Jump to content

Dinamo


Luc

Recommended Posts

Jebo te patak, nemers da se shalis...Nego odakle je taj mali? Pjanic?
Rodjen u Zvorniku (valjda) izbjegao u Luxemburg igra za Metz (i prosao njihovu skolu). Nisam ga gledao ali ovdje ga puno hvale. Pisalo se da ga trazi profesor a i drugi evropski ljubitelji sexifudbala (barcelona....)Tek napunio 18 godina.
Link to comment

Dobar je mali, gled'o sam ga ja par puta na BN-u. Igra kao nekog ofanzivnog veznog, ima brzinu i odlicnu tehniku, uglavnom ga porede sa Riberijem. Samo, nije bas morao da zabije onaj gol protiv Lensa u 90 i nekom minutu, zavio je u crno nas 10-ak koji smo cekali keca da malo opustosimo "Calcio" kladionicu angry.gif

Link to comment
Dobar je mali, gled'o sam ga ja par puta na BN-u. Igra kao nekog ofanzivnog veznog, ima brzinu i odlicnu tehniku, uglavnom ga porede sa Riberijem. Samo, nije bas morao da zabije onaj gol protiv Lensa u 90 i nekom minutu, zavio je u crno nas 10-ak koji smo cekali keca da malo opustosimo "Calcio" kladionicu angry.gif
Bojim se da najveća sličnost ne bude to što su obojica muslimani.A kad smo kod religije i najkatoličkijeg kluba, evo 1 moleban za europsko proljeće:
Papa Benedikt XVI. odredio je da 2008. bude godina potpunog oprosta grijeha za sve one koji dođu Lourdes. Možda je baš zato jutro u Zračnoj luci Pleso bilo obučeno u plavo, pa na licima Dinamovih igrača, stručnog stožera i vodstva kluba nije bilo tuge, nije carevao blues. Upravo suprotno, odlazak na hodočašće u Lourdes više je sličio Odi radosti, početku novog života, iako na popisu putnika nije bilo kapetana i nezamjenjive prve violine maksimirske momčadi. Zato je pitanje o Luki, koje je Zdravka Mamića dočekalo prije odlaska na prvo klupsko hodočašće u slavno francusko svetište, bilo nezaobilazno, čak simbolično, u duhu s već poznatom "Božjom providnošću" iz siječanjskog prijelaznog roka.Je li molitva zaista jedino što preostaje ili će pomoći i šezdesetak milijuna neoporezovanih eura triju dragulja prodanih u manje od godinu dana? "Prodaja Modrića nije kraj naših europskih ambicija. Upravo suprotno, one se tek sada nastavljaju u punom obimu. Sada imamo jednu potpuno drugu sliku", izjavio je Mamić i svojim objašnjenjem o rađanju jedne nove europske vizije podsjetio na prošlogodišnju priču o pohodu na Europu: "Imamo riješene račune, ozbiljan fond igrača, imamo novac, tri godine zaredom smo prvaci i sada na realnoj podlozi možemo početi stvaranje europskog Dinama", uputio je Mamić ovogodišnju poslanicu modrom puku. Dinamovci će tako, uz tisuće drugih hodočasnika, obilježiti 150. obljetnicu otkad se četrnaestogodišnjoj djevojčici Berbadette Soubiros ukazala Blažena Djevica Marija, te u jednodnevnom posjetu prisustvovati svetoj misi i procesiji, a možda i iskupljenju...
Dinamo je srce Europe! :wub: Edited by ArleKino
Link to comment

Čini se da željinog najboljeg igrača Semira štilića, sina Ismetovog, traži Dinamo kao zamjenu za Nezamjenjivog. :huh: Na Football Manageru to fercera, i na 2007 i na 2008. :rolleyes: No, konkurencija bi mogla biti malo...hmm...prejaka:

Arsenal are reportedly considering a move for Bosnian youngster Semir Stilic. The youngster plays for Zeljeznicar Sarajevo and is regarded in his homeland as one of the best youngsters in the Premier League, and Arsene Wenger is ready to make an offer for the youngster. It is believed that due to work permit problems, Arsenal are supposedly prepared to allow Stilic to move to Spain on loan for three seasons, much like the example of Mexican youngster Carlos Vela.Stilic is a very quick and skillful young player and is very useful at creating goals as well as getting forward to score goals.These assets have primed Arsenal to consider a summer move for the Bosnian. However, Arsenal may have to compete with Dinamo Zagreb for the youngster's signature.Stilic is valued at around ?2.75 million.
štilić je odličan u ovoj našoj smijuriji od fudbalske lige, ali... Izvor je, inače, eyefootball.
Link to comment

Neki dan je u SN izašla lista zvučnijih imena koja bi mogla biti dostupna Dinamu u narednom prelaznom roku.Uglavnom, u konkurenciji za nagradu "Jens Nowotny" ili, eventualno, za nagradu "Robert Prosinečki" su:Robert Kovač, Dario šimić, Ze Roberto, Marko Babić i Saša Bjelanović.Kovač je prošle godine ispalio Mamića, šimić je dugo vremena bio kapiten Dinama, Bjelanović u Dinamu nikad nije dobio šansu pa se fuljao po Varteksu i inostranstvu, Babić je preskočio uobičajenu Osijek-Dinamo-inostranstvo rutu, a Ze Roberto ima 35 godina i ugovor koji ističe 2009. godine.Mene je, međutim, najviše nasmijala ona priča o Bešiktašu koji hoće da vrati Schildenfelda već nakon 9 utakmica. :lol: Navodno, dali bi Schifu i nešto para za Bišćana no čini se da će biti sporazumni raskid ugovora. Bešiktaš očito ima Sašu Matića kao skauta za ove prostore pa hoće da dovedu i Hrvoja Čalu. Pretpostavljam da je, ako ne uspiju dovesti Čaleta, iduće ime ubilježeno u notes skauta ono Anđelkovićevo, za pokrivanje lijevog boka. :rolleyes:

Link to comment

Pobjeda 3:0 u finalu kupa, prva utakmica, Maksimir. Protivnik: Hajduk.Nisam gledao utakmicu jer sam zaboravio kad je, a kad me 1 supruga napomenula, odlučio sam bojkotovati. Čisto zato što mi se Soldin Dinamo nimalo ne sviđa.

Link to comment

Prvi gol zakrivio Sablič, promasio loptu i omogučio neznam kome da dodaje Tadiču koji ide sam prema Baliču i zabija. Drugi pogodak pada iz kornera, Balič ide van na loptu, jo promaši kao da mu je 12 godina, i Mandđukič sam zabija kod druge stative. Treči gol nisam vidio, jer mi dokurčilo da gledam tako jadan fudbal. <_< PS: I moj prvi post ovdje... Bok svima cool.gif

Link to comment

U posljednjem maksimirskom nastupu Luke Modrića za Dinamo - 6:1 protiv Rijeke. Na polčasu je bilo 5:0, uz igrača više nakon što je Čagalj dobio 3.crveni karton u 18 utakmica ( :huh: ). JoTa zabio 3, Vukojević 2, 1 Mandžukić 1. Slaven Belupo viceprvak sa 54 boda, 28 manje od prvaka Dinama što je novi rekord (prethodni je bio 21 bod razlike Dinamo vs Hajduk u sezoni 1996/97. kad je Otto Barić osvojio 81 od 90 bodova). Osijek je imao isti broj bodova, proljetni tragičar Rijeka bod manje, Hajduk na petom mjestu 52 no ide u Kup Govno preko Kupa. Iz lige ispada Međimurje, a u play-off ide Inter...ili bi trebalo tako biti. Naime, Inter bi se mogao izvući na licenciranju jer neki od klubova nemaju uslove ni za 2.HNL (recimo, Zadar, šibenik, Zagreb). Tu će nastati haos ako se bude ostvarila najava (vjerovatno neće, ali ipak) da HNS više neće imati milosti prema klubovima koji nemaju uslove.Prvi strijelac lige je ex-reprezentativac BiH do 21 godine želimir Terkeš (Zadar) sa 21 golom.Inače, i u drugoj ligi je frka jer su dva igrača iz Srbije, čini mi se da igraju za Slavonac CO, privedena u policiju maltene pred početak utakmice (policija ih identifikovala preko zapisnika) jer nisu imali radnu dozvolu.

Link to comment
Tu će nastati haos ako se bude ostvarila najava (vjerovatno neće, ali ipak) da HNS više neće imati milosti prema klubovima koji nemaju uslove.
To se desilo kod nas pre par godina, kada su Olimpija i NK Ljubljana odleteli u 5. ligu, a Mura u treću..Posledica toga je, da nam je liga prepuna raznih seljačkih klubova, kao i to da jedne Domžale (grad sa 10.000 stanovnika, koje na domaćim utakmicama ponekad ne mogu da skupe čak ni 500 gledalaca) mogu da postanu prvaci dva puta za redom...naravno, kvalitet fudbala je drastično pao u tim godinama..
Link to comment

I Crna Gora ima Modrića...

Jagma oko KaduaIMA LI ISTINE DA JE NAJBOLJI IGRAČ ZETE NA METI VERDERA I FIORENTINEPodgorica - Nevjerovatna vijest obišla je fudbalske kuloare u Podgorici i Golubovcima - najbolji igrač domaćeg prvenstva i aktuelnog crnogorskog šampiona 21-godišnji Brazilac Kadu na meti je Verdera i Fiorentine! Zvuči nevjerovatno da je fudbaler iz domaćeg prvenstva potencijalna zamjena za Dijega, koji će na ljeto napustiti Bremen. Kadu, istina, čitavu sezonu blista u dresu Zete, a na Trešnjicu je u društvu sunarodnika Bajana i Savija stigao u septembru prošle godine iz Porto Alegrea posredstvom menadžera Roberta Asisa de Moreire, koji je, inače, rođeni brat Ronaldinja. Iz Zete, međutim, demantuju da je uspostavljen kontakt sa pomenutim klubovima...Ljetnji prelazni rok se bliži, a bilo bi svakako veliko iznenađenje da Kadu ostane u Golubovcima. U narednih nekoliko mjeseci znaće se da li su ovakve priče imale utemeljenje. No, prije pet godina nestvarno je zvučala i vijest da će se Marić preseliti u Olimpijakos...
Link to comment

Ne samo da je njegov menadžer rođeni brat Ronaldinja, već je otac tetke drugog vlasnika bivšeg psa njegovoga devera teče igrao mali fudbal sa Peleom, a kažu i da su mu rođaku (iz trećeg kolena) svojevremeno delili Romario i Bebeto :Hail:Anyway, nadam se da je ovo tačno, jer će to značiti da će makar neki od saveynikovih miljenika zaobići naš teren. Najgore bi bilo kada bi ovo bilo samo podizanje cene pred unapred dogovoreni transfer ovamo...

Link to comment

e jes, fiorentina ce potrositi jedno mjesto za non-eu igracha na nekakvog kadua. how yes no

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...