Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Edit: Jebiga Razz, ja te dve-tri nedelje menjam i pljujem intenzivno, ne mogu da održim taj tempo. Moraš da uskočiš ponekad.Zanima me kako non-VIP-ovcima zvuči plan pokojnog maestera da divljakuša i mongoloid vode dvoje sitne dece na Zid? Zato što je previše opasno voditi ih južno kod mame i brata, valjda :blink: Meni zvuči potpuno sumanuto. Niti bi na Zidu bili sigurni, niti su im veće šanse da prežive put do tamo nego put na jug. (U knjizi naravno imaju sasvim druge razloge da putuju na sever, ali to je u seriji preskočeno.)

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Eh? Od kad se to zove cliffhanger?Meni se čini da je to pitanje samo ostavljeno sa strane kao nebitno. Theona su presumably prodali Bolton Bastardu u zamenu za slobodan put do mora. Da li im je on izašao u susret ili ih je pobio na mestu nemam pojma, ali u suštini je nebitno.
Sumnjam da je nebitno, verovatno cemo se vratiti na ovo na pocetku druge sezone.
Zanima me kako non-VIP-ovcima zvuči plan pokojnog maestera da divljakuša i mongoloid vode dvoje sitne dece na Zid? Zato što je previše opasno voditi ih južno kod mame i brata, valjda :blink: Meni zvuči potpuno sumanuto. Niti bi na Zidu bili sigurni, niti su im veće šanse da prežive put do tamo nego put na jug. (U knjizi naravno imaju sasvim druge razloge da putuju na sever, ali to je u seriji preskočeno.)
Pa rece Luwin, ne znaju gde su im tacno mama i brat. Dok ih oni traze po Westerosu, ko zna sta ce naci njih.
Link to comment

Nelogično je samo (što se serije tiče i njenog tajmlajna) da je RS skurio Winterfell (koji je k-jagi došao spasiti), sve drugo je praktički najavljeno (svi mogu ići, osim TGa, ima u rekapitulaciji zaboga).

Link to comment
Pa rece Luwin, ne znaju gde su im tacno mama i brat. Dok ih oni traze po Westerosu, ko zna sta ce naci njih.
Evo da ti napišem i ovde - nema smisla. Valjda bi otišli kod prvih komšija i od njih tražili da ih odvedu kod Roba. Straži je izričito zabranjeno da se meša u te neke dinastičke razmirice, ne bi smeli nikako da pomognu Starkovima. A sigurno bi se i tamo našao neki Janos Slynt da dojavi Lannisterima ili kome već treba.Da ne pominjemo to što Zid uopšte nije blizu, i dok pešače do tamo isto važi ovo "ko zna šta će naći njih".
Link to comment

kako da odu do roba kada ostvrljani kontrolišu puteve ka jugu, praktično su izolovali sever- ko je spalio winterfell? - u knjizi je to opisano u seriji samo odjednom vidimo zgarište i leševe, miriše na to da će elegantno preskočiti objašnjenje u narednoj sezoni- na kraju su ubacili nove-stare junake koji mogu učiniti sledeću sezonu interesantnom a mogu samo biti i tizer - videću kada odslušam 3 knjigu :)

Link to comment
- u knjizi je to opisano u seriji samo odjednom vidimo zgarište i leševe, miriše na to da će elegantno preskočiti objašnjenje u narednoj sezoni
Uh, jbt, malo li su toga preskočili iz knjige i samo dali scenu na gotovo, bez opisivanja šta se i zašto dešava, samo sa prikazom posledica, pa da se sada potresemo oko ovoga... Edited by Filipenko
Link to comment
a zar nije princeza de sad odbegla sa psom u prosloj epizodi?
Ne, odlučila je da ostane u KL umesto da ode sa njim kući. Iz potpuno neshvatljivih razloga :isuse:Meni takve izmene u odnosu na knjigu najviše smetaju, kad se direktno kose sa ostatkom radnje. Ako promeniš Hounda od pijanog pedofila silovatelja u pokušaju do uplašenog flegmatika koji dobrodušno nudi put kući... onda valjda moraš da objasniš zašto nije pošla sa njim!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...