Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Znaš kako, ako joj već posvećuje toliko vremena, razgovara sa njom i raspituje se o poreklu... mogao je bar nekakav zaključak da izvuče. Zna da je sa Severa, da joj je otac bio neki misteriozni "kamenorezac" koji je umro od akutne odanosti... 5 minuta pre nego što je onaj njegov oficir zaginuo od strelice, celo dvorište ga je videlo kako juri upravo tu misterioznu devojčicu, i nikom ništa.

Link to comment

sta je ovo, od necitalaca vise niko ne prati seriju? i ne cudi. iako se opet nista ne dogadja i opet se pripremamo za nesto sto ce se tek dogoditi, ovo je bila najsolidnija epizoda druge sezone. a mozda je i do mojih ocekivanja, posto sam ih drasticno smanjio i cera mi sinoc rekao da je epizoda solidna :lol: pa sam ocekivao tesko smece. recept za uspijeh epizoda je jednostavan, sto manje mayday smaracice i njenog glumatanja.stvarno steta sto sestra greyjoy nije bolja riba, odnosno onakva kakvom su je citaoci zamisljali.valjda sledeca epizoda ne moze da omane. :unsure:

Link to comment
Ja sam to shvatio vise kao dalje razvijanje Cercei, tj. i ona konacno skapirala da joj mali nije bas cist. Ne verujem da ima neko ko do sad nije shvatio sta je Joffrey.
upravo to. razrada njenog lika iz kojeg naslucujemo kolebanje i fino izbegavanje neke neubedljive nedodirljivosti. ista stvar i sad sa uzimanjem pogrešne žene za taoca.
sta je ovo, od necitalaca vise niko ne prati seriju?
kako more? gleda se, gleda se. ova epizoda je bas zatisje pred buru. sad bas nemam predstavu ko ce da poumire za razliku od prosle sezone. btw lanisteri su definitivno glavni likovi ovde. neuništiv narod. Edited by McCabe
Link to comment
stvarno steta sto sestra greyjoy nije bolja riba, odnosno onakva kakvom su je citaoci zamisljali.valjda sledeca epizoda ne moze da omane. :unsure:
Nije problem što nije kakvu smo je zamišljali već što nije kakvom ju je Martin opisao. Jebote, koliko me nervira na ekranu, ne mogu da je gledam!
Link to comment

Kakve to veze ima sa gledaocima serije™? Za nerviranje oko promena u odnosu na knjige imas VIP topic, Bob sveti zna da cete naci o cemu da se zalite. <_<

Edited by Calavera
Link to comment
Znaš kako, ako joj već posvećuje toliko vremena, razgovara sa njom i raspituje se o poreklu... mogao je bar nekakav zaključak da izvuče. Zna da je sa Severa, da joj je otac bio neki misteriozni "kamenorezac" koji je umro od akutne odanosti... 5 minuta pre nego što je onaj njegov oficir zaginuo od strelice, celo dvorište ga je videlo kako juri upravo tu misterioznu devojčicu, i nikom ništa.
Dobro, i šta mu onda ostaje? a) poveže tako neke izokolo naokolo stavke, i naredi da je ubiju jer joj je otac umro a ona je sa severab) pita je trik pitanje "Is your father Stark?" i ako ova odgovori negativno naredi da je potope u vodu na 20 minuta, pa ako ne preživi, sve je OK, a ako preživi, veštica je i treba je ubiti?Jebem li ga.
Link to comment
upravo to. razrada njenog lika iz kojeg naslucujemo kolebanje i fino izbegavanje neke neubedljive nedodirljivosti. ista stvar i sad sa uzimanjem pogrešne žene za taoca.
+1 nijansiranje likova je meni jedna od jacih strana. sem mahnitog kralja maloletnika, nema zlikovaca koji bi se dali strastveno mrzeti, nema nepogresivih i cistih.a patuljkovo samaranje kralja bih rado video u svakoj epizodi.
Link to comment
Kakve to veze ima sa gledaocima serije™? Za nerviranje oko promena u odnosu na knjige imas VIP topic, Bob sveti zna da cete naci o cemu da se zalite. <_<
Ja sam gledaoc serije™, takve veze ima.Ili ceniš da nisu pretpostavili da će seriju da gleda i neko ko je čitao knjige...?
Link to comment
a patuljkovo samaranje kralja bih rado video u svakoj epizodi.
:thumbup: fala svima na komentarima :)da mož biti da oće malo da "poboljšaju" kraljicu, mada ona meni gadna pa gadnano naravno ne koliko kraljić...bwt odgledah i zasad poslednju i opet sam u toku kao sav pošten svetnego ne razumeh baš šta se zbilo sa onom lažnom Tirionovom kurvom? (u smislu otkud uopšte da je pogrešna, ko je pogrešio, namerno il slučajno, itd)a što se tiče arje, pa nisam baš mislila da će da je ekspresno besi i seče glavu, ali kao on je neka ultra opaka faca i sve to, a ovamo malo malo priča s njom a ona sve nešto te odavde sam te odande sam, dobro ajde sa severa sam, pa tata je ovo tata je ono, pa ne priča na odgovarajući način, a ovaj ladno pred njom priča sve svoje ratne planove i koga će i kako i kada, pa bemliga neuverljivo mi je tako sve u kompletu, ša da radimi da, znala sam da oni klinci nisu pravi klinci, al to ič ne umanjuje ljigavost Teona
Link to comment
Ja sam gledaoc serije™, takve veze ima.Ili ceniš da nisu pretpostavili da će seriju da gleda i neko ko je čitao knjige...?
Glase, znas sta sam hteo da kazem. Mi koji smo citali knjige imamo svoj topic, nema potrebe da ovde pricamo o njima.
nego ne razumeh baš šta se zbilo sa onom lažnom Tirionovom kurvom? (u smislu otkud uopšte da je pogrešna, ko je pogrešio, namerno il slučajno, itd)
Kad je Tywin pred kraj prosle sezone poslao Tyriona u King's Landing, rekao mu je da kurvu na dvor nece voditi. Naravno, malac se odmah zainatio i poveo ovu Shae i od tad je krije po gradu (trenutno je Sansina sluzavka). Kad mu je Cercei rekla da ima njegovu kurvu, pomislio je da su nasli Shae. Sad, ova mu je dovela Ros zato sto je nosila Tyrionovu ogrlicu oko vrata, to joj je dao jos u prvoj epizodi kad je bio u poseti Winterfellu. Edited by Calavera
Link to comment
Kad je Tywin pred kraj prosle sezone poslao Tyriona u King's Landing, rekao mu je da kurvu na dvor nece voditi. Naravno, malac se odmah zainatio i poveo ovu Shae i od tad je krije po gradu (trenutno je Sansina sluzavka). Kad mu je Cercei rekla da ima njegovu kurvu, pomislio je da su nasli Shae. Sad, ova mu je dovela Ros zato sto je nosila Tyrionovu ogrlicu oko vrata, to joj je dao jos u prvoj epizodi kad je bio u poseti Winterfellu.
Manje-više ta ogrlica, ali pretpostavljam da je za identifikaciju kurve tražila pomoć od Littlefingera, a on joj podmetnuo ovu Ros jer zna da je radila ranije sa Tyrionom (a možda i njega smara koliko i sve nas). Mada opet kažem, meni ta što su je uveli stražari stvarno nije ličila na Ros. Nismo je videli nekoliko epizoda, treba češće da nam je guraju na ekran da je ne zaboravimo, ona je azor ahai 100% <_<
Link to comment
Dobro, i šta mu onda ostaje? a) poveže tako neke izokolo naokolo stavke, i naredi da je ubiju jer joj je otac umro a ona je sa severab) pita je trik pitanje "Is your father Stark?" i ako ova odgovori negativno naredi da je potope u vodu na 20 minuta, pa ako ne preživi, sve je OK, a ako preživi, veštica je i treba je ubiti?Jebem li ga.
Pita je "Zašto te je jurio Amory Lorch 5 minuta pre nego što je misteriozno zaginuo?", i ako mala nema zadovoljavajuć odgovor (a nema), ili je obesi ili je pošalje na ispitivanje pacovom. Umesto toga on je obesio pola jebenog zamka da bi saznao šta se desilo Lorchu :isuse:Čak i bez toga, mala očigledno nešto krije a dolazi sa Severa - to bi bilo dovoljno da je najuri, za svaki slučaj. Ovako on ne može da zna da li će pre da ga prekolje na spavanju ili da mu stavi nešto u doručak. Tywin jednostavno nije tip koji bi dozvolio nekom Mystery Child da mu se toliko približi da može da ga ugrozi.
Link to comment
Sad, ova mu je dovela Ros zato sto je nosila Tyrionovu ogrlicu oko vrata, to joj je dao jos u prvoj epizodi kad je bio u poseti Winterfellu.
Aaa ok, nisam prepoznala da je to ta :)
Tywin jednostavno nije tip koji bi dozvolio nekom Mystery Child da mu se toliko približi da može da ga ugrozi.
Upravo.
Link to comment

U ovoj potonjoj se nista nije desilo. Sto kaze neko zatisje pred buru... Ono pustanje Lanistera na slobodu mi je blah. Cak ni majka ocajna zbog djece nije toliko glupa...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...