Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Gde to pise u ovom PDF-u sto si postavio?

Pise lepo Mean Minimum Temperature sto je medijana. Znaci uzmu temperaturu preko celog dana i nadju medijanu.

Cekaj prvo da se dogovorimo da li je to dnevna ili nocna temperatura - posle cemo dalje, moze? 

Link to comment

Cekaj prvo da se dogovorimo da li je to dnevna ili nocna temperatura - posle cemo dalje, moze? 

Ja sam pisao iskljucivo o nocnoj temperaturi koja je najveca opasnost za beskucnike. Onda si se ti pojavio sa medijanom. Pa naravno da medijana nece biti minus ako je nocu minus jedan stepen, a preko dana 10-ak stepeni.

Link to comment

Prvo moras da prestanes da pises po forumu u toku radnog vremena a onda da izbacis Kir Janju iz sebe i pocnes razmisljati kao prava glava svoje porodice. Ako si dobar u poslu brzo ces svoja primanja duplirati. Zena ce takodje poceti da radi i za 10 godina la la... kredit otplacen.

Link to comment

Prvo moras da prestanes da pises po forumu u toku radnog vremena a onda da izbacis Kir Janju iz sebe i pocnes razmisljati kao prava glava svoje porodice. Ako si dobar u poslu brzo ces svoja primanja duplirati. Zena ce takodje poceti da radi i za 10 godina la la... kredit otplacen.

 

Ja moram da prestanem a iDemo i dragance ne moraju, na njih nemas zamerke?

Ma da, vrlo je jednostavno duplirati primanja kao zaposlen kada je prosecna godisnja povisica 2 posto. 

 

http://www.abc.net.au/news/2017-05-17/wage-price-index-abs-march-quarter/8532810

 

That keeps annual wage growth at just 1.9 per cent, the lowest on Bureau of Statistics figures that go back to the late 1990s, and probably the slowest rate of pay rises since the last recession.

 

Znaci srecan da budes kad dobijes 2% godisnje povisicu. Cak ne prati ni inflaciju "potrosacke korpe". A kamoli rast nekretnina od 10-15%.

Edited by noskich
Link to comment

Da ga promenim pa da radim za jos manje pare? 

 

ponekad je potreban reset, a i pare ti nisu toliko bitne, koliko mogu da vidim iz tvoje priče, važno je da si srećan na poslu. realno, poslova za tvoju profesiju nema u modernim enterprajz okruženjima, sve je automatizovano i radi se po novijim metodologijama. tako da je moguće da ti i smanje platu ili te preorijentišu na neko drugo mesto.

Link to comment

Da si uzeo nesto na vrijeme sa 5% depozita sad bi i ti uzivao prava forumisanjana u toku radnog vremena. Prosao taj voz jbg.

Sad ti polazi ovaj drugi i mozes jos da se ukrcas u njega.

Link to comment

ponekad je potreban reset, a i pare ti nisu toliko bitne, koliko mogu da vidim iz tvoje priče, važno je da si srećan na poslu. realno, poslova za tvoju profesiju nema u modernim enterprajz okruženjima, sve je automatizovano i radi se po novijim metodologijama. tako da je moguće da ti i smanje platu ili te preorijentišu na neko drugo mesto.

 

Pare su veoma bitne, jer cim zaradim zacrtano dizem sidro. A ovaj sad posao koji imam je najbolji koji sam ikada imao. Uopste se ne zalim na posao. Zalim se na druge stvari.

Link to comment

Da si uzeo nesto na vrijeme sa 5% depozita sad bi i ti uzivao prava forumisanjana u toku radnog vremena. Prosao taj voz jbg.

Sad ti polazi ovaj drugi i mozes jos da se ukrcas u njega.

 

Vec sam ti napisao: prve dve godine bio student, naredne tri radio na ugovor sa dva sata otkaznog roka prve dve godine i dve nedelje poslednje godine. Zena radila na crno. Idealni kandidati za kredit.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...