koja će ne samo biti potpora zajedničkom domu već svojim kvalitetom i pozitivnim osobinama predvoditi i davati primer ostalima kako treba. Stoga nisam kriv što se većina njih ispostavi apsolutno nedostojna, a pogotovo što uopšte ne teži tome, iako će svaka tvrditi suprotno. Što znači ne samo da su iskompleksirane, već i lažljive. A ko laže, taj i krade... Edited by Filipenko
Link to comment
jesam li ja jedini koji navija protiv zmajeva?
ne brate, tu smo, ima nas. najdosadniji lik u cele tri sezone je izblajhana karikatura. ne može se ne navijati protiv toga.a inače navijam za naše srbe sa one strane zida. drago mi je što im se sneg pridružio.
Link to comment
ne brate, tu smo, ima nas. najdosadniji lik u cele tri sezone je izblajhana karikatura. ne može se ne navijati protiv toga.a inače navijam za naše srbe sa one strane zida. drago mi je što im se sneg pridružio.
Samo jedan lik? Meni je zapravo fascinantno koliko ima dosadnih likova u seriji, nego nas stalno vrte od mesta do mesta i od jednog do drugog događaja pa nikad ne znamo šta da očekujemo.
Link to comment

Da, taj lik egzotične medicinske zaljubljene sestre je skroz ubačen, što se i vidi. Svaki njen dijalog je na silu utrpan, od onog kako je davala veštačko disanje nekom detetu nekad davno i zato mrzi ropstvo, do ovog nedavno sa lanisterskim taocima kako se njen muž pretvara u vuka kad je pun mesec. Ništa ne doprinosi, nikakvog smisla nema. Možda grade neki superbitan development za sezonu 27., ali sumnjam.

Link to comment

Zanimljivo da se, u toj stvari koja ih ne košta ništa, nisu libili da se totalno odmaknu od knjige. Ali kada treba napraviti epski sukob, tu su dve dede da pričaju o tome šta se desilo, u skladu sa Martinovim pisanijama... :kdp:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...