Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Aman šta sad kukate na "spojlerisanje", kao da je ne znam šta otkriveno. Baš ljudi nemaju druga posla nego da guglaju svaki pojam na koji naiđu u postu na nekom forumu...Inače, to sam govorio u samom startu, a mrzi me da ponavljam opet - oni su imali retku priliku da naprave legendarnu seriju koja će postati etalon fantazi serija za generacije koje dolaze. Umesto toga, opredelili su se za sapunicu pod izgovorom da je 90% knjiga zapravo takvo, što i jeste istina, ali tada bi svaki film ili serija pravljeni po bilo kom literarnom delu bili podjednako buljaški. Stoga sada imamo seriju kojom dominiraju smešni i/ili retardirani likovi, i obična dešavanja koja se razvlače i po dve-tri sezone.Pa koliko bi samo bolja serija bila kada bi se Tivin pojavljivao 30-50% više, ili da ima velikih bitaka i tome slično, što bi sve podiglo atmosferu opšteg haosa građanskog rata. Ovako imamo utisak da se rat vodi tako što se veštica privremeno porodi, zarobljenici se generišu sami od sebe, vesele družine putuju po seoskom okolišu sa puno metala na sebi, a bitke rešavaju trijumfalnim ukoračenjem u prestonu sobu. Kao da je bitno što neke stvari nisu opisane u knjizi, i kao da oni prate knjige striktno, ubilo se. Mogli su da ubace i da se ratovi rešavaju obračunima kurvi u javnim kućama, kad toliko smaraju sa time. Verovatno smo videli više kurava od scena borbi, krivo mi je što to ne merim.Takođe sam tvrdio da će sa takvim opredeljenjem ljudi da progutaju prvu sezonu, drugu takođe po inerciji, da će od treće krenuti da napuštaju seriju, te da će nakon četvrte sezone biti ozbiljnih problema sa rejtingom što će ugroziti i sam opstanak serije i kompletiranje dela. Mada, vidim da će se sam Martin pobrinuti da delo ostane nekompletirano...http://www.youtube.com/watch?v=j7lp3RhzfgIElem, je li pojenje kurcem neka uobičajena pošalica sa čit četa ili šta?

Edited by Filipenko
Link to comment
Pa koliko bi samo bolja serija bila kada bi se Tivin pojavljivao 30-50% više, ili da ima velikih bitaka i tome slično, što bi sve podiglo atmosferu opšteg haosa građanskog rata.
e pa stvarno... od svih mogucih zamerki, nasao si ovo. nije ni cudo da te pocastila.u knjizi upravo i nema bitaka (sem crne vode), a Tajvin je lik koga upoznajemo samo i iskljucivo kroz pricu drugih. dok haos gradjanskog rata upoznajemo kroz crtice o silovanjima, pljackama i paljenju useva, gladovanju seljaka i izbeglica...u seriji je Tajvin zastupljen daleko vise nego u knjizi. Edited by Gandalf
Link to comment

sto se mojih zamerki tice, nemam vecih zamerki na izmene u prici. bez obzira na neke primedbe, fercera.ali je dinamika povremeno prilicno losa. prica se usloznjava, i pratimo veci broj paralelnih radnji, pa seckaju na prekratke segmente - deo sa Teonom je primer u ovoj epizodi (prvi segment od 30 sekundi <_<).

Edited by Gandalf
Link to comment
dojajaje. ne brani sranje
Nema šta ja da branim sranje na forumu. Gledanost je najveća ikad, tako da su sezone zagarantovane.Ali mi je ona sličica čak i ispod presčnog srpskog tviteraškog humora. Srednja hemijska meets @nicimizazvan. :puke:
Link to comment
e pa stvarno... od svih mogucih zamerki, nasao si ovo. nije ni cudo da te pocastila.u knjizi upravo i nema bitaka (sem crne vode), a Tajvin je lik koga upoznajemo samo i iskljucivo kroz pricu drugih. dok haos gradjanskog rata upoznajemo kroz crtice o silovanjima, pljackama i paljenju useva, gladovanju seljaka i izbeglica...u seriji je Tajvin zastupljen daleko vise nego u knjizi.
Za ime sveta, pa ja i govorim da kada je već serija takva kakva je i kad je Tivin ponajbolji car i kad već nema priče o Tivinu ne trebaju da se drže knjiga kao pijani plota baš u tom delu već primera radi trebaju da naprave...u stvari, nema veze :isuse: Edited by Filipenko
Link to comment
64113_10152739082675584_965766116_n.jpg
meni je ovo urnebesno :lolol:dobro karikira stanjesve je to lepo, zaljubljenici u delo, branite ga casno, ali da su se rasplinuli van svake logike, jesuto sto je gledanost velika vise je relikt najvernijih/dugogodisnjih fanova knjiga sa velikim ocekivanjima (ne krivim ih, imaju razloga)neke stvari su obradjene bukvalno diletantskini po jada ona borba brijene i jaimea npr... i sve i jedna borba im je plac u serijii tacno je, segmenti su prekratki, dodatno se razvodnjava ionako usporen toki da, tivin i jeste tu najjaci lik Edited by Afterburner
Link to comment

Ko što rekoh ranije, nemam šta da branim nešto što ne mora da se brani sa aspekta koji mene zanima. Da uterujem mišljenje po pitanju kvaliteta serije mi nije u interesu, a evo sad vidim da ja možda samo više ne kapiram potočarski humor.

Link to comment

Vec postoji tema za ovakve postove, ne znam sto je zapostavljate.http://www.parapsiho...?showtopic=7217Edit: Sad procitah, Tivin najjaci lik :isuse:, iz Filipenkovog ranijeg opusa znam da se lozi na bezobzirne monarho-diktatore koji ne prezaju ni od cega, pa me i ne cudi crush na Tivina, koji se ni po cemu ne razlikuje od milion drugih likova sto sa filma, sto iz knjiga. Sreca Martin nije imao takve ideje, pa je zato valjda i nastalo jedno ovako epohalno delo.

Edited by Aleksandar88
Link to comment

knjiga nije istorijski spektakl sa scenama velikih bitaka, pa je is serija tako napravljena. U pitanju je drama, sa primesama politickog trilera - u sustini slicna (dvema najboljim) istorijskim dramama Ja, Klaudije i Rim. Rim ima par scena bitaka, dok Ja, Klaudije nema niti jednu. Dodavati primese istorijskog spektakla ne doprinosi nista.A Tajvin je znatno vise prisutan u seriji nego u knjigama.

Link to comment
Ko što rekoh ranije, nemam šta da branim nešto što ne mora da se brani sa aspekta koji mene zanima. Da uterujem mišljenje po pitanju kvaliteta serije mi nije u interesu, a evo sad vidim da ja možda samo više ne kapiram potočarski humor.
kapiras ga alrightsamo ti nije po merizato se i stice utisak da branisnije ni po mojoj, ali je na temu seo kao budali samarsto opet i nije toliko bitnoveliki je zalogaj ekranizovati te knjige, ima dosta propusta i bzvz je negirati toja pricam o tivinu iz serijecovek je pojeo svoju ulogu za uzinu, gospodari ekranom jednostavno su svi inferiorni sa njim u sceni, sto se ne moze reci za mnoge od aktera, valjda je zato i toliko "zastupljen"bas zato sto nije spektakl, toj saci jada od borbi treba da se da posebna paznja jer treba da imaju tezinu koju ima i sama drama Edited by Afterburner
Link to comment
Edit: Sad procitah, Tivin najjaci lik :isuse:, iz Filipenkovog ranijeg opusa znam da se lozi na bezobzirne monarho-diktatore koji ne prezaju ni od cega, pa me i ne cudi crush na Tivina, koji se ni po cemu ne razlikuje od milion drugih likova sto sa filma, sto iz knjiga. Sreca Martin nije imao takve ideje, pa je zato valjda i nastalo jedno ovako epohalno delo.
:lol:Pretpostavljam da su oni koji su kontra Tivina zapravo nežne demokrate prepune ljubavi prema ljudskim pravima, što je u krajnjoj liniji i Martin potencirao jer promoviše multikulturni dijalog i nenasilne metode borbe kroz celu knjigu kontra moje "ljubavi prema bezobzirnim diktatorima", te ti je paralela sjajna na toliko nivoa :lol: Čovek bre razbija kako glumi, totalni je car, nema to veze sa time ko je kakav diktator i koliko nekoga tlači. Tu onda treba neko normalan da kaže "ej, vidi, tačno je da ga u knjizi nije bilo toliko, ali vidiš da je lik super ispao, hajde da mu damo više prostora makar izmišljali nešto". Ali ne, daćemo više prostora kupleraju."Dobre" su vam i paralele sa Rimom. Samo, tamo su glavne ličnosti bili prašinari, dvojica legionara, a ovde su glavne ličnosti kraljevi tekući i budući, i njihovi operatori i senke, a ne neka sirota čeljad.
Link to comment
Tu onda treba neko normalan da kaže "ej, vidi, tačno je da ga u knjizi nije bilo toliko, ali vidiš da je lik super ispao, hajde da mu damo više prostora makar izmišljali nešto". Ali ne, daćemo više prostora kupleraju.
kao sto napisah, Tajvin je u seriji prisutan vise nego u knjizi. da li bi trebalo vise Tajvina, na ustrb drugih likova? neki zele vise Ariu, neki Dzona... stvar ukusa, ne mozes svima ugoditi.
"Dobre" su vam i paralele sa Rimom. Samo, tamo su glavne ličnosti bili prašinari, dvojica legionara, a ovde su glavne ličnosti kraljevi tekući i budući, i njihovi operatori i senke, a ne neka sirota čeljad.
vala bas. Cezar, Oktavijan, Marko, sve sporedni likovi. Edited by Gandalf
Link to comment
"Dobre" su vam i paralele sa Rimom. Samo, tamo su glavne ličnosti bili prašinari, dvojica legionara, a ovde su glavne ličnosti kraljevi tekući i budući, i njihovi operatori i senke, a ne neka sirota čeljad.
:frust:da da, cuveni legionar klaudije se ispeo iz seljacke porodice do rimskoga trona...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...