Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ako nemas cojones da podignes kredit onda OK. I meni nije bilo svejedno prvi put.

Ostajalo mi preko plate otprilike koliko bi i tebi sada. Prve dvije godine malo stiskanja i sa 2 plate to ide lagano za 10 god. Cak i mnogo prije.

Opet kupiti stan nije bas isplatljivo kao kucu zato bih ja radije uzeo na placu od 600sqm i izdavao.

Najgora opcija je gomilanje kesa.

Link to comment

Ako nemas cojones da podignes kredit onda OK. I meni nije bilo svejedno prvi put.

Ostajalo mi preko plate otprilike koliko bi i tebi sada. Prve dvije godine malo stiskanja i sa 2 plate to ide lagano za 10 god. Cak i mnogo prije.

Opet kupiti stan nije bas isplatljivo kao kucu zato bih ja radije uzeo na placu od 600sqm i izdavao.

Najgora opcija je gomilanje kesa.

 

Pa tebi em je bilo jeftinije u to vreme koliko 60% nego sada, em je cena u Melburnu jeftinija nego u Sidneju jos onda bila verovatno 30-ak posto jeftinija, pa onda imas dve dobre plate, moja zena nema veliku platu. 

 

Kako za 10 godina, jesam ti ovde pokazao racunicu za 30 godina? Cak sa tom racunicom za 30 godina bi jedva prezivljavali sa ostatkom moje plate.

Od 2600 dolara mesecno samo rezije da platis ostace ti 1500. E sad ti meni reci kako moze troclana porodica da plati hranu, transport, odecu, obucu, lekove, pelene za dete, hranu za bebe... sa 1500 dolara mesecno?

 

A ti pricas da se otplacuje za 10 godina. Od cega kad jedva sastavljas kraj sa krajem uz ovu racunicu 30 godina kredit. Od cega ces jos brze da placas kredit pa da otplatis za 10 godina? Pokazi mi tu racunicu.

Link to comment

Pa tebi em je bilo jeftinije u to vreme koliko 60% nego sada, em je cena u Melburnu jeftinija nego u Sidneju jos onda bila verovatno 30-ak posto jeftinija, pa onda imas dve dobre plate, moja zena nema veliku platu. 

 

Kako za 10 godina, jesam ti ovde pokazao racunicu za 30 godina? Cak sa tom racunicom za 30 godina bi jedva prezivljavali sa ostatkom moje plate.

Od 2600 dolara mesecno samo rezije da platis ostace ti 1500. E sad ti meni reci kako moze troclana porodica da plati hranu, transport, odecu, obucu, lekove, pelene za dete, hranu za bebe... sa 1500 dolara mesecno?

 

A ti pricas da se otplacuje za 10 godina. Od cega kad jedva sastavljas kraj sa krajem uz ovu racunicu 30 godina kredit. Od cega ces jos brze da placas kredit pa da otplatis za 10 godina? Pokazi mi tu racunicu.

 

ma sprda se s tobom. koliko vidim za tebe je jedini izlaz nešto poput srbije ili tajlanda. u srbiji, nažalost nema potrebe za tvojom profesijom jer je to otprilike izumrlo sa dinosaurusima, ali pretpostavljam da se u tajlandu možeš prodati.

treća opcija je naravno severna koreja, ali vidim da ti se ne ide.

Link to comment

Brate, a da izbrojish koliko se to puta desilo u zadnjih 50ak godina?? 

Ili bar da pogledas onaj pdf gore sto sam linkovao? 

 

Video sam PDF, to je dnevna temperatura sto si postavio.

Kod mene u Auburnu je nocu zimi redovno bilo oko 3 stepena. Jos zapadnije od mene bez problema ispod nule.

Edited by noskich
Link to comment

Ovo je dnevna temperatura, pricao sam o nocnoj koja je najkriticnija za beskucnike. 

"Dnevna" temperatura se meri tokom perioda dugackog 24 casa.

Taj period pocinje u 9 ujutro 'danas' i zavrsava se u 9 ujutro 'sutra'. 

Bavim se time, brate, tako da gledaj da ne krene neki ro-ming temperaturni, nije zgodno... 

Link to comment

al koje su to price, ok je biti beskucnik jer je klima blaga i topla  :lol: ko im jebe mater, ok je da se spava na ulici, lepo je vreme. 

 

i poredjenje australije sa srbijom raspalom da bi se dokazako kako je aus super. poredjenje bilo cega sa srbijom je wtf. 

Link to comment

Video sam PDF, to je dnevna temperatura sto si postavio.

Kod mene u Auburnu je nocu zimi redovno bilo oko 3 stepena. Jos zapadnije od mene bez problema ispod nule.

 

 

 

The Daily minimum air temperature is nominally recorded at 9 am local clock time. It is the lowest temperature for the 24 hours leading up to the observation, and is recorded as the minimum temperature for the day on which the observation was made.
Link to comment

The Daily minimum air temperature is nominally recorded at 9 am local clock time. It is the lowest temperature for the 24 hours leading up to the observation, and is recorded as the minimum temperature for the day on which the observation was made.

 

Gde to pise u ovom PDF-u sto si postavio?

Pise lepo Mean Minimum Temperature sto je medijana. Znaci uzmu temperaturu preko celog dana i nadju medijanu.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...