Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Moracikus je bio kupio kucu u Melburnu za oko 250-300k. Uzeo kredit ne veci od 200k i sada to predstavlja kao neki ogroman rizik i uspeh.

Pa ja sam za kesh kupio 200k kucu.

A meni predlaze da uzmem kredit od 900k.

 

Napisah ja vec, cela ova tema je kako se oni koji su kupili kad je bilo povoljno I zaradili 100-200% profit lezeci u stanovima I kucama, podruguju onima koji su dosli ovde nakon njih.

Edited by noskich
Link to comment

Kad smo kod GPSova -ja sam prosle godine od Detroita do Milvokija (a preko Lensinga, Čikaga i Kenjoše) odvozio i bez GPSa... Ne znam koja vam je to ložana na taj Garmin, Navi(g)on i slično... Veću sam muku im'o oko plaćanja toll-a nego oko sve navigacije... Mis'im - ono - realno, ne?

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

E, ako nisi svratio do Libertivila ili barem Gere Indijane , onda kao i da nisi bio.

Link to comment

Moracikus je bio kupio kucu u Melburnu za oko 250-300k. Uzeo kredit ne veci od 200k i sada to predstavlja kao neki ogroman rizik i uspeh.

Pa ja sam za kesh kupio 200k kucu.

A meni predlaze da uzmem kredit od 900k.

 

Napisah ja vec, cela ova tema je kako se oni koji su kupili kad je bilo povoljno I zaradili 100-200% profit lezeci u stanovima I kucama podruguju onima koji su dosli ovde nakon njih.

oklen ti tolko kesha??
Link to comment

E, ako nisi svratio do Libertivila ili barem Gere Indijane , onda kao i da nisi bio.

Jesam, brate, do Libertivilla, kako da nisam al' to k'o lokalna tura, vozili me okolo...

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

Link to comment

Od svoje dve ruke. Zato kazem, da sam tada bio ovde kad su oni bili iskeshirao bih sve na ruke. 

 

Ma boli te kita, zato ces ti da budes ovde kad oni zaglave Rookwood, ne? 

Istina, morat ces i tada da radis al' dobro - ne moze svako da ubode loto... 

 

Rookwood_Cemetery_1-429x320.jpg

Link to comment

Zato iznos plate sam po sebi ne znaci nista. Tek ima smisla kada se uporedi sa troskovima.

A kada se uporedi sa troskovima onda moze da se jasno vidi da ima ne-zapadnih zemalja u kojima je taj odnos povoljniji. 

 

I Yoyogi je to prokljuvio.

Zato on sad peva:

" Sta vas brine,

sta vas plashi,

moji dobri,

shoderashi!!"

 

Zato Yoyogi zivi u Nagoji, mestu koga nema u 100 most desirable places to live - iako je emigrirao iz Srbije sa dinosaurusima. Kako to objasnjavas?

Link to comment

Zato Yoyogi zivi u Nagoji, mestu koga nema u 100 most desirable places to live - iako je emigrirao iz Srbije sa dinosaurusima. Kako to objasnjavas?

On je pobega od prve zene, tu ni odnos plate prema troskovima nista ne pomaze - to se jednostavno ne racuna... 

Link to comment

Zato Yoyogi zivi u Nagoji, mestu koga nema u 100 most desirable places to live - iako je emigrirao iz Srbije sa dinosaurusima. Kako to objasnjavas?

 

Objasnjavam kratkovidom metodologijom istrazivanja koja imenuju tih 100 mesta.

 

Moj omiljeni primer te kratkovidosti je proglasavanje Singapura za najskuplji grad na svetu. Jeste najskuplji za expate koji zive u condoima, voze kola, upisuju decu u internacionalne skole...

A za lokalno stanovnistvo koje zivi u drzavnim stanovima (HDB koji cini 80% stambenog prostora), salje decu u lokalne skole, hrani se u hawkerima za 2-5 dolara i koristi najbolji javni prevoz na svetu za 1-2 dolara zivot je veoma povoljan u poredjenju sa ostalim razvijenim zemljama.

 

Evo jednog interesantnog istrazivanja koje metodologiju zasniva na vecem broju faktora nego sto to cine najpoznatija:

https://cms-internationsgmbh.netdna-ssl.com/cdn/file/2017-09/Expat_Insider_2017_The_InterNations_Survey.pdf

 

ei2017-best-and-worst-countries_5.jpg

Edited by noskich
Link to comment

Ma boli te kita, zato ces ti da budes ovde kad oni zaglave Rookwood, ne? 

Istina, morat ces i tada da radis al' dobro - ne moze svako da ubode loto... 

 

Rookwood_Cemetery_1-429x320.jpg

 

Rookwood ce svi da zaglave, kada tacno, nepoznato za sada.

Zato nije najbolja ideja IMO provesti zivot u kjubiklu od svitanja do sumraka otplacujuci dugove bankama.

 

d5ed9614b8a68f6f6a38c7696ecbd065--love-o

Edited by noskich
Link to comment

Od svoje dve ruke. Zato kazem, da sam tada bio ovde kad su oni bili iskeshirao bih sve na ruke. 

 

Kad si na ovu skupocu toliko ustedio, koliko bi tek ustedio da si posljednjih 10god proveo u Vijetnamu gdje je odnos zarade i zivotnih troskova daleko povoljniji....

 

A i ne provode svi citav zivot otplacujuci kredite. Evo ti primjera na forumu koji se jos uvijek vode kao zive osobe. Imigranti 70-ih su smatrali da su oni koji su dosli deceniju ranije bili u povoljnijoj situaciji. Kako oni tako i ti, a tako razmislja i neko ko je danas pristigao na kontinent. On pocinje od nule, a ti imas kucu u QLD od $200k + ustedjevinu. Zar nisi u povoljnijem polozaju?

Link to comment

Zato nije najbolja ideja IMO provesti zivot u kjubiklu od svitanja do sumraka otplacujuci dugove bankama.

Zavisi ko sta voli, nemoj nikad da potcenjujes ludilo drugih ljudi niti da precenjujes svoju "razloznost" i "normalnost", ne? 

( rek'o ja i ost'o ziv, za sada. )

Link to comment

Kad si na ovu skupocu toliko ustedio, koliko bi tek ustedio da si posljednjih 10god proveo u Vijetnamu gdje je odnos zarade i zivotnih troskova daleko povoljniji....

 

A i ne provode svi citav zivot otplacujuci kredite. Evo ti primjera na forumu koji se jos uvijek vode kao zive osobe. Imigranti 70-ih su smatrali da su oni koji su dosli deceniju ranije bili u povoljnijoj situaciji. Kako oni tako i ti, a tako razmislja i neko ko je danas pristigao na kontinent. On pocinje od nule, a ti imas kucu u QLD od $200k + ustedjevinu. Zar nisi u povoljnijem polozaju?

 

E pa da sam se nakalemio za project managera u international development ziveo bih kao mali bog.

Pazi ovo: https://unjobs.org/vacancies/1496777350252

 

US$

Salary

Minimum

70647

rising to

Maximum

89091

Post adjustment for Hanoi

Minimum

19075

Maximum

24055

 

Ha Noi, lep moderan stan u centru centra pored Ho Hoan Kiem jezera 300 dolara mesecno. U restoran da izadjes da se razbijes od hrane 5 dolara. Taksi voznja je dolar-dva. Ko voli pivo imas dva litra za dolar. Itd. itd.

 

A nije ti dobar primer. Treba da poredis ne nekoga sada ko dolazi sa mnom, vec njega za 9 godina sa mnom sada i vas 9 godina pre. 

Edited by noskich
Link to comment

Objasnjavam kratkovidom metodologijom istrazivanja koja imenuju tih 100 mesta.

 

Moj omiljeni primer te kratkovidosti je proglasavanje Singapura za najskuplji grad na svetu. Jeste najskuplji za expate koji zive u condoima, voze kola, upisuju decu u internacionalne skole...

A za lokalno stanovnistvo koje zivi u drzavnim stanovima (HDB koji cini 80% stambenog prostora), salje decu u lokalne skole, hrani se u hawkerima za 2-5 dolara i koristi najbolji javni prevoz na svetu za 1-2 dolara zivot je veoma povoljan u poredjenju sa ostalim razvijenim zemljama.

 

 

Ma pusti metodologiju i tvoje omiljene primere... ti kazes da bi i ti mogao u Australiji da imas stan od milion dolara. Yoyogi ima stan od milion dolara u Australiji, i otisao je u Japan. Objasnjenje?

 

Da pojasnim: na osnovu onoga sto ste vas dvojica pisali o Oz, mislim da ne postoji cultural fit sa Oz za vas dvojicu. To je razlog zasto je on otisao, i to je razlog zasto ti hoces da odes. Pare i stan su izgovor.

Edited by ObiW
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...