Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

A sta se tebe tice cega se ja odricem ili ne? Ja ne masem skromnoscu dok guram pare u slamaricu i objasnjavam drugima kako para vise nema i da ne dolaze, vec ti.

Kada bi baba imala kitu, bila bi deda, tako isto bi i ova planeta bila jako prijatno mesto da nema losih ljudi ali avaj...

 

Pa tice me se jer ti kazes da to sto se ja odricem je veoma lako. Pa ako je lako, hajde napisi kako je to tebi bilo lako? Ja mislim da nije lako. Daj da cujemo iz tvog licnog iskustva.

I da je isto bilo neko minimizovao potrosnju svakodnevno iii je maksimizovao.

Jedini razlog zasto ja stedim novac, kao sto sam vec mali milion puta ponovio, jeste: da zadovoljim osnovne potrebe i da budem u poziciji da imam slobodu alokacije vremena koje mi je preostalo u ovom zivotu?

Taj novac svakako necu koristiti na kupovinu kola, mesa, luksuza i bilo cega sto nije nuzno.

Edited by noskich
Link to comment

Decko, morao bi jako da se potrudis da ja tebi bilo sta pravdam.

Da, tvrdim da automobil i meso nisu stvari kojih je jako tesko odreci se ako hoces, ako neces a moras to je druga stvar.

Link to comment

Decko, morao bi jako da se potrudis da ja tebi bilo sta pravdam.

Da, tvrdim da automobil i meso nisu stvari kojih je jako tesko odreci se ako hoces, ako neces a moras to je druga stvar.

 

A na osnovu cega to tvrdis, na osnovu licnog iskustva? A ako nije licno iskustvo na osnovu cega?

Link to comment

Na osnovu licnog iskustva sa odricanjem bilo cega sto sam htela ili morala. To sto je tebi sve u zivotu mucenje nije do mene.

 

Da li si se odrekla mesa i automobila ili ne?

Link to comment

Da li si se odrekla mesa i automobila ili ne?

Zini da ti kazem. ;)

Ti mislis da mene mozes da veslas tim tvojom glupim spinovanjem?

Cuj, ne jedes meso i ne vozis auto pa si svetac spasilac planete :D

Ja sam ti vec rekla, ti mozes da radis sta hoces i kako hoces, mozes i da diskutujes, delis misljenje itd. Ali, da tipkas sa neke visine kao da si ne znam kakav svetac je malo previse.

Link to comment

Pa ti si već riješio pitanja stanovanja bilo kad i bilo gdje. 
Što se stalno vraćaš na taj isprazni argument? 

E sad, ti bi vjerujem kuću na par hiljada km od Sidneja, lagodan život na Tajlandu, pretpostavljam da si sebi zacrt'o i nekih pola miliona šteka (a ono barem 300k). 
Ali vjerujem da te zeza cčinjenica da ostaješ bez Aus penzije ako ne ispuniš kvotu staža. 
Tako da, vidiš problem gdje ga nema. Imaš više opcija. Jedino što ti ne odgovaraju, očigledno.

Nego me zanima, ako si IT, što kičmaš u skladištu godinama umjesto da za par mjeseci savladaš neki jezik i radiš to? Ne ostaje ti se bez toplog obroka ili šta?

Link to comment

Ja u principu nemam problem sa ovim što noskich piše za Tajland, topla klima, ljudi prijatni skoro kao u Australiji, osim što su (iz mog turističkog iskustva) razlike između siromašnog i bogatog sveta ogromne, u poređenju sa Australijom nebo i zemlja (mora da negde ima onaj gini koeficijent po kome je nejednakost za Australiju manja nego za Tajland). I pored te tople klime gde im čak krov nad glavom nije nepohodan za opstanak (doduše nije ni ovde, hiljadama godina bar nije bio), mnogo više jure za parama nego ovde. I dan danas prave ogromne zlatne statue Bude, ako to nije razbacivanje onda ne znam šta je.

 

SaE

Link to comment

Kupio jednu jedinu kucu kao osiguranje da pod stare dane kad ne budem mogao da placam rentu ne postanem jedan od 105,000 beskucnika koji svake noci spavaju na ulicama Australije. Jedna jedina kuca. A ne zivim u njoj jer ne mogu da priustim da kupim tamo gde radim. Veoma bih rado ziveo u kuci tamo gde radim.

Ko hoce da kupi jos kuca, kada sam to napisao?

 

Pa ja pokazah da ako se ne smrzavam treba da placam rentu i rezije vise od pola plate. A onda ti kazes zasto da tamo zivim kada je to preveliki luksuz ziveti u stanu sa dve spavace sobe.

 

Pa sve vreme pišeš da pokušavaš da kupiš još jedan stan ili kuću da ne bi iznajmljivao, znači minimum vlasnik dve nekretnine na kraju. Trosoban/četvrosoban stan na dva minuta od posla u top 5 najskupljem gradu na svetu, jbg to jeste luksuz. Pored toga, još i pišeš da ćeš da se penzionišeš u Aziji, a u Australiji ne podnosiš ni zemlju, ni lokalne običaje, ni ljude, ni vremenske prilike, šta ćeš onda sa svim tim nekretninama? :) Ako vam prsne housing babl u budućnosti, biće di si bio šta si radio.

 

Link to comment

Ova tema ima vise od 6.5 godina?!!!!  :o  :o

ja za to vreme i dosla i otisla iz Australije... (koja je, btw, jedno odlicno mesto za zivot. Osim ako niste asylum seeker ili indigenous.)

Link to comment

Zini da ti kazem. ;)

Ti mislis da mene mozes da veslas tim tvojom glupim spinovanjem?

Cuj, ne jedes meso i ne vozis auto pa si svetac spasilac planete :D

Ja sam ti vec rekla, ti mozes da radis sta hoces i kako hoces, mozes i da diskutujes, delis misljenje itd. Ali, da tipkas sa neke visine kao da si ne znam kakav svetac je malo previse.

 

Spinujes samo ti, jer tvrdis da je lako odreci se mesa i kola, a ne objasnjavas na osnovu cega je to lako.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...