Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Zato Yoyogi zivi u Nagoji, mestu koga nema u 100 most desirable places to live - iako je emigrirao iz Srbije sa dinosaurusima. Kako to objasnjavas?

 

 

Ma pusti metodologiju i tvoje omiljene primere... ti kazes da bi i ti mogao u Australiji da imas stan od milion dolara. Yoyogi ima stan od milion dolara u Australiji, i otisao je u Japan. Objasnjenje?

 

A sta ti mene uopste pitas?

Kako ja objasnjavam zasto Yoyogi zivi u Nagoji? Zasto Nagoja nije medju 100 najboljih mesta za zivot? Da li bih i ja sada imao stan od milion dolara da sam dosao kad i Yoyogi? Zasto je Yoyogi otisao u Japan iako ima stan od milion dolara? Ili nesto peto?

Link to comment

A nije ti dobar primer. Treba da poredis ne nekoga sada ko dolazi sa mnom, vec njega za 9 godina sa mnom sada i vas 9 godina pre. 

 

Nezgodna su poredjenja, uvek ces naci nekoga ko je dosao ranije, otisao ranije (ili kasnije), ulozio pare kod Dafine/Jezde ranije a podigao ih isto tako ranije (a sa kamatom)... Uvek ces naci nekoga ko ima vise para, lepsi stan/kucu (vec zavisno od toga sta jace bode), veca kola (ili bolje gume na biciklu), lepshu zenu i razvratnu shvalerku; duzu kitu (sto nije pod obavezno u direktno proporcionalno lepoti pomenutih zena) i tako dalje... Sta god da je tema - uvek moz' da nadjes razlog da se nerviras ili makar da imas povisen (ili snizen) krvni - ono- godnji i/ili donji - pritisak... Muke su to...

#muka #nevolja 

Link to comment

Ma pusti metodologiju i tvoje omiljene primere... ti kazes da bi i ti mogao u Australiji da imas stan od milion dolara. Yoyogi ima stan od milion dolara u Australiji, i otisao je u Japan. Objasnjenje?

 

Da pojasnim: na osnovu onoga sto ste vas dvojica pisali o Oz, mislim da ne postoji cultural fit sa Oz za vas dvojicu. To je razlog zasto je on otisao, i to je razlog zasto ti hoces da odes. Pare i stan su izgovor.

 

Mala i nebitna razlika. On samo ima stan sa pogledom na Opera house i moze opusteno da zivi ovde ako to hoce, a ja bih trebao da izdrzavam porodicu sa 1500 dolara mesecno i otplacujem stan 30 godina. Samo toliko. Yoyogi i ja, ista situacija.

 

Kakav cultural fit? Nema ovde cultural fita jer nema ni autenticne lokalne kulture. Ona autenticna kultura koja je postojala je na pragu izumiranja. 

To moze da se u Japanu, Tajlandu, Srbiji prica o cultural fit. 

 

Koji je to cultural fit ako mi je sef Englez, komsija Arapin, bakalin Kinez, a drugar Vijetnamac. I svi oni dodjosi.

Edited by noskich
Link to comment

A sta ti mene uopste pitas?

 

 

da ti neko pokloni stan koji ima Yoyogi u Sidneju, da li bi ostao da zivis o Oz?

 

 

Kakav cultural fit? Nema ovde cultural fita jer nema ni autenticne lokalne kulture. Ona autenticna kultura koja je postojala je na pragu izumiranja. 

To moze da se u Japanu, Tajlandu, Srbiji prica o cultural fit. 

 

Koji je to cultural fit ako mi je sef Englez, komsija Arapin, bakalin Kinez, a drugar Vijetnamac. I svi oni dodjosi.

 

Australija nije od sticanja nezavisonosti radila na razvijanju svoje kulture?  

Link to comment

Gledam kroz prozor dole na trg i na terase na krovovima okolnih plutokratskih tamnica, lepo vreme, dole neki plastični konji u tričetvrt izdanju, žene u haljinama i šeširima jarkih boja nabadaju u štiklama, neki šampanjac se toči okolo u radno vreme. Čista plutokratija.

 

post-11745-0-98089000-1510024445_thumb.jpg

 

post-11745-0-43529500-1510024453_thumb.jpg

 

post-11745-0-41691900-1510024462_thumb.jpg

 

SaE

Link to comment

Ti si, bre, neozbiljan.

Eh, neozbiljan. Evo od malo kasnije, kad se pred trku skupilo više sveta (uz šampanjac, naravno). Čista australijska plutokratska kultura. I malo sa druge strane.

 

post-11745-0-05336000-1510028896_thumb.jpg

 

post-11745-0-68431500-1510028903_thumb.jpg

 

post-11745-0-43868600-1510028918_thumb.jpg

 

SaE

Link to comment

Gledam kroz prozor dole na trg i na terase na krovovima okolnih plutokratskih tamnica, lepo vreme, dole neki plastični konji u tričetvrt izdanju, žene u haljinama i šeširima jarkih boja nabadaju u štiklama, neki šampanjac se toči okolo u radno vreme. Čista plutokratija.

 

attachicon.gif20171107_135908.jpg

 

attachicon.gif20171107_135927.jpg

 

attachicon.gif20171107_135940.jpg

 

SaE

U Sidneju soliter

U soliteru penthaus.

U penthausu covek

U coveku srce

U srcu ljubav

za radnicku klasu.

Link to comment

U Sidneju soliter

U soliteru penthaus.

U penthausu covek

U coveku srce

U srcu ljubav

za radnicku klasu.

Uvek bilo i bice, ne? 

Osim ako covek iz penthausa nije u NagojU.

Link to comment

Gojko, tu zabavu i sampanjac ce da plate jadni konji koji se svake godine povredjuju i umiru. Cisto divljastvo,ako mene pitas.

To kao u Avganistanu kada odseku glavu ovci pa igraju polo sa njom.

 

https://www.brisbanetimes.com.au/opinion/melbourne-cup-one-of-the-cruellest-days-in-citys-calendar-20171106-gzfj9m.html

 

Why the Melbourne Cup is actually one of the cruellest days on Australia's calendar

Link to comment

da ti neko pokloni stan koji ima Yoyogi u Sidneju, da li bi ostao da zivis o Oz?

 

 

Australija nije od sticanja nezavisonosti radila na razvijanju svoje kulture?  

 

Sasvim moguce da bih.

 

Australijska "kultura" je smejurija. Vidis na primeru ove trke konja. Zatim imamo australijsku verziju boja na Kosovu, ANZAC day. Ostalo su praznici preuzeti od Britanije i US koji su cista komercijala.

Link to comment

Sasvim moguce da bih.

 

Australijska "kultura" je smejurija. Vidis na primeru ove trke konja. Zatim imamo australijsku verziju boja na Kosovu, ANZAC day. Ostalo su praznici preuzeti od Britanije i US koji su cista komercijala.

Pa zasto bi ostao u zemlji za koju mislis da ima smehotresnu kulturu?

 

Ne mislim da kao imigrant moras da preuzmes njihov obrazac ponasanje 1/1, ali ako nemas razumevanja za to kako se ponasaju, kakve obicaje imaju, itd... zasto bi ostao?

Link to comment

Ja da mogu da biram gde cu da zivim ja bi neizostavno otis'o prvo u Texas - pa da nicim izazvan a k'o covek pominjem Kosovo svakodnevno... 

Dobro, mozda ne Kosovo al' Alamo, al' isto je to - ne?  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...