Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Matori Lannister zna da je ON, a ne sin mu spasio grad od opsade, jer da nije došao, grad bi pao.Ćale od Tajvina je bio mek i naivan, svi su mu se smejali iza leđa, uzimali zlato koje nisu vraćali i reputacija kuće je bila na najnižem nivou. Matori je čak uzeo bio ljubavnicu, koja je nosila odeću i nakit njegove bivše žene. Odatle i Tajvinova mržnja prema Tirionovom kurvanju. Kad je matori skiknuo, Tajvin je preuzeo kuću, isterao ćaletovu ljubavnicu na ulicu skroz golu, a dve vazalske kuće koje su se uzjogunile sravnio sa zemljom (bukvalno je pobio sve i njihove zamkove rasturio da ne ostane kamen na kamenu). Tajvin krivi Tiriona da mu je ubio ženu pošto je umrla na porođaju (kažu da je umeo ponekad i da se nasmeje dok je ona bila živa), kao kepec predstavlja razlog za sprdnju i podsmeh porodičnom imenu što Tajvin ne može da podnese, a i prekršio je direktno naređenje da ne vodi Shae sa sobom u King's Landing kad mu je već pružio šansu.Tirion nije tražio da "upravlja zamkom", da bude kastelan iliti majordomo, nego je tražio da bude i zvanično proglašen njegovim naslednikom. Da sedne na tron u njihovom porodičnom zamku i da bude glava kuće nakon Tajvina. A ovaj to zbog gorenavedenog animoziteta neće da uradi, sve dok je Džejmi živ i postoji šansa on zauzme to mesto.Nije loša Martinova logika, nego serija ne može odnosno ne stiže da ekranizuje daleko kompleksnije odnose i strane svih likova.
hvala čovomože se sada ulaziti dalje oko ovoga što sam pričao oko toga da mu je već dao da bude ruka i to... ali tu bismo već cepali dlake i to nema smisla... tako da thnx Edited by Ravanelli
Link to comment

nema sanse. imam poremecaj paznje, jedva i seriju izguram. a i bacio sam pogled, stil mi deluje, hm, ne bas savrsen.ako se serija pokaze bas dojajno carska, onda mozda probam.

Link to comment

ja počela da čitam knjige (slušam, zapravo), nisu me oduševile dovoljno da bih nastavila. serija čini mi se dovoljno verno prikazuje knjigu, tako da mi je to sasvim dovoljno

Link to comment

+1Našao sam audio knjige, ima 2 verzije,bar, 1 nerazumljiva i ova "moja" od Roj Dotrica, i pošto sam već odgledao sve epizode, dok slušam, ko da ponovo gledam.

Edited by El Guapo
Link to comment

+1roj je odličan- nego zna li neko da li ova sezona pokriva sadržaj iz 3 knjige ili prelazi i na 4- da znam dokle da slušam ^_^- gozbu za vrane nije čitao roj ili ja amogu da nađem tu verziju

Edited by gone fishing
Link to comment
roj je odličan- nego zna li neko da li ova sezona pokriva sadržaj iz 3 knjige ili prelazi i na 4
Kako može da bude odličan, kad mu svi likovi - i muško i žensko, i mlado i staro - zvuče kao rahitični penzioneri?Sezona bi trebalo da pokriva negde polovinu treće knjige. (Mnogo je debela.)
Link to comment

Nakon što sam pogledao zadnjih par epizoda ''Sulje Veličanstvenog'', zaintrigiran time kako će hendlovat poviestni moment ukokavanja Ibrice-paše Pargaliija, ostao sam preplavljen i zatečen neugodnim dojmom da je Muhteşem Yüzyıl na višem produkcijskom i scenarističkom niveaou od ''Game of Thrones''.Kill me if you must.hodor

Link to comment
ja počela da čitam knjige (slušam, zapravo), nisu me oduševile dovoljno da bih nastavila.serija čini mi se dovoljno verno prikazuje knjigu, tako da mi je to sasvim dovoljno
Ne da tvrdim da ovo treba baš svakom da se dopadne, ali čisto iz radoznalosti - daj mi primer knjige koja te jeste oduševila.
Link to comment

Meni je slican dozivljaj knjige br. 1 kao funk soul sister, a dozivljaj serije mi je sve blizi Hodorovom (s tim da nisam imao tu srecu da gledam Sulju velicanstvenog).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...