Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

To je zato što ti Stanisovi vojnici izgledaju kao Lanister vojnici koji ga zarobljavaju...sve si obrnuo :D
obrnuLA :Pbtw a jes i to mi se u prvi mah učinilo da su Stanisa ulovili Lanisteri, pa posle shvatih da su ga to ustvari njegovi smirivali :lol:mada mislim da nisam pisala ovde o tome jer sam shvatila još dok sam gledala
Link to comment
U knjizi je i Cersei naredila da se pobiju kopilad rahmetli Roberta, pa je to u seriji ipak bio Joffrey. Zato nije sigurno ko je od njih dvoje tražio da se Tyrion ne vrati živ iz bitke. Ja bih tipovao na Joffreya jer on (u seriji) eksplicitno pošalje tu dvojicu Kingsguarda sa Tyrionom kad se vrati u dvorac. U knjizi Tyrion već ima Kingsguard pratnju kao član kraljevske porodice, pa je Cersei to mogla da naruči ranije.
To misliš u seriji, pošto je u knjizi jasno da je to bila Sersei?Ako misliš o seriji, onda ok, pošto nisam gledao epizode 7-10. :D A i od serije me takvo pojednostavljivanje ne iznenađuje.
Link to comment
Jebeš seriju, ako ovde treba da se objašnjava šta je ko zapravo uradio i zbog čega.
Mozda ovdasnji postavljaci pitanja nisu reprezentativan uzorak gledalastva.
Link to comment
Jebeš seriju, ako ovde treba da se objašnjava šta je ko zapravo uradio i zbog čega.
ne treba.sto se tice pokusaja da se ubije patuljak: jasno je bilo, barem meni, da je neko iz kraljevske garde pokusao da ga skenja. na trenutak se jasno vidi kako Tirion ubija jednog Stanisovog vojnika i smesi se suocen sa dzinom ispred sebe, a dzin (podli atentator) nosi upadljiv oklop kraljevske garde. pored toga, ne znam zasto bi u seriji gledaocioma moralo sve biti servirano. videvsi tu scenu, pomislio sam da bi mogao biti Dzofri, Sersei, ili neko iz kraljevske garde kome se patuljak zamerio (pa je pokusao da iskoristi maglu rata). edit: konkretno, pomislio sam da bi Ser Meryn mogao biti osvetnicki raspolozen. "That was a threat. See the difference?" :Hail:http://www.youtube.com/watch?v=AoEUkE7-KeA Edited by Gandalf
Link to comment

gde ima jeftino da se ispazari...nemam pare da dajem za nove knjige...vidim da su oko 800 din po komadu...za 800 din mogu da kupim na limundu gomilu stripova i mikijevih zabavnika koje sam odavno prestao da citam ali mogu da ih poklonim nekom klincu a da stripove zadrzim za sebe

Link to comment

Pa vidi na Limundu. Laguna daje popust do 30% clanovima kluba ako imas neko ko je njihov clan eto prilike da bar nesto ustedis. Kostacete oko 3500 dinara.

Link to comment
Pa vidi na Limundu. Laguna daje popust do 30% clanovima kluba ako imas neko ko je njihov clan eto prilike da bar nesto ustedis. Kostacete oko 3500 dinara.
rodjendan mi je u oktobru pa cu do tada svima koje znam pricati sta bih voleo za poklon...valjda ce se neko smilovati
Link to comment
rodjendan mi je u oktobru pa cu do tada svima koje znam pricati sta bih voleo za poklon...valjda ce se neko smilovati
Ma sta te briga naruci od svakog po jednu i eto :D
Link to comment
pored toga, ne znam zasto bi u seriji gledaocioma moralo sve biti servirano.
+1načinio bih mali osvrt na ovu polemiku o detaljnosti serije i njenoj verodostojnosti spram martinovih knjiga. apsolutno je nebitno ko je tačno šta naredio, ne zato što se zadovoljavamo sapunicom, golim sisama i prepričavanjem bitaka već zato što imam utisak da je serija ispratila knjigu (samo naslućujem, nisam čitao) u glavnoj stvari, a to je da je ovo pripovedanje o izmišljenoj epohi i zemlji u kojoj svaki lik ima svoju ulogu i funkciju određenu usudom, zimom, martinovom maštom, čimgod... s tim u vezi, ako oko tiriona i ima dilema, kristalno su jasne pozicije polovine lanisterovih i njihove svite. da li je to bio mali psiho ili incestoidna keva? a da li uopšte menja situaciju odgovor na to pitanje? naravno, mi ćemo sigurno primetiti i nekakve nijanse kod njih (kako se budemo bližili trenutku kad će im martin prirediti gajtan) ali do tada njihova uloga je jasna i jedno ubisvo manje-više nikog ne zbunjuje. mislim da ovo većina ljudi gleda kao jedan sitan vez zanimljivih i manje zanimljivih karakondžula gde njihovi kalupi iz knjiga i ne igraju neku bitnu ulogu. stoji da su neki likovi razrađeniji, da su neki glumci ubedljiviji, da je porodično stablu isuvuše gusto za jednu jebenu sezonu ali sve u svemu, paleta je široka, ima raznih faca, obrti su neočekivani i to je više nego dovoljno. i bitke mogu da svarim, jedino ne znam koji će im ona sranja od animiranih zombija i te budalaštine. jedan kadar zida je 1000 puta jači.čitamo se naredne sezone. želim vam laku noć i da sanjate takanohanu i frhosta, a ja ću rose leslie. :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...