Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

jesam li ja jedini koji navija protiv zmajeva? dosli Targaryeni iz pizdine materine koju su digli u vazduh i simpaticne™ Westerosane pospremili u njihov lokal. kao da si tenkovima uletio kod Poitiersa, svaka ti cast majstore Aegone, bas si faca.drago mi je zbog Calavere da mu se sezona/serija zahuktava™! samo da vidimo kakvu ce magiju izvesti sa cetvrtom i petom knjigom jer se nema sto zahuktati.

Link to comment

Možeš da navijaš za koga hoćeš, naravno, ali ti simpatični™ Westerosđani (Andals, Rhoynar) nisu nikakvi starosedeoci nego genocidni dođoši, Sve su to iste fekalije.Uf, sad moram opet da se požalim na koncept desetomilenijumskog rajha, imaju istoriju unazad do bronzanog doba, i to sumanuto detaljnu - zna se koja porodica se s kojom ženila, itd. :isuse:

Link to comment
Možeš da navijaš za koga hoćeš, naravno, ali ti simpatični™ Westerosđani (Andals, Rhoynar) nisu nikakvi starosedeoci nego genocidni dođoši, Sve su to iste fekalije.Uf, sad moram opet da se požalim na koncept desetomilenijumskog rajha, imaju istoriju unazad do bronzanog doba, i to sumanuto detaljnu - zna se koja porodica se s kojom ženila, itd. :isuse:
zar nisu starosjedioci bili djeca sume pa su dosli prvi ljudi, posibali se s njima i onda ugovorili mir i urezivali ljubavna srca lica u drvece? ovi andali i ostali su ih makar posteno izmasakrirali celikom, nisu dosli na letecim rostiljima.ja, kad vec ne mogu da pobijede white walkeri, navijam za nesto neocekivano i kul istovremeno, tipa divljani ili bran/bloodravenove zajebancije. mala vajda, mala plava pobijediti mora izgleda.
Link to comment

Glupo pitanje - sada kada se osvrnem, zašto bre nisu upotrebili te zmajeve, podgrejali ih i izlegli kada su videli da gube kraljevstvo u građanskom ratu, umesto što su ih prošvercovali u izbeglištvo da bi se njima koristila 1 Dotraki drolja koju je rođeni brat prodao?Da ne ulazim u to koliko bi bilo jadno da krv i čast™ na kraju trijumfuju, makar i u nekoj ljubavnoj pričici poslednje pripadnice bogom dane dinastije i nekog nesimpatičnog lika sa ove strane okeana...

Link to comment

Niko nije umeo da izlegne te zmajeve već neko vreme. Pokušavali su razni, dolazilo je do raznih incidenata u laboratorijama, ljudi su ginuli, ali ništa. Tu je ostao i nedorečen deo u Oldtownu kako su ovi iz Citadele gomilu literature o zmajevima negde zaključali i bacili ključ. Tako da su ta razna jaja ostala više kao relikvija i zanimljivost, nego weapons of mass destruction. A i ta jaja nisu prošvercovana iz Westerosa u Essos, nego su došla valjda iz Shadow Lands odnosno Ashaija ili tako nešto.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
Niko nije umeo da izlegne te zmajeve već neko vreme. Pokušavali su razni, dolazilo je do raznih incidenata u laboratorijama, ljudi su ginuli, ali ništa. Tu je ostao i nedorečen deo u Oldtownu kako su ovi iz Citadele gomilu literature o zmajevima negde zaključali i bacili ključ.
Ovo.Utisak koji sam ja stekao iz celog serijala je da svet prolazi kroz neke magijske plime i oseke, gde jedno vreme ima svega i svačega, a onda nekoliko vekova masovno izumiru i zmajevi i divovi i ostale drndabocle. Taj ciklus ima nekakve veze sa zima-leto klimatskim, mada verovatno ne baš direktne. Drugi su to tumačili kao da bukvalno sve zavisi od zmajeva - od kako ih je Maudau izlegla, sve ostalo u abrakadabra stilu je počelo da se javlja. Meni to zvuči glupavo, ne vidim uzročno-poslediču vezu. Pre će biti da je pojava zmajeva samo objavila šta sledi, nije izazvala.
Link to comment

Sam prijavila kako sam u svojim trenucima ludila pitala kolegu iz kanca: zmajevi beše nisu postojali nešto ranije kao dinosaurusi ili jesu?:DAli dobro, isto tako sam se sa 26 godina onesvešćivala kolika je država Kazakstan. Ja mislila tufna neka.

Link to comment

pluh, ja sam sa 30+ saznala da labudovi mogu da letenego, ja sam mislila da je ta jaja nekako ćapio debeli Ilirio posle svrgavanja ludog tate od Mau i odneo kućipa ih posle poklonio Mau za svadbu sa Crnogorcem™

Link to comment
Utisak koji sam ja stekao iz celog serijala je da svet prolazi kroz neke magijske plime i oseke, gde jedno vreme ima svega i svačega, a onda nekoliko vekova masovno izumiru i zmajevi i divovi i ostale drndabocle. Taj ciklus ima nekakve veze sa zima-leto klimatskim, mada verovatno ne baš direktne.
+1takvi ciklusi povremenog jacanja natprirodnih sila se javljaju i u drugim fantasy knjigama.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...