Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ali Kepec kad nalozi ljude da izadju i bore se i za tri sekunde pobjedi... :DDobro, onda nagrne druga rulja, ali svejedno prebrzo se desilo.Pih, htjeo sam da vidim kako Stanisovi siluju sve redom... :(

Link to comment

meni su poprilicno upecatljive scene u kojima pas presjeca covjeka na pola, ili kada imp odsjeca liku nogu. lose (i pomalo nejasno) je uradjena scena jurisa lanisterske konjice, to mi je najveca mana epizode.

Link to comment
Ali Kepec kad nalozi ljude da izadju i bore se i za tri sekunde pobjedi... :DDobro, onda nagrne druga rulja, ali svejedno prebrzo se desilo.Pih, htjeo sam da vidim kako Stanisovi siluju sve redom... :(
Sveto pismo kaže da ko od Stanisovh siluje biva kastriran. Ne znam da li je bezbožnička serija toliko otišla u jeres...
Link to comment

Sveto pismo kaže i da Stannis nikad ne učestvuje u samim bitkama, nego stoji u pozadini i komanduje... pa ga je bezbožnička serija ipak pretvorila u nekog Brad Pitt Ahila koji sam osvaja Troju iz zaleta <_<

Link to comment
Sveto pismo kaže i da Stannis nikad ne učestvuje u samim bitkama, nego stoji u pozadini i komanduje... pa ga je bezbožnička serija ipak pretvorila u nekog Brad Pitt Ahila koji sam osvaja Troju iz zaleta <_<
Infidel defilers. They shall all drown in lakes of blood.
Link to comment
Sveto pismo kaže i da Stannis nikad ne učestvuje u samim bitkama, nego stoji u pozadini i komanduje... pa ga je bezbožnička serija ipak pretvorila u nekog Brad Pitt Ahila koji sam osvaja Troju iz zaleta <_<
Iako u knjizi pise drugacije, njegovo prisutvo u prvim redovima nije nuzno nelogicno: Stanis je proracunat, tacno, ali je takodje neko ko se vrlo rigidno drzi principa u koje veruje. Ako je on sebi utuvio u glavu da je uloga komadanta da vodi ljudstvo u bitku, on ce tako i postupiti rizikujuci pri tom svoj zivot i ishod same bitke. Ja imam neke druge zamerke na prikaz bitke: prvo, ucinilo mi se da one wildfire u rezervama ima vise nego sto je potrebno da bi se napunio jedan brod. Zasto onda nisu koristili i ostatak? Drugo, potpuno je suludo da branioci koji su toliko brojcano nadjacani odbace jedinu prednost koji imaju, utvrdjeni polozaj, i kao idu da brane kapiju spolja. Kog ce ti vraga zidine ako moras da istrcavas ispred njih da bi ih branio?I za kraj, epizoda mi je nekako neuravnotezena, jer su poslednji deo borbe i dolazak konjice zbrzani u odnosu na prvi deo, odnosno postepeno dizanje tenzije pred bitku.
Link to comment

Za ovo prvo, ne znam zašto bi Stannis to utuvio sebi u glavu. Ako je baš morao da bude prvi onto the breach, zašto je onda prvo poslao Davosa i sve ostale brodove da izgore? Sve te njegove scene kako upada u zamak a onda ispada iz njega su suvišne, ionako je akcenat na Tyrionovom delu.Za ovo drugo, kad krenu da ruše vrata moraš valjda da izađeš da ih poteraš nekako. Alternativa je da stojiš unutra i čekaš da upadnu, i tako opet izgubiš prednost zidina. (U knjizi mislim da Hound upravo to predloži, kad se uplaši od vatre :D)Za ovo treće, bitka je prikazana iz perspektive Tyriona i Cersei. Kad je on pao, naglo se završila... ostala je samo njena perspektiva i ona jedna scena na prestolu sa mlađim sinom (ne znam gde joj je nestao stariji?), prilično harrowing.

Link to comment

Stanis kad već nije imao konja, mogao je makar da uzme štit i šlem, makar da ne pokisne. Jedina će mi uteha od tog Blackwatera (u stvari, ovde delte reke i nema, ovi napadaju direktno s mora) biti to ako je onaj iritantni Davosov sin izginuo. Jeo mi je džigericu kad god se pojavio.Tačno, to sa izlaskom iz zamka je bila redovna taktika u srednjem veku, pogotovo ako ovi imaju kornjaču dok probijaju vrata pa im strelci, kao i bacanje kamenja, ulja i ostalog materijala ništa ne znači. Pre ili kasnije probiće vrata - osim ako castle sortie ne izleti napolje i iznenadi ih sa boka; ovi nisu spremni na takvu bitku, nego za probijanje vrata.

Link to comment
Ja imam neke druge zamerke na prikaz bitke: prvo, ucinilo mi se da one wildfire u rezervama ima vise nego sto je potrebno da bi se napunio jedan brod. Zasto onda nisu koristili i ostatak? Drugo, potpuno je suludo da branioci koji su toliko brojcano nadjacani odbace jedinu prednost koji imaju, utvrdjeni polozaj, i kao idu da brane kapiju spolja. Kog ce ti vraga zidine ako moras da istrcavas ispred njih da bi ih branio?
Dobro, ali nije serija tu da dočara realnost bitke, nego predstavi ono što je Martin zamislio. Ne računam tu detalje, nego više generalnu sliku. Mislim, niko da se zapita šta mu uopšte znači zaletanje brodovima i čamcima na plažu sa zidinama u domet strelaca, Normandy-style? Svako ko zna išta o opsadi grada zna da opsada podrazumeva da se nešto zapravo opsedne, okruži, izoluje. Ovo je bio klasičan assault na grad, a ne opsada. Prava opsada bi bila da je Stanis iskrcao gro vojske ispod i iznad grada, pa ga opseo sa svih strana, i onda izveo opšti juriš, čega bi napad brodova na luku bio samo jedan deo (i u tom slučaju imao mnogo više uslova da uspe, jer bi gro odbrane bio na drugim mestima grada, MMW).Sve u svemu, još treša. Kako je započeta, tako se i završava druga sezona. Ali se makar nešto dešava, makar imamo neku naznaku kakva je serija mogla biti, za razliku od mučnih smaračina koje mogu doći i iz okruženja u koje je smeštena serija Six Feet Under ili nešto slično...Zamislite da su napravili sve scene borbi ovakve.
I za kraj, epizoda mi je nekako neuravnotezena, jer su poslednji deo borbe i dolazak konjice zbrzani u odnosu na prvi deo, odnosno postepeno dizanje tenzije pred bitku.
Naravno. Čist amaterizam. Ali jebiga. Meni je suludije to što Tivin napušta Casterly Rock i u suštini izlaže Lanisport mogućnosti da ih Rob totalno opustoši time što lično dolazi X stotina kilometara do prestonice da pomogne u odbijanju opsade. No dobro, sve to ima svoje™.
Link to comment
Naravno. Čist amaterizam. Ali jebiga. Meni je suludije to što Tivin napušta Casterly Rock i u suštini izlaže Lanisport mogućnosti da ih Rob totalno opustoši time što lično dolazi X stotina kilometara do prestonice da pomogne u odbijanju opsade. No dobro, sve to ima svoje™.
Prvo, Tywin nije ni bio u Casterlyju, a drugo, tako nekako se zbilo i u booksima.
Link to comment
Ali se makar nešto dešava, makar imamo neku naznaku kakva je serija mogla biti, za razliku od mučnih smaračina koje mogu doći i iz okruženja u koje je smeštena serija Six Feet Under ili nešto slično...Zamislite da su napravili sve scene borbi ovakve.
Uh, zamisli da u svim scenama borbe u Six Feet Under ima ovakvih eksplozija i odsecanja glava? -_-
Link to comment
Za ovo prvo, ne znam zašto bi Stannis to utuvio sebi u glavu. Ako je baš morao da bude prvi onto the breach, zašto je onda prvo poslao Davosa i sve ostale brodove da izgore? Sve te njegove scene kako upada u zamak a onda ispada iz njega su suvišne, ionako je akcenat na Tyrionovom delu.
Mozda mu je takvo shvatanje casti? Nije to kao da su pokazali Tywina kako predvodi juris lanisterske konjice.
Za ovo drugo, kad krenu da ruše vrata moraš valjda da izađeš da ih poteraš nekako. Alternativa je da stojiš unutra i čekaš da upadnu, i tako opet izgubiš prednost zidina. (U knjizi mislim da Hound upravo to predloži, kad se uplaši od vatre :D)
Jedini drugi meni poznati primer branjenja kapije prepadom je bitka kod Helmovog ponora u Gospodaru Prstenova. Nikad nisam cuo da se tako nesto desilo u nekoj istorijskoj bitci. Povremeni iznenadni ispadi tokom duge opsade, to da, ali nikad suicidalno izletanje sacice branilaca u sred bitke.
Za ovo treće, bitka je prikazana iz perspektive Tyriona i Cersei. Kad je on pao, naglo se završila... ostala je samo njena perspektiva i ona jedna scena na prestolu sa mlađim sinom (ne znam gde joj je nestao stariji?), prilično harrowing.
Prikaz bitke pod zidinama iz Tyrionove perspektive traje ukupno (po mom racunu) 2 minuta i 11 sekundi. Prva scena (Stanisovo brodovlje) traje oko 3 minuta, druga (patuljak i Shae u krevetu) oko 2min40, Bron vs. Pas preko 4 minuta, itd. You get the point?
Link to comment

Ne baš. Kakve veze sa prikazom bitke ima to koliko su pokazalki patuljka i kurvu u krevetu pre toga?Sumnjam da bi scene tabačenja statista po mraku bile mnogo bolje da su trajale duplo duže. Bilo ih je sasvim dovoljno, ali stvarno su mogle efektnije da budu urađene. Ne ide mi u glavu da je toliko teško zapaliti nekakve kulise u pozadini, i naknadno ih obojiti u zeleno <_<

Link to comment

cekajte, jesu ovo ubili impa? :cry: ko ga je ubio? ili da cekam sledecu epizodu da saznam?

Link to comment

Pa ne moraš da čekaš, vidi se čovek u preview za sledeću epizodu. Samo je ranjen. (U knjizi je izgubio nos, ovde neće.) A udario ga je jedan od Kingsguarda, verovatno po nalogu ili kralja ili kraljice.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...