Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

A otkud ti znas sta ja radim konkretno a sta ne radim?

 

I da bih uopste nesto mogao da radim moram prvo da zaradim neki novac pa da onda nesto uradim. Isto kao i oni. Oni su prvo novac zaradili pa ga zatim koriste za takve projekte.

 

Znam zato sto te stalno pitam pa vidim nista. Jel postujes klipove kako se gaji paradajz na balkonu i kako je to do jaja? Postujes. Jel sadis paradajz? Ne sadis. Jel se bunis protiv sistema u kojem je sve zasnovano na novcu? Bunis se. Jel provodis dane racunajuci ROI i gledajuci kursne liste? Provodis. Nemam ja nista protiv toga sto si folirant (iako toga nisi svestan), ali imam protiv toga da te neko ovde predstavlja kao "grass roots", "pobunu" itsl. Ti si samo sraf u sistemu.

Link to comment

Znam zato sto te stalno pitam pa vidim nista. Jel postujes klipove kako se gaji paradajz na balkonu i kako je to do jaja? Postujes. Jel sadis paradajz? Ne sadis. Jel se bunis protiv sistema u kojem je sve zasnovano na novcu? Bunis se. Jel provodis dane racunajuci ROI i gledajuci kursne liste? Provodis. Nemam ja nista protiv toga sto si folirant (iako toga nisi svestan), ali imam protiv toga da te neko ovde predstavlja kao "grass roots", "pobunu" itsl. Ti si samo sraf u sistemu.

 

Sadim sve zacine koje mi trebaju. 

Zasto bih gledao kursne liste svaki dan? Ja nisam daytrader. 

Link to comment

Evo sta je napisano o tome da je za vecinu stanovnistva neisplativo da salje dete u vrtic:

 

To gde ti zivis i tvoj infostan nema apsolutno nikakve veze sa stanom u Chatswoodu.

 

Da li je luksuz da roditelji sa detetom zive u stanu sa dve spavace sobe, to je pitanje.

Jedna soba za roditelje, jedna za dete.

I to pitanje se postavlja u zemlji koja je druga na svetu po kvalitetu zivota u 21. veku i ovde konkretno u slucaju kako me nazva "Milena" first tier profesionalca.

Da li vi tvrdite da je za first tier profesionalca u Australiji preveliki luksuz da sa zenom i detetom zivi u iznajmljenom stanu sa dve spavace sobe? 

Pola sata vozom od centra.

Jer taj stan ne moze da kupi (kosta preko miliona btw.).

To je sustinsko pitanje.

 

I ako tom profesionalcu samo na stanarinu i rezije ode vise od pola plate, sta to govori o njegovom zivotnom standardu?

 

 

 

Ne moram da zivim u stanu od 50 kvadrata na pola sata vozom od centra. Dovoljna je soba 3 sa 2 metra za zenu, dete i mene tamo negde na 3-4 sata vozom od centra?

 

Da se zivi zivotom srednje klase u Australiji da, ne bi moglo mnogo toga da se ustedi. Mozda je zbog toga prosecna stopa stednje u Australiji samo 4.6% prihoda?

https://tradingeconomics.com/australia/personal-savings

 

australia-personal-savings-forecast.png?

 

http://www.dailytelegraph.com.au/lifestyle/parenting/australians-are-paying-more-for-childcare-than-mortgages-and-food-leading-to-calls-for-national-action/news-story/42d6d8d0658d710c8bbef4cd67a3e44e

 

Australians are paying more for childcare than mortgages and food, leading to calls for action

 

Close to a third are paying double their grocery bills — after the government rebate — and one in five are paying triple their weekly grocery shop.
 
Alarmingly 34 per cent of respondents in the survey conducted for News Corp Australia by The Parenthood said they have been late paying their bills, mortgage or rent because of childcare.
 
A total of 21 per cent of respondents say they are basically working to pay for childcare with 57 per cent only marginally better off working.

 

Link to comment

Vidis batice na Tajlandu ljude kao sto je ovaj koji su uglavnom pijanci i narkomani ne teraju iz zemlje. 

Nisu Thai pizde kao Australijanci da ocajne ljude bez igde icega smestaju u koncentracione logore usred okeana u kojima se izbeglice samoubijaju i umiru.

I šta sad, ja opet tebe da pitam  zašto onda odnos tajlandskih imigranata u Australiju više od 2:1 u korist žena, šta im bi da im je toliko lošije u tom raju pa da dolaze ovde, valjda vole tamničare, šta li.

 

Nego opet da se vratim na ono tvoje kukanje da ne možeš da (ot)platiš isti stan kao ja. Mislim, mogu tako i ja da kukam što nisam zaradio koliko ona dva batića što su pokrenuli Atlassian pre petnaestak godina dok su studirali zadužujući se na kreditnim kartama, a sad firma vredi milijarde dolara, i Skot je kupio najskuplju kuću ikad prodatu u Australiji, za sedamdesetak miliona dolara. Zapošljavaju hiljade ljudi koje uglavnom plaćaju više nego tebe, a firma im ide ka tome da ukinu potrebu za tvojim PMO radnim mestom. Stariji su par godina od tebe a imaju milijarde. Klasične plutokrate.

 

Ne čitate dobro, napisao je da mu se ne bi isplatilo da žena radi i daje celu platu za vrtić... u prevodu nema dece zato što je to skupo...

 

Ni kiriju ne plaća, tj naplaćuje svoj deo od cimera, a on "organizuje", popravlja (osim vodokotlića) i doteruje stan nameštajem pokupljenim sa ulice... frižider puni iz kontejnera... Lovu slaže na gomilu i broji više puta dnevno...

 

Andrićeva Gospodjica, lepo čovek opisao taj sklop ličnosti, poklapa se do u detalje.

Ti ne možeš da znaš koliko si na daljinu dobro pogodio sa ovom karakterizacijom. Mene noskich svojom retorikom delimično podseća na onog brata (iz serije The Big C) čiju sliku sam okačio na prethodnoj strani, ali za razliku od njega noskich je neiskren i živi u kući tj. pod krovom. Takođe me podseća na onog Kafkinog čekača pred vratima Zakona, ali Milan Srdoč iz Majstorske radionice i posebno Andrićeva "Gospođica" su bolja karakterizacija. Ovaj North Indian Dinner je posebno tužno mesto, mislim, ništa to nije u odnosu na to kakvih rupa ima širom sveta i kakvih je bilo u vreme pre nego što smo mi rođeni u Evropi i majčici, ali za ovaj grad i ovo doba je taj restoran Gospođica "spot on".

 

SaE

Link to comment

I šta sad, ja opet tebe da pitam  zašto onda odnos tajlandskih imigranata u Australiju više od 2:1 u korist žena, šta im bi da im je toliko lošije u tom raju pa da dolaze ovde, valjda vole tamničare, šta li.

 

Nego opet da se vratim na ono tvoje kukanje da ne možeš da (ot)platiš isti stan kao ja. Mislim, mogu tako i ja da kukam što nisam zaradio koliko ona dva batića što su pokrenuli Atlassian pre petnaestak godina dok su studirali zadužujući se na kreditnim kartama, a sad firma vredi milijarde dolara, i Skot je kupio najskuplju kuću ikad prodatu u Australiji, za sedamdesetak miliona dolara. Zapošljavaju hiljade ljudi koje uglavnom plaćaju više nego tebe, a firma im ide ka tome da ukinu potrebu za tvojim PMO radnim mestom. Stariji su par godina od tebe a imaju milijarde. Klasične plutokrate.

 

Ti ne možeš da znaš koliko si na daljinu dobro pogodio sa ovom karakterizacijom. Mene noskich svojom retorikom delimično podseća na onog brata (iz serije The Big C) čiju sliku sam okačio na prethodnoj strani, ali za razliku od njega noskich je neiskren i živi u kući tj. pod krovom. Takođe me podseća na onog Kafkinog čekača pred vratima Zakona, ali Milan Srdoč iz Majstorske radionice i posebno Andrićeva "Gospođica" su bolja karakterizacija. Ovaj North Indian Dinner je posebno tužno mesto, mislim, ništa to nije u odnosu na to kakvih rupa ima širom sveta i kakvih je bilo u vreme pre nego što smo mi rođeni u Evropi i majčici, ali za ovaj grad i ovo doba je taj restoran Gospođica "spot on".

 

SaE

 

Zasto, pa zato sto verovatno Australijanci vole tajlandske zene pa ih zene i dovode, to bih prvo pomislio na prvu loptu.

 

Jeste to je veoma uporedivo, ja i ti oboje radimo i gledamo da zaradimo za krov nad glavom, sa nekim ko je pokrenuo biznis. Veze sa vezom nema.

 

Ne gledam TV i ne znam o kojoj je seriji rec, samo ne razumem sta tebi smetaju restorani gde se hranim i koje redovno posecujem poput North Indian Diner? 

 

Evo ti ovde sa TripAdvisor ima 4 zvezde od 5:

https://www.tripadvisor.com.au/Restaurant_Review-g255060-d7064035-Reviews-Tamana_s_Northern_Indian_Diner-Sydney_New_South_Wales.html

 

Na Facebooku 4.2 ocena od 5 maksimum:

https://www.facebook.com/Newtown-North-Indian-Diner-150176911665977/

Edited by noskich
Link to comment

Kanda Australija ima više stanovnika od Srbije :)

 

Ima vise tri puta, a ne sest puta gospodine.

Po glavi stanovnika u Australiji duplo vise beskucnika.

A koliko puta je veci standard?

 

Vajna druga zemlja na svetu po kvalitetu zivota, a vise ima beskucnika nego jedna propala Srbja.

 

To je plutokratija. Ko ima pare moze da radi sta hoce. Evo indijski plutokrata Adani dolazi da potpuno unisti Great barrier reef, najveci koralni greben na svetu. Moze mu se, gradi covek najveci rudnik uglja u Australiji.

A ovi beskucnici neka ih nek crknu na ulici.

Edited by noskich
Link to comment

Pristojan stan u Chatswoodu mozes da iznajmis za 3000$ plata ti je 7100$.

Imas za vise nego pristojan zivot.

Mozes cak i da kupis slican stan za milion i onda bi ti ostajalo 3000 za ostale stvari.

Nijesi u bezizlaznoj situaciji.

Da sam nam tvom mjestu uzeo bih neku kucu za milion u MEL ili SYD i radio negative gearing a placao 3000$ za rentu u Chatswoodu. Prodao bih kucu u Ipstwichu i koristio to kao depozit za kredit od 800k.

Za 10god bi otplatio dobar dio kredita a kuca koju si uzeo bi bila 2mil. Posto ti je to jedina nekretnina ne bi platio capital gains tax.

Pravac fking Tailand i rana penzija

Link to comment

Ima vise tri puta, a ne sest puta gospodine.

Po glavi stanovnika u Australiji duplo vise beskucnika.

A koliko puta je veci standard?

 

Vajna druga zemlja na svetu po kvalitetu zivota, a vise ima beskucnika nego jedna propala Srbja.

 

To je plutokratija. Ko ima pare moze da radi sta hoce. Evo indijski plutokrata Adani dolazi da potpuno unisti Great barrier reef, najveci koralni greben na svetu. Moze mu se, gradi covek najveci rudnik uglja u Australiji.

A ovi beskucnici neka ih nek crknu na ulici.

 

Biće ipak da je malo više od tri puta, ima u Australiji sigurno više od 20 miliona stanovnika. Plus probaj da budeš beskućnik na +15, a onda probaj ovde na minus 20. ;)

Link to comment

Mediana za stan sa dve spavace sobe u Chatswoodu je 1,1 milion: https://www.realestate.com.au/invest/2-bed-unit-in-chatswood,+nsw+2067

 

1100k minus 200k kuca u Ipswichu je 900k

 

Mesecni premijum za tu sumu uz kamatu od 4.37% RAMS ovde je: https://www.rams.com.au/home-loans/first-home-buyers/?selector=full-time-payg

 

I want to borrow
$900,000
for
30 years
with an interest rate of
4.37% p.a.
with a repayment type of Principal & interest
Principal & Interest 
Assumptions
Based on the amount you want to borrow, an estimate of your minimum repayments is $4,490.91 a month
month 

over 30 years

Znaci ostaje 2,610 i sa tim koliko ode na rezije, hranu, transport, troskove deteta i ostale potrepstine?

Moze li sa 2,610 sve to da se pokrije i zivi zivot srednje klase? Sta ti mislis Moracikus?

Da li ce biti za godisnji odmor?

 

I to sve sa sadasnjom kamatom, a ako ona poraste?

Edited by noskich
Link to comment

Biće ipak da je malo više od tri puta, ima u Australiji sigurno više od 20 miliona stanovnika. Plus probaj da budeš beskućnik na +15, a onda probaj ovde na minus 20. ;)

Plus minus pa se nakupi... 

 

Zasto, pa zato sto verovatno Australijanci vole tajlandske zene pa ih zene i dovode, to bih prvo pomislio na prvu loptu.

Pa valjda se i tazbina nesto pita, ne? 

Link to comment

Biće ipak da je malo više od tri puta, ima u Australiji sigurno više od 20 miliona stanovnika. Plus probaj da budeš beskućnik na +15, a onda probaj ovde na minus 20. ;)

 

U Australiji imas 24.13 miliona i 105,000 beskucnika. 0,435%

U Srbiji 7 miliona i 18,000 beskucnika. 0,257%

 

Vec sam pisao da zimi u zapadnom Sidneju pada temperatura ispod nule. Toliko o tvojih plus 15 stepeni.

Koliko dana godisnje je u Srbiji u Beogradu temperatura minus 20?

 

Ovde pise: https://en.wikipedia.org/wiki/Belgrade da je "average low" najniza u Januaru i iznosi -1 stepen.

Edited by noskich
Link to comment

Ajmo opet u krug!

 

Edit: average :D opet ti o avg. Živ ti bio, u januaru (a neretko i u martu) zna da bude dobrano niže od toga.

 

Koji si ti car trolova!

Edited by dragance
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...