Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Pito ja baba Kuranu, evo šta kaže

 

2018amitytreaty01.jpg.b2bd91cdd24ca0800f5a2a6a04c8fa9b.jpg

 

Sama firma Siam Legal (sa čijeg je ovo sajta) postoji baš po osnovu tog zakona, poznajem vlasnika.

Edited by Yoyogi
dopuna
Link to comment
13 hours ago, palikaris said:

mozes da otvoris firmu u Thai i na 100% stranog vlasnistva, ali to zahteva ogromna ulaganja (ne znam koji je minimalni iznos, ne secam se, al neke stotine hiljada evra) sto se svodi onda samo na velike kompanije. Za nesto sitno, sto bi eventualno neko od nas mogao da otvori kao privatni biznis, mora da bude 51% thai vlasnistvo, plus ako hoces i da radis u firmi, a ne samo da budes vlasnik, moras da izvadis radnu dozvolu za sebe, a na svaku radnu dozvolu za stranca moras da imas 5 zaposlenih domacih. Zato vidjas po Tajlandu u nekim malim restoranima ili barovima gde bi kod nas radio jedan ili dvojica konobara po njih 10 da bleji iza sanka, realno ima posla za jednog, ostali vataju zjale sta ce. 

jako puno BOI firmi koji se bave ITjem, 100 posto, uopste sam proces BOI nije komplikovan niti težak. Ima firmi iz agroindustrije... etc etc

stvarno na njihovom sajtu chiangmai.boi.go.th/index.php/en/home regionalnom kao i onom glavnom http://www.boi.go.th može da se vidi spisak firmi koji su dobile taj status, najjača agro industri firma, betagro, ruska je BOI, tako ovo što yoyogi priča je neka mržnja i neinformisanost o Tajlandu, što sam iskreno jasno primetila kod stranaca koji su u vezi sa Tajkama. Generalno same supruge im ne pomažu ništa, jer jadni ni same ne znaju šta napisano piše. 

51 posto samo ako je Ltd. 

Link to comment

mozda boi proces nije komplikovan, ali je skup i koristan je samo za velike firme. ne za noskicha ako hoce da otvori neki sitan biznis, o tome pricamo. prakticno, za nas obicne smrtnike, ako hocemo da otvorimo firmu u thai mora 51% da bude thai vlasnik. osim ako nemas milione da investiras u biznis. 

Edited by palikaris
Link to comment
4 hours ago, MilenaS said:

jako puno BOI firmi koji se bave ITjem, 100 posto, uopste sam proces BOI nije komplikovan niti težak. Ima firmi iz agroindustrije... etc etc

stvarno na njihovom sajtu chiangmai.boi.go.th/index.php/en/home regionalnom kao i onom glavnom http://www.boi.go.th može da se vidi spisak firmi koji su dobile taj status, najjača agro industri firma, betagro, ruska je BOI, tako ovo što yoyogi priča je neka mržnja i neinformisanost o Tajlandu, što sam iskreno jasno primetila kod stranaca koji su u vezi sa Tajkama. Generalno same supruge im ne pomažu ništa, jer jadni ni same ne znaju šta napisano piše. 

51 posto samo ako je Ltd. 

 

Ili ne znaju da čitaju, baš sa tog sajta

 

 

1.2       Restricted Business Activities under the Foreign Business Act of 1999

List 1 – Businesses that foreigners are not permitted to engage in for special reasons:

         Newspaper business, radio-broadcasting station or radio/television business.

         Farming, cultivation or horticulture.

         Animal husbandry.

         Forestry and timber conversion from natural forests.

         Fisheries, especially fishing in Thai territorial waters and in specific economic areas of Thailand.

         Extracting Thai herbs.

         Trade and auction sale of Thai antiques or objects of historical value.

         Making or casting Buddha images and alms bowls.

         Trading in land.

Link to comment
13 hours ago, peralozac said:

 

Ovo je previše. Ako neko ovoliko plaća treba da menja agenciju jer ga deru. Realna cena je oko 5%, procenat gore dole u zavisnosti koliko dobro umeš da se cenjkaš.

 

U pravu si, 7%. Onih 13% je bilo ako agencija izdaje serviced apartments privatnih vlasnika pa tu ima menjanje posteljine, čišćenje.

Link to comment
6 hours ago, palikaris said:

mozda boi proces nije komplikovan, ali je skup i koristan je samo za velike firme. ne za noskicha ako hoce da otvori neki sitan biznis, o tome pricamo. prakticno, za nas obicne smrtnike, ako hocemo da otvorimo firmu u thai mora 51% da bude thai vlasnik. osim ako nemas milione da investiras u biznis. 

noskic ima para, uopste nemoj da gledaš njega kao sirotinju, jeftinije je nego da deliš sa tajcem, mada što bi on delio bilo šta kada ima porodicu tamo, dete sa tajskim državljanstvom, i on kao staratelj može da vodi detetovu firmu, ima jako puno finti i načina kako to može da se iskombinuje. Nemojmo žaliti Noskicha, on je u super situaciji

Link to comment
5 hours ago, Yoyogi said:

 

Ili ne znaju da čitaju, baš sa tog sajta

 

 

1.2       Restricted Business Activities under the Foreign Business Act of 1999

List 1 – Businesses that foreigners are not permitted to engage in for special reasons:

         Newspaper business, radio-broadcasting station or radio/television business.

         Farming, cultivation or horticulture.

         Animal husbandry.

         Forestry and timber conversion from natural forests.

         Fisheries, especially fishing in Thai territorial waters and in specific economic areas of Thailand.

         Extracting Thai herbs.

         Trade and auction sale of Thai antiques or objects of historical value.

         Making or casting Buddha images and alms bowls.

         Trading in land.

japan te zaneo, 

 

Link to comment
  • martinjakobsen
  • Member
  •  27
  • 35 posts
  • Location:Vientiane

Hi guys,

I am selling my BOI company - business code "Software development". It has 3 years left on the BOI card, with a possible 8 more years.

I have recently moved to Laos with my family, and I therefore have no need for a company in Thailand. It has been dormant for 3 years, and is just sitting there for somebody to take over.

Asking price is 80.000 baht. It might seem cheap, but this is the total cost I payed to get the company and card from BOI all together 5 years ago - and now I just want to get rid of it.. I ask that buyer pay all transfer fees as well.

So there you have it. Save 6 months of time, messing about with lawyors and administrative facilities in Chiang Mai and Bangkok, and avoid paying loads of money.

Pm me for contact details

Edited August 6, 2015 by Boo 
removed email & skype as per rules
Link to comment
9 minutes ago, MilenaS said:

šta lažeš ljude da teško otvoriti firmu i imati 100 posto vlasništvo.

 

Ko laže ljude? Baš me briga za otvaranje firme, nisam blesav da idem u Thai da otvaram firmu. Pre bih u bunar skočio nego da iz Japana ili Australije idem u Thai.

 

Kakva je to firma? Ti to nazivaš firmom? Pa to ni na Kajmanskim ostrvima nema, tamo su bolje nafatirani.

 

Znaš li ti engleski ili google translate? Pusti opet ovo kroz njega, da ti kaže da stanci ne mogu da se bave zemljoradnjom.

 

1.2       Restricted Business Activities under the Foreign Business Act of 1999

List 1 – Businesses that foreigners are not permitted to engage in for special reasons:

         Newspaper business, radio-broadcasting station or radio/television business.

         Farming, cultivation or horticulture.

         Animal husbandry.

Link to comment
6 hours ago, Yoyogi said:

 

Ko laže ljude? Baš me briga za otvaranje firme, nisam blesav da idem u Thai da otvaram firmu. Pre bih u bunar skočio nego da iz Japana ili Australije idem u Thai.

 

Kakva je to firma? Ti to nazivaš firmom? Pa to ni na Kajmanskim ostrvima nema, tamo su bolje nafatirani.

 

Znaš li ti engleski ili google translate? Pusti opet ovo kroz njega, da ti kaže da stanci ne mogu da se bave zemljoradnjom.

 

1.2       Restricted Business Activities under the Foreign Business Act of 1999

List 1 – Businesses that foreigners are not permitted to engage in for special reasons:

         Newspaper business, radio-broadcasting station or radio/television business.

         Farming, cultivation or horticulture.

         Animal husbandry.

da si ti meni živ i zdrav, ali negde oko 256 stranica ispisan na temu rubber Tree, kako i koji je postupak otvaranja biznisa tj gazdinstva, još hiljade tema i podtema.

Bogu hvala i slava, da neće slušati nekog random lika u Japanu.

Link to comment
3 minutes ago, MilenaS said:

da si ti meni živ i zdrav, ali negde oko 256 stranica ispisan na temu rubber Tree, kako i koji je postupak otvaranja biznisa tj gazdinstva, još hiljade tema i podtema.

Bogu hvala i slava, da neće slušati nekog random lika u Japanu.

 

Pa kaže da to ne može. Ako nekako može, onda je to korumpirana država kao i Srbija. Jedno u zakonu, drugo na terenu.

 

Za takvu državu ja nazujem kroksice i odem tamo mesec dana i baš me briga za njene unutrašnje stvari.

Link to comment

epa divno... super onda. to kaže Sijam ligl, a ne oficijalni akt tajlanda, koji je prenes u tako iskrivenoj verziji da bi pecali strance i naplačivali im usloge koje mogu sami da naplate.

 

Doktoru kažeš dobar dan, ajd daj 200 bahta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...