Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ne, plan je bio da ako ih zarobe i smrt im ne gine, pokuša da infiltrira Jona. Što je i uradio.Nigde nije eksplicitno rečeno da je to isplanirao još kad su naišli na Ygritte, ali nema drugog objašnjenja zašto ga je ostavio tako mladog i zelenog da potpuno sam vrši egzekuciju atraktivne devojčice. Čovek planira unapred.

Link to comment
Ne, plan je bio da ako ih zarobe i smrt im ne gine, pokuša da infiltrira Jona. Što je i uradio.Nigde nije eksplicitno rečeno da je to isplanirao još kad su naišli na Ygritte, ali nema drugog objašnjenja zašto ga je ostavio tako mladog i zelenog da potpuno sam vrši egzekuciju atraktivne devojčice. Čovek planira unapred.
Ok.
Link to comment

Meni se više čini da je hteo da testira Džona kojeg je video prvi put, prosto da zna sa kakvim čovekom radi. Velika većina ljudi na Zidu jesu bili pardonirani kriminalci, a udeo ljudi koji su obukli crni ogrtač zbog časti sve manji. I hteo je da vidi da li će ovaj hladnokrvno priklati (kao njegova sestra Arya) ili neće imati muda za to.Ne mislim da je neki poseban plan bio u pitanju, pošto su bili izvidnica koja je već nagazila na stražu odnosno prethodnicu Wildlinga, znao je da će svaki čas morati da okrenu i begaju nazad.

Link to comment

Pa ne bi ga testirao da im životi stvarno zavise od toga šta će da uradi. A pošto misli da su verovatno već najebali, onda mu je taj test win-win situation, ili si definitivno sa nama ili ćeš moći da odglumiš da si sa njima. (Jedini nepovoljan ishod je da Jon odluči da stvarno prebegne kod wildlinga, ali ako je to već slučaj onda tu Halfhand ne može ništa.)

Link to comment

i meni u prosloj delovalo kao da je zarobilo stanisa :lol: osha, hodor i klinci su sve vreme bili ispod vinterfela? ono selo pored bila diverzija? serija mi sve jadnija. ocekivao sam mnogo vise posle prve sezone.

Link to comment

Sranje. Previse je ovo sporo za moj ukus... nikad se nista ne desava. Lost je bar pored pumpanja radnje imao vrhunske i epizode i sezone da bi se u potonjoj ispostavilo da nisu znali kako ce da zavrsi. A i ovdje se vidi da matori ne zna gdje bije inace bi odavno zavrsio knjige...Odakle sad zombiji? Ima li nekog duzeg objasnjenja osim da su to bivsi divljaci i vrane? Sto ne postaju zombiji oni koji ginu bilo gdje drugdje nego samo iza zida?I sta se desilo sa kepecom? Kako to da lezi u nekoj supi, a ne na dvoru jer je ipak heroj? Zasto bi otac stao na stranu sestre koja je pokusala da ga ubije, a ne njegovu?

Link to comment
Odakle sad zombiji? Ima li nekog duzeg objasnjenja osim da su to bivsi divljaci i vrane? Sto ne postaju zombiji oni koji ginu bilo gdje drugdje nego samo iza zida?
Zato sto su oni visoki mamojebi na mrtvim konjima samo iza zida, oni su ti koji pretvaraju leseve u zombije.
I sta se desilo sa kepecom? Kako to da lezi u nekoj supi, a ne na dvoru jer je ipak heroj? Zasto bi otac stao na stranu sestre koja je pokusala da ga ubije, a ne njegovu?
I Tywin i Cercei ga mrze jer je crna ovca porodice. On je ionako samo bio zamena za Desnicu dok mu cale ne dodje, sad kad se i to desilo izgubio je svu moc. I prilicno sam siguran da ce obican narod radije pripisati pobedu Tywinu jer je ovaj stigao kad se lomilo (ko Gandalf u Helm's Deepu!), a na Tyriona skroz zaboraviti.
Link to comment

Ma da, a inače taj moćni hand of the king koji je do juče spletkama, inteligencijom i domišljatošću drndao pola grada sada mora da trpi kako mu kojekakvi maesteri bacaju novčiće da mu se nađu. Kako da ne. I baš bi Tivin dopustio da mu tako jebavaju sina, ne sina radi jer ga mrzi ionako, koliko porodice radi, naročito sada kada se sin proslavio. Ali dobro, to samo demonstrira Martinovu slabost u pogledu koherentnosti.

Link to comment

Da, i meni je to sa novčićem nepotrebno izdrkavanje. Mislim da bi ga ovaj opet obrijao čim ustane iz kreveta.

Sranje. Previse je ovo sporo za moj ukus... nikad se nista ne desava.
Legitimna pritužba, već celu jednu epizodu nije bilo spektakularno-eksplozivnih bitaka. Smaraju. Idem da se presvučem...
Link to comment

Jebeš seriju, ako ovde treba da se objašnjava šta je ko zapravo uradio i zbog čega. btw, na nekom od ovih topika pročitah da se u stvari ne zna ko je pokušao da ubije Tiriona - Sersei ili Džofri. Kako se, bre, ne zna, kad je to u knjizi vrlo eksplicitno nagovešteno, da ne kažem rečeno?

Link to comment
ne zna ko je pokušao da ubije Tiriona - Sersei ili Džofri.
meni u pretposlednjoj epizodi delovalo kao da su Stanisovi ljudi :mellow:a u poslednjoj je eksplicitno rečeno da su ga "njegovi" zajebali
Link to comment
meni u pretposlednjoj epizodi delovalo kao da su Stanisovi ljudi :mellow:a u poslednjoj je eksplicitno rečeno da su ga "njegovi" zajebali
To je zato što ti Stanisovi vojnici izgledaju kao Lanister vojnici koji ga zarobljavaju...sve si obrnuo :D
Link to comment
btw, na nekom od ovih topika pročitah da se u stvari ne zna ko je pokušao da ubije Tiriona - Sersei ili Džofri. Kako se, bre, ne zna, kad je to u knjizi vrlo eksplicitno nagovešteno, da ne kažem rečeno?
U knjizi je i Cersei naredila da se pobiju kopilad rahmetli Roberta, pa je to u seriji ipak bio Joffrey. Zato nije sigurno ko je od njih dvoje tražio da se Tyrion ne vrati živ iz bitke. Ja bih tipovao na Joffreya jer on (u seriji) eksplicitno pošalje tu dvojicu Kingsguarda sa Tyrionom kad se vrati u dvorac. U knjizi Tyrion već ima Kingsguard pratnju kao član kraljevske porodice, pa je Cersei to mogla da naruči ranije. U suštini nije ni previše bitno. Njega je i otac očigledno pokušao da ubije kad ga je stavio u vanguard pred onu prvu bitku sa severnjacima. Od najbližih samo još Jaime nije pokušao :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...