Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Makar danas covek ima izbor gde ce da zivi i u kakvom sistemu. Takodje postoji mogucnost da se menja sistem tamo gde si. Ali ti neces nista od toga, vec da dobijas australijsku platu (i koja ce da raste u skladu s inflacijom), ali da placas severnokorejske cene. Da radis u skupom kraju (i za naravno veliku platu), ali da iznajmljujes jeftino na pet minuta peske odatle. Da imas dobro placen drzavni posao, ali da porezi budu niski. Ne moze. Tj. mozda moze, ali ne tako kao sto ti zamisljas. 

 

 

Sigurno zato zalis sto nisi international development project manager. Tebi je izgleda bitno da mozes da zivis da radis sta hoces, makar morao da budes na vrhu piramide. Sistem se najbolje menja iznutra s vrha piramide.

 

Bilo je ljudi koji daju dijagnozu Vucicu; bas me zanima kako bi opisali coveka koji je iskesirao 200k za kucu, zaradjuje 120k godisnje (na drzavnom poslu) i dolazi da ljudima uglavnom iz Srbije kuka kako je zivot uzasan i nepravedan, jer ne moze da zivi na pet minuta peske od posla u centru grada. 

 

Jos jednom za ovo - o tendencioznom iskrivljavanju cinjenica:

 

Uopste me ne interesuje da li je kraj u kojem zivim skup ili jeftin. Jedino sto me interesuje jeste da ne moram da putujem na posao 2 sata i da se vracam kuci jos dva sata.

Ja ne biram gde mi je kancelarija, ja biram posao. A lokaciju kancelarije bira poslodavac.

 

Jos jednom, bitno mi je ono sto smatram da svaki covek na planeti treba da ima - zadovoljene osnovne potrebe i slobodu da raspolaze svojim vremenom, to jest da bude direktno ukljucen u odlucivanje kako da se to vreme raspodeli. 

 

Kuca se nalazi hiljadama kilometara daleko od moje trenutne lokacije i tamo nema posla za mene. A ona je osiguranje da ne zavrsim na ulici kada vise ne budem mogao da placam rentu.

Moj posao se nalazi na pola sata vozom od centra, to je vec pomenuto mnogo puta.

Link to comment

Ovaj, najvazniji deo jednog naroda i njegove drzave su ljudi a ne zemlja.

 

Bas bih volela da vidim zivotni standard tih mucenika kojima poslodavci obezbedjuju stan. Ako se pod stanom smatra zardjali lezaj u prostoriji koju deli sa nepoznatim brojem osoba, hvala lepo. Plus, ustede od cega, crkavice koju zarade pa salju familiji u jos goroj situaciji. Cuj, jos to zoves usteda i zivot!?

 

I molim te ne preteruj u laznoj skromnosti. Dokle god trosis struju, kupas se u stanu a ne u okeanu, kucas na kompjuteru napravljenom od plastike i ostalih ne ekoloski materijala, i koristis sve blagodeti potrosackog drustva 21. veka, isto si deo problema kao i svi ostali, ne laskaj sebi da te to sto si vegetarijanac oslobadja bilo cega drugog.

 

I da, dokle god budes pisao da si sa 120k u australiji puka sirotinja i da tamo ljudi samo sto nisu izumrli od gladi, nema sanse da te iko normalan saslusa. A ti nastavi da vrtis istu pricu na jos nekih 500 strana, internet trpi svasta.

 

Koji su glavni uzroci globalnog zagrevanja?

Broj jedan - industrija mesa. 

Broj dva - automobili.

 

E sada neko dolazi meni da prica ko svaki dan jede meso i vozi kola da sam ja isti kao i oni.

Pa samo ove dve stvari su ogromne, a kamoli druge, kad bismo videli koliko ko sta konzumira.

 

capture.PNG

 

Izuzetno je bitno za siromasne ljude da im je obezbedjen smestaj i hrana. Da to nije slucaj i celu platu da daju za iste radili bi za dzabe.

Gde sam napisao da se u Australiji sa 120k umire od gladi? Karikiras.

Edited by noskich
Link to comment

Jos jednom za ovo - o tendencioznom iskrivljavanju cinjenica:

 

Uopste me ne interesuje da li je kraj u kojem zivim skup ili jeftin. Jedino sto me interesuje jeste da ne moram da putujem na posao 2 sata i da se vracam kuci jos dva sata.

Ja ne biram gde mi je kancelarija, ja biram posao. A lokaciju kancelarije bira poslodavac.

 

Jos jednom, bitno mi je ono sto smatram da svaki covek na planeti treba da ima - zadovoljene osnovne potrebe i slobodu da raspolaze svojim vremenom, to jest da bude direktno ukljucen u odlucivanje kako da se to vreme raspodeli. 

 

Kuca se nalazi hiljadama kilometara daleko od moje trenutne lokacije i tamo nema posla za mene. A ona je osiguranje da ne zavrsim na ulici kada vise ne budem mogao da placam rentu.

Moj posao se nalazi na pola sata vozom od centra, to je vec pomenuto mnogo puta.

 

pa nema posla jer je tvoja profesija koju si nam ovde prezentovao vrlo retko tražena. možda neka prekvalifikacija, kako bi mogao da živiš na svom ognjištu...

Link to comment

pa nema posla jer je tvoja profesija koju si nam ovde prezentovao vrlo retko tražena. možda neka prekvalifikacija, kako bi mogao da živiš na svom ognjištu...

 

Profesija je trazena, ali u Sidneju, bile su brojke vec.

Link to comment

Koji su glavni uzroci globalnog zagrevanja?

Broj jedan - industrija mesa.

Broj dva - automobili.

 

E sada neko dolazi meni da prica ko svaki dan jede meso i vozi kola da sam ja isti kao i oni.

Pa samo ove dve stvari su ogromne, a kamoli druge, kad bismo videli koliko ko sta konzumira.

Je li, a koga bi ti to da propitujes i sudis sta ce da koristi a sta ne i sa kojim pravom? To sto ne posedujes automobil i ne jedes meso te i dalje ne oslobadja krivice o kojoj pricas, odrekao se dve stvari kojih se najlakse odreci i sad si velikomucenik?!

Link to comment

Pa evo vidis Random iz Melburna dosao za Sidnej. Nije isao za Adelejd, Brizben ili Pert.

 

A stavi recimo ovde https://au.jora.com/ PMO u pretrazivac poslova pa vidi koliko rezultata ti daje (imaj u vidu da su ovo generic rezultati, ne nuzno poslovi koje mogu da dobijem i koji odgovaraju):

 

Sidnej - 266

Melburn - 100

Brizben - 38

Pert - 14

Adelejd - 4

 

https://www.seek.com.au

 

Sidnej - 201

Melburn - 84

Brizben - 29

Pert - 6

Adelejd - 2

 

Cena nekretnina je direktno proporcionalna broju poslova.

Link to comment

Je li, a koga bi ti to da propitujes i sudis sta ce da koristi a sta ne i sa kojim pravom? To sto ne posedujes automobil i ne jedes meso te i dalje ne oslobadja krivice o kojoj pricas, odrekao se dve stvari kojih se najlakse odreci i sad si velikomucenik?!

 

Pa kada je lako sto se ti ne odreknes?

Ja uvek gledam da minimizujem svoju potrosnju koliko god mogu u svakom smislu i samo koristim ono sto mi je zaista potrebno.

Ne bacam stari vodokotlic i zamenjujem ga novim kada i dalje radi. 

Edited by noskich
Link to comment

zasto mene ignorises? :(

ako su ti zaista najbitnije stvari koje navodis siguran krov nad glavom i jeftina hrana, ruralna srbija je raj za tebe

koji je razlog sto se momentalno ne preselis?

Link to comment

noskicu, izvini sto ti se mesam u privatnost, ali nekako ti si nam sam ovde to nametnuo kao temu

 

ako sam te razumeo ti imas kucu u vrednosti 200.000 as dolara (ili vise ako cene rastu) + neku ustedjevinu

posto kazes da ti se australija smucila, a vidim nemas nesto volje ni da radis robujes kapitalizmu, sto se bre ne preselis u majku srbiju?

 

za te pare u bg mozes da kupis dva stana za izdavanje + sebi kucu i imanje u nekom selu blizu bg

za te stanove ces mesecno uzimati minimum 400-500e

na tom imanju taman mozes da se igras, proizvodis (organsku) hranu kao u onim video klipovima sto si ranije kacio, pravis kuce od zemlje, pod zemljom, na drvetu itd

 

a najvaznije, ispred lokalne zadruge ima da budes glavni baja sa  pricom kako je australija govno i kako (naravno zajednno sa us) samo sto nisu propali, kako nema nista bolje od rodne grude, svi treba da se vrate na selo, podsmevas im se sto rade za po 200-300e i putuju na posao i sl

jos ako koji put izbacis pivo lokalcima uz tu pricu ima da te gledaju kao boga

 

eto, problem resen

 

*naravno da ima boljeg ulaganja od kupovine stanova za izdavanje, ali to je ovde u srbiji prilicno sigurna investicija, iako nestajemo, bg ce jos solidno vremena opstati, makar dok se i ostatak srbije ne preseli u njega, a nema nesto mnogo da se cimas oko takve investicije, sipas i ne mislis

 

Ovo sve vazi, samo je u pitanju Tajland, a ne Srbija. Zasto ne, mnogo razloga, mogu ti navesti par. Prvo preferiram topliju klimu, vazno mi je da imam pristup budistickim uciteljima i manastirima, a i lokalna ishrana je prilagodljivija vegetarijancima.

 

Problem je resen vec pre 6 godina. Samo se i dalje diskutuje o tome sto se mnogima ovde to resenje ne dopada.

 

Vec sam pomenuo vise puta da je moj boravak ovde produzen kao posledica nedovoljnih finansija, i razlozi su takodje objasnjeni pre.

Edited by noskich
Link to comment

Otkad smo počeli uvrštavati obrazovanje u potrebu: nije li to ono gdje djecu kalupe ne dozvoljavajući im da misle svojom glavom? [emoji20]

 

Pricamo o pravom obrazovanju ciji je cilj da asistira svakoj individui da dodje do svog punog potencijala, a ne o sistemskom kondicioniranju.

Edited by noskich
Link to comment

Pa kada je lako sto se ti ne odreknes?

Ja uvek gledam da minimizujem svoju potrosnju koliko god mogu u svakom smislu i samo koristim ono sto mi je zaista potrebno.

Odakle ti znas cega se ja odricem ili ne? Kako ces ti da zivis je samo tvoja stvar, sto se mene tice mozes da se odrices cega god hoces u svoje ime, ono sto nemas pravo je da solis pamet drugima. Odrekao se auta i mesa i sad umislio da si neki mesija.

Link to comment

Odakle ti znas cega se ja odricem ili ne? Kako ces ti da zivis je samo tvoja stvar, sto se mene tice mozes da se odrices cega god hoces u svoje ime, ono sto nemas pravo je da solis pamet drugima. Odrekao se auta i mesa i sad umislio da si neki mesija.

 

Pa jel se odrices ili se ne odrices? Ne mislim da bi neko ko se odrekao napisao da je to veoma lako i to tvrdim iz licnog iskustva.

Mi svi zivimo na istoj planeti i sve sto radimo utice na sve ostale.

Nisam umislio da sam mesija, vec minimizujem svoju potrosnju kako god mogu.

Kada bi to svi radili ziveli bismo u veoma drugacijem svetu.

 

Evo opet, sve sto treba je da tih 10% na vrhu ne konzumiraju 50% resursa:

 

capture.PNG

Edited by noskich
Link to comment

Pa jel se odrices ili se ne odrices?

Mi svi zivimo na istoj planeti i sve sto radimo utice na sve ostale.

Nisam umislio da sam mesija, vec minimizujem svoju potrosnju kako god mogu.

Kada bi to svi radili ziveli bismo u veoma drugacijem svetu.

A sta se tebe tice cega se ja odricem ili ne? Ja ne masem skromnoscu dok guram pare u slamaricu i objasnjavam drugima kako para vise nema i da ne dolaze, vec ti.

Kada bi baba imala kitu, bila bi deda, tako isto bi i ova planeta bila jako prijatno mesto da nema losih ljudi ali avaj...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...