Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 minute ago, MilenaS said:

epa divno... super onda. to kaže Sijam ligl, a ne oficijalni akt tajlanda, koji je prenes u tako iskrivenoj verziji da bi pecali strance i naplačivali im usloge koje mogu sami da naplate.

 

Doktoru kažeš dobar dan, ajd daj 200 bahta.

 

Sranje od države, bar za nekoga koji je video i ima bolje.

Link to comment
 
Im

Samo vodite decu od jednog casa do druge sportske aktivnosti pa do trece. Nemojte im dozvoliti da imaju slobodno vreme, Sto pre ih naviknite da ne umeju vise samu sebe da zabave i da postanu nesposobni da kreativno koriste slobodno vreme. E onda ce znati samo za rasporede, skolski raspored, fakultetski pa radni do smrti. A kad nemaju raspored - dosadno. Dosadno mi samom sa sobom, reci mi sisteme sta da radim sa svojim zivotom, sam vise ne umem. 

Roditelji, samo jurite i vodajte me na fudbal, klavir, skijanje... daj da postanem robot sto pre koji samo zna za kompeticiju. Moram bre ja da budem najbolji, nikako drugacije. Podizi stres, podizi pritisak. Samo pumpaj batice. Mora sve najbolje za moje dete, Iz najbolje namere cu da stvorim robota od njega.

Edited by noskich
Link to comment
3 hours ago, Yoyogi said:

 

Pa kaže da to ne može. Ako nekako može, onda je to korumpirana država kao i Srbija. Jedno u zakonu, drugo na terenu.

 

A jel postoji neka nekorumpirana država?

Link to comment
3 hours ago, noskich said:

Samo vodite decu od jednog casa do druge sportske aktivnosti pa do trece. Nemojte im dozvoliti da imaju slobodno vreme, Sto pre ih naviknite da ne umeju vise samu sebe da zabave i da postanu nesposobni da kreativno koriste slobodno vreme. E onda ce znati samo za rasporede, skolski raspored, fakultetski pa radni do smrti. A kad nemaju raspored - dosadno. Dosadno mi samom sa sobom, reci mi sisteme sta da radim sa svojim zivotom, sam vise ne umem. 

Roditelji, samo jurite i vodajte me na fudbal, klavir, skijanje... daj da postanem robot sto pre koji samo zna za kompeticiju. Moram bre ja da budem najbolji, nikako drugacije. Podizi stres, podizi pritisak. Samo pumpaj batice. Mora sve najbolje za moje dete, Iz najbolje namere cu da stvorim robota od njega.

 

:):):) Šta je Noskiču, polako počinješ da shvataš koliko će dete da te košta pa se nekontrolisano bacakaš jer ode early retirement mast u propast? Toliko si se uzbudio da sam sebi protivrečiš - šta ćemo sa klinjom iz prethodnog posta što bi hteo violinu? Šta će biti kada mali/mala Noskič Jr poželi fudbal, klavir, skijanje? Hoćeš da ga/je posedneš i objasniš mu/joj kako to sistem pokušava da ga/je uvuče pod svoje? Šta će biti kada te onako tužno pogleda okicama kao klinja iz crtanog? Puk'o si Noskiču, ali na najlepši mogući način, drago mi je zbog tebe.

 

Link to comment

Meni je interesantnije sto ovo svo pisanije zvuci kao da je ikada postojalo vreme i mesto (sigurno postoje izuzeci ali na nivou statisticke greske) gde su deca odrastala u slobodi i radosti a odrasli lagodno ziveli od hobistickog rada. 

Koje slobodno vreme su imale moje babe kao deca radeci na njivi, oko stoke ili brinuci o mladjoj braci i sestrama? Kako su bili srecniji gledajuci kako im braca i sestre umiru od prehlade maltene, a ponekom i roditelji?

U skolu su isli samo ako nema sta da se radi oko kuce i imanja. 

I tako dalje i tako blize.

 

Link to comment

Mislim da sada slijedi period kad ce batica da daje lekcije o tome kako podizati djecu.

Minimalizam, veganizam, hinduizam, klimatske promjene i plutokratija ce polako isceznuti pred navalom YT videa o tome sta su zapravo potrebe nase djece

Link to comment
Mislim da sada slijedi period kad ce batica da daje lekcije o tome kako podizati djecu.
Minimalizam, veganizam, hinduizam, klimatske promjene i plutokratija ce polako isceznuti pred navalom YT videa o tome sta su zapravo potrebe nase djece
Unapred se radujem takvom scenariju... :fantom:
Link to comment
1 hour ago, Moracikus said:

Mislim da sada slijedi period kad ce batica da daje lekcije o tome kako podizati djecu.

Minimalizam, veganizam, hinduizam, klimatske promjene i plutokratija ce polako isceznuti pred navalom YT videa o tome sta su zapravo potrebe nase djece

 

 

Link to comment
5 hours ago, JozoMujica said:

A jel postoji neka nekorumpirana država?

 

Ima UN merilo da se nađe na netu. Jadan ti, ceo život u poniženju, ni ne znaš da ima sređenih država.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...