Jump to content
IGNORED

Dinamo


Luc

Recommended Posts

Пошто нема шансе да прођете у ЛШ особито бих волео да нам у 4 колу дођете у госте. Да видите како изгледа пристојан травнати тепих, како изгледа када је стадион пун, а и да успут вама из ЈСДП-у набијемо још пар комплекса. РП да вам наплати што му дугујете лову...
Ajte vi prvo prođite prvo pretkolo pa da pričamo. Zparavo, prvo postanite prvaci.
Link to comment
Vaha je navodno naprasno napustio klub kako bi zaštitio autoritet, koji mu je Zdravko Mamić poljuljao ulaskom u svlačionicu na poluvremenu utakmice, nakon čega se posvađao s gazdom. Stadion i klub napustio je sa suzama u očima.
:s_a: Edited by Ginekolog
Link to comment

Pu, Mamiću, jebem ti sve po spisku! Vaha je trenerčina, ali Mamićeva sranja očito ni 900.000 eura po sezoni ne može saprati. Čitao sam i nedavna pisanija u Sportskim Novostima. Bušili su Vahu maksimalno, srali mu o nikakvom napretku igrača pod njegovim vodstvom, a čovjek je preuzeo Dinamo koji je bio autsajder i u HNL-u, sa retardima poput najgoreg Brazilca koji je ikad šutnuo loptu (Dodo) u prvih 11. Očito je to bila koordinirana akcija kako bi se Vaha skinuo Mamiću sa rashoda.

Link to comment

Maminjo je veoma zainteresovan za Zvezdinog trenera.Zvezdin trener je veoma zainteresovan za Zvezdu.

Link to comment
Pu, Mamiću, jebem ti sve po spisku! Vaha je trenerčina, ali Mamićeva sranja očito ni 900.000 eura po sezoni ne može saprati. Čitao sam i nedavna pisanija u Sportskim Novostima. Bušili su Vahu maksimalno, srali mu o nikakvom napretku igrača pod njegovim vodstvom, a čovjek je preuzeo Dinamo koji je bio autsajder i u HNL-u, sa retardima poput najgoreg Brazilca koji je ikad šutnuo loptu (Dodo) u prvih 11. Očito je to bila koordinirana akcija kako bi se Vaha skinuo Mamiću sa rashoda.
Na stranu Mamićeva sranja, ali ja nisam oduševljen onim što je Vaha uradio u Dinamu. Ne bih se složio da je dobio ekipu koja je autsajder u NHL, naprotiv, ekipa je i tad bila za bar klasu iznad konkurencije. No to uglavnom niko nije sporio, a on i nije doveden za HNL (to je mogao i Jurčić) nego da Dinamo nešto konačno napravi u Evropi. Uspeo je očekivano da podigne ekipu u prvih mesec-dva, ali od tada nikakav napredak nisam video, upravo suprotno. Ne znam da li je moguće od onoga što ima napraviti pitu (a ima za uslove u okruženju dobar kadar), ali Dinamova igra u poslednjih pola godine ne liči ninašta. Čini mi se da se malo pogubio u rotacijama igrača u timu i njihovih pozicija u istom, što je dovelo do toga da dobijaju utakmice sa 1:0 (prilično mučne za gledanje). Mislim da sa ovakvom igrom, pa čak i sa nekim pojačanjima, Dinamo nema šta da traži u Evropi, pa čak ni da ponovi ovogodišnji rezultat. Uostalom,i on mi je poslednjih nekoliko meseci izgledao kao da je izgubio volju i da bi rado otišao. To mu naravno ne zameram, imajući u vidu gde radi, kakva je liga, kakvi su mu poslodavci, da na utakmicama ima više ljudi u loži nego na tribinama.... Teško je u takvim okolnostima motivisati i sebe i igrače... Ali ipak sam od njega više očekivao kada je u pitanju napredak u igri, uspostavljanje nekog efikasnog sistema igre u kontekstu priprema za sledeću evropsku sezonu (zašta je valjda i doveden). A videćemo uskoro i da li ima istine u priči da već ima novi angažman, i da je to delimično ralog svega ovoga. Ne treba zaboraviti da je on, ako se ne varam, već 5-6 godina bez posla, i ovo mu je bila odlična prilika da se vrati na tržište... (Naravno, ovim ne umanjujem Mamićeve "zasluge" u celoj priči)
Link to comment

Vodio je Obalu Slonovače pa su ga tamo smaknuli zbog lošeg nastupa na Kupu Afrike. Jebem li ga, imao je Dinamo dominaciju u Hrvatskoj i u doba Kužea, i u doba Ivankovića (28 pobjeda zaredom), i u doba Jurčića, pa je u Evropi prolazio kako je prolazio. Ovaj Dinamo ne igra atraktivno, to je tačno, ali nema ni kvalitet za to. Nije to Dinamo koji je imao Vlak (Ladić-G.Jurić-D.Šimić, Tomas-Rukavina, Jurčić, Prosinečki, Mujčin-Marić-Viduka, I.Cvitanović) koji se mogao nadigravati i igrati za gol viška nego tim sa pojačanom kvalitetom u odbrani te sa radnicima u veznom redu i napadu.Možda individualni napredak igrača nije bio onakav kakav Agencija "Mamić" očekuje, ali kod Vahe je to tako - tim je na prvom mjestu, individualci su na drugom mjestu. I ja bih volio da je Rukavina postao klasa za reprezentaciju kakvom su ga najavljivali kad je počinjao u Šibeniku kod Pudara, ali nije.

Link to comment

Dinamo je u novijoj istoriji igrao odličan fudbal sa Modrićem, Eduardom i ostalim igračima, koje je Maminho kasnije lepo prodao. Nikako mi nije bilo jasno da nije uspevao da ostane u eropi do februara.Opet najlepše je bilo kada su igrali Šuker i Boban. Kako su tada bezveze ispali od Oksera. A tim je bio sjajan.

Link to comment
Dinamo je u novijoj istoriji igrao odličan fudbal sa Modrićem, Eduardom i ostalim igračima, koje je Maminho kasnije lepo prodao. Nikako mi nije bilo jasno da nije uspevao da ostane u eropi do februara.Opet najlepše je bilo kada su igrali Šuker i Boban. Kako su tada bezveze ispali od Oksera. A tim je bio sjajan.
Auxerre i jest simbol svih tih Dinamovih evropskih poraza. Utakmica iz 1989.godine (1:3) je prva Dinamova utakmica koju sam gledao. Brkati Kovacs, Otokore i majstor Scifo su nadoknadili 0:1 iz Auxerrea. Dinamo je tad vodio Josip Kuže.Onda 1994. sa Ćirom na klupi protiv Auxerrea u ludoj utakmici kod kuće bude 3:1, a onda u revanšu bude 3:0 za Auxerre, uz sranje najvjernijih zbog kojih su Modri izbačeni na godinu dana iz Evrope.Krug zatvara opet Kuže, tim sa Ćorlukom, Eduardom i Modrićem, ali i golmanom Turinom, prvo izgubi u Zagrebu 2:1, a onda i u Francuskoj 3:1. Turina se izblamirao za sve pare.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...