Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Evo ovaj Time Crisis, 12 godina zivi u iznajmljenom stanu bez ikakve perspektive za svoj sopstveni krov nad glavom, brani plutokratiju iz sve snage. Sve za demokraciju. Nije valjalo kada su u SFRJ ljudi dobijali stanarsko pravo iz poreza koji placaju/zarade firme u kojoj su radili. Bolje ovako ceo zivot rentati, a kad vise ne mozes da radis na ulicu.

Link to comment

Kako, pa ovako:

 

poster_two.JPG

 

Englezi, boat people dosli, i naselili zemlju gde nije bilo nikoga. To je zvanicna istorija ove drzave.

Ako nije pod cizmom nijedne drzave onda je nicije.

 

Ispod svih tih zastava
Sto vijore svud oko nas
Ne postoji mjesto
Gdje mogla bi stati
Visoko dignuti ruke
I pjevati nasu pjesmu
 
maxresdefault.jpg
Edited by noskich
Link to comment

Ja nisam bio na Tajlandu (i ne planiram da idem) al' ne sumnjam da je super - i jasno mi je zasto se to cuva kao vazna drzavna tajna - zamisli da sav taj svet sto navaljuje u Australiju (a Johhny ih ne pusta) krene na Tajland... Nezgodno bi bilo.

 

Tajland (bar ono sto sam ja video) je beda i sirotinja na sve strane, svi su na prodaju i sve je na prodaju za sitne pare.

Ima oblakodera, ima dobrih saobracajnica, ali dzaba kad spavaju po lokalima u kojima rade, ulici i pod mostovima dok im se pacovi motaju po samom centru Bangkoka. Sve je podredjeno turizmu, a ogroman broj populacije zivi ispod svih (pre svega higijenskih) standarda.

Link to comment

 

 

http://www.smh.com.au/nsw/sydneys-rich-and-poor-the-rising-crisis-in-our-suburbs-20150507-ggwvh1.html

Of the 229 Sydney postcodes analysed, Auburn emerges as the postcode that's home to lowest average individual taxable income.

Brzo se seli u Chatswood umjesto da im bez potrebe podižeš prosjek.

 

Jel to ona sirotinja što živi u socijalnim stanovima, bavi se raznim rabotama koje ne utiču na taxable income, a ispred zgrade ponosno stoje sirotinjski čamci u slučaju da nas cunami pokupi?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Brzo se seli u Chatswood umjesto da im bez potrebe podižeš prosjek.

 

Jel to ona sirotinja što živi u socijalnim stanovima, bavi se raznim rabotama koje ne utiču na taxable income, a ispred zgrade ponosno stoje sirotinjski čamci u slučaju da nas cunami pokupi?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

To je tako nekako - majke jadne samohrane, "po 2-3 na jednoga" i taj rad... Kad krenu ds kupuju kuću tek onda shvate koliko njih prima koju/kakvu vrstu socijalne pomoci... kod njih tako a kod mučenih potkontinentalaca kad krenu da vade zlato iz čarapa ko ima slabo srce može i da pandrkne...

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

Link to comment

Evo ovaj Time Crisis, 12 godina zivi u iznajmljenom stanu bez ikakve perspektive za svoj sopstveni krov nad glavom, brani plutokratiju iz sve snage. Sve za demokraciju. Nije valjalo kada su u SFRJ ljudi dobijali stanarsko pravo iz poreza koji placaju/zarade firme u kojoj su radili. Bolje ovako ceo zivot rentati, a kad vise ne mozes da radis na ulicu.

Човјек живи живот, не пролази му вријеме у патњама како да се све стави у сламарицу.

Link to comment

Човјек живи живот, не пролази му вријеме у патњама како да се све стави у сламарицу.

 

A kako to on zivi zivot, a ja ne zivim osim toga sto za tudj racun vlasnika stana vrsi popravke?

Jer i on i ja idemo na posao?

Jer i on i ja zivimo pod tudjim krovom?

Edited by noskich
Link to comment

Evo ovaj Time Crisis, 12 godina zivi u iznajmljenom stanu bez ikakve perspektive za svoj sopstveni krov nad glavom, brani plutokratiju iz sve snage. Sve za demokraciju. Nije valjalo kada su u SFRJ ljudi dobijali stanarsko pravo iz poreza koji placaju/zarade firme u kojoj su radili. Bolje ovako ceo zivot rentati, a kad vise ne mozes da radis na ulicu.

 

Makar danas covek ima izbor gde ce da zivi i u kakvom sistemu. Takodje postoji mogucnost da se menja sistem tamo gde si. Ali ti neces nista od toga, vec da dobijas australijsku platu (i koja ce da raste u skladu s inflacijom), ali da placas severnokorejske cene. Da radis u skupom kraju (i za naravno veliku platu), ali da iznajmljujes jeftino na pet minuta peske odatle. Da imas dobro placen drzavni posao, ali da porezi budu niski. Ne moze. Tj. mozda moze, ali ne tako kao sto ti zamisljas. 

Link to comment

Evo ovaj Time Crisis, 12 godina zivi u iznajmljenom stanu bez ikakve perspektive za svoj sopstveni krov nad glavom, brani plutokratiju iz sve snage. Sve za demokraciju. Nije valjalo kada su u SFRJ ljudi dobijali stanarsko pravo iz poreza koji placaju/zarade firme u kojoj su radili. Bolje ovako ceo zivot rentati, a kad vise ne mozes da radis na ulicu.

 

Ne branim, ja samo nemam nikakav problem sa tzv. plutokratijom. :) Nemam nijednog kredita, mirno spavam, ako mi gazda otkaže iznajmiću neki drugi stan, bar to nije neki problem. Ne jurim za svakim centom i nisam opterećen parama kao ti, a iako imam daleko manja primanja, imam potpuno nov i funkcionalan vodokotlić, u stanu je 25-26 stepeni i leti i zimi, tako da slobodno možeš da mi zavidiš. :fantom:

Link to comment

Makar danas covek ima izbor gde ce da zivi i u kakvom sistemu. Takodje postoji mogucnost da se menja sistem tamo gde si. Ali ti neces nista od toga, vec da dobijas australijsku platu (i koja ce da raste u skladu s inflacijom), ali da placas severnokorejske cene. Da radis u skupom kraju (i za naravno veliku platu), ali da iznajmljujes jeftino na pet minuta peske odatle. Da imas dobro placen drzavni posao, ali da porezi budu niski. Ne moze. Tj. mozda moze, ali ne tako kao sto ti zamisljas. 

 

Netacno, napisao sam da mi plata uopste ne treba ako imam stanarsko pravo, besplatno zdravstvo i skolstvo, vrtic, javni prevoz... osnovne potrebe zadovoljene.

I mislim da neko ko placa porez preko 30% bi trebalo da od toga ima nesto vise od samo besplatnog pregleda kod doktora opste prakse. Cak i kola hitne pomoci treba da plati 1000 dolara. A placa progresivni porez, pa dodatni na zdravstvo pa penale na to sto nema privatno osiguranje.

 

Kakav izbor, kada je ceo svet distopija. Izbor izmedju Vrlog novog sveta i 1984.

Edited by noskich
Link to comment

Ne branim, ja samo nemam nikakav problem sa tzv. plutokratijom. :) Nemam nijednog kredita, mirno spavam, ako mi gazda otkaže iznajmiću neki drugi stan, bar to nije neki problem. Ne jurim za svakim centom i nisam opterećen parama kao ti, a iako imam daleko manja primanja, imam potpuno nov i funkcionalan vodokotlić, u stanu je 25-26 stepeni i leti i zimi, tako da slobodno možeš da mi zavidiš. :fantom:

 

Nisam opterecen parama vec zadovoljenjem osnovnih zivotnih potreba i zudnjom za slobodnim zivotom u kojem covek raspolaze svojim vremenom.

Pare su prinuda koja nam je nametnuta da bismo zadovoljili osnovne potrebe.

A ja bih bio veoma srecan da novca nema.

Edited by noskich
Link to comment

Nisam opterecen parama vec zadovoljenjem osnovnih zivotnih potreba i zudnjom za slobodnim zivotom u kojem covek raspolaze svojim vremenom.

Pare su prinuda koja nam je nametnuta da bismo zadovoljili osnovne potrebe.

A ja bih bio veoma srecan da novca nema.

 

Eh, rintao si ne znam koliko da bi kupio kuću u kojoj ne živiš, radiš još dva ili koliko poslova da bi kupio još kuća, u kupatilo ne možeš ni da pljuneš a da te ne košta 10-15 minuta punjenja i praženjenja kofa, zaradiš više para za par godina nego neko ovde za ceo život, ali se smrzavaš na 15 stepeni... sam si sebe zarobio, prolazi ti život u jurnjavi za novcem i nekretninama, a šatro si neki budista. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...