Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Zivot koji vodis zvuci kao pravi horor za mene. Putovati 2 sata do posla i raditi uvece u magacinu a onda dijeliti stanove sa kusim i repatim nije vrijedno sna da ces se penzionisati sa 40 godina u nekoj jeftinoj zemlji i krckati tu ustedjevinu.

Steta velika steta za tvoju porodicu moze to biti

Link to comment

Zivot koji vodis zvuci kao pravi horor za mene. Putovati 2 sata do posla i raditi uvece u magacinu a onda dijeliti stanove sa kusim i repatim nije vrijedno sna da ces se penzionisati sa 40 godina u nekoj jeftinoj zemlji i krckati tu ustedjevinu.

Steta velika steta za tvoju porodicu moze to biti

 

A sta da radim, da zivimo od 1500 dolara mesecno i otplacujemo stan 30 godina?

Link to comment

2014 si ipak mogao podici kredit od 600k i uzeti neku pristojnu nekretninu.

Tri godine kasnije situacija ti je mnogo losija a cini mi se da si tada pisao o popravci zuba i nekim kucicama 2×2m od zemlje

Link to comment

Digni kredit covjece i uzmi nesto u suburbu za koji procjenis da moze dozivjeti gentrification u narednih 10 god.

Neces ti nidje iz Sydneya pogotovo sada kad je i bebica tu

Link to comment

baš sam razmišljao da odem negde iz Srbije, sad vidim da je ovde još najbolje...

A sto bi isao iz svoje zemlje?

Da putujes 2 sata do posla i radis za surove kapitaliste?

Link to comment

U Australiji imas 24.13 miliona i 105,000 beskucnika. 0,435%

U Srbiji 7 miliona i 18,000 beskucnika. 0,257%

 

Vec sam pisao da zimi u zapadnom Sidneju pada temperatura ispod nule. Toliko o tvojih plus 15 stepeni.

Koliko dana godisnje je u Srbiji u Beogradu temperatura minus 20?

 

Ovde pise: https://en.wikipedia.org/wiki/Belgrade da je "average low" najniza u Januaru i iznosi -1 stepen.

 

Kako onda nisi išao ovde https://en.wikipedia.org/wiki/Sydney i video da je average low za Sidnej 10 stepeni? Toliko o tvojih ispod nule. :lolol:

Link to comment

E ovo je sushtina za nove imigrante.

Nekada, za vreme SFRJ kada su gastrabajteri isli na zapad nisi mogao da omanes. Socijalna drzava, standard. A i nisi imao gde drugde da ides.

Ono sto ljudi nikako da shvate je da su ta vremena odavno prosla.

Danas se na zapadu zivi daleko gore nego onda. Plate stagniraju, socijala se tanji, a cene idu u nebesa. 

 

Zato iznos plate sam po sebi ne znaci nista. Tek ima smisla kada se uporedi sa troskovima.

A kada se uporedi sa troskovima onda moze da se jasno vidi da ima ne-zapadnih zemalja u kojima je taj odnos povoljniji. 

 

I Yoyogi je to prokljuvio.

Zato on sad peva:

" Sta vas brine,

sta vas plashi,

moji dobri,

shoderashi!!"

Uh, ovo je takva laž i preuveličavanje. Žali bože ako ga neko posluša-baš me interesuje da li je onda to u Indiji, Tunguziji, Srbiji ili Vijetnamu bolje? da se tamo da zaraditi za 5soban stan.

Link to comment

 

 

Nisu Thai pizde kao Australijanci da ocajne ljude bez igde icega smestaju u koncentracione logore usred okeana u kojima se izbeglice samoubijaju i umiru

Ovo je još jedna njegova laž,

zašto? pre nekoliko meseca ili godinu, bio je veliki skandal u vojsci i pograničnoj policiji, u Mae Hong Songu, gde su organizovanu trgovinu robljem izbeglica iz Mjanmara radili ti divni Tajci. 

Plus, o onim robovima na onim lađama za morsku hranu, i one plantaže ananasa, jbg... a nešto se desi a okrive imigrante i izbeglice.

Link to comment

Ja nisam bio na Tajlandu (i ne planiram da idem) al' ne sumnjam da je super - i jasno mi je zasto se to cuva kao vazna drzavna tajna - zamisli da sav taj svet sto navaljuje u Australiju (a Johhny ih ne pusta) krene na Tajland... Nezgodno bi bilo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...