Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

OK, nema nam druge - svi na ruralni Tajland ili svi kao ovaj bata (dumpster man) iz The Big C:

 

MV5BMTQ0MTM0MzQ5MV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTQ0

 

A ja da se pazim došljaka sa zapada grada da me ne izbace iz auta. Dobro.

 

SaE

 

Vidis batice na Tajlandu ljude kao sto je ovaj koji su uglavnom pijanci i narkomani ne teraju iz zemlje. 

 

Od treceg minuta: 

Lokalci im pomazu, daju hranu, niko ih ne dira. 

 

Nisu Thai pizde kao Australijanci da ocajne ljude bez igde icega smestaju u koncentracione logore usred okeana u kojima se izbeglice samoubijaju i umiru.

 

https://www.theguardian.com/australia-news/2016/aug/10/the-nauru-files-2000-leaked-reports-reveal-scale-of-abuse-of-children-in-australian-offshore-detention

 

The Nauru files: cache of 2,000 leaked reports reveal scale of abuse of children in Australian offshore detention

Edited by noskich
Link to comment

Noskich rekao da se dogovorio sa ženom da ona ne radi, a sada oboje rade po dva posla?

 

Ti lepo prodaj tu kuću pa pali iz Australije. Neverovatno koliko zavisti i mržnje kipti iz tebe.

 

Usput, broj beskućnika na 20+ miliona je 0.5%, a smem da se kladim da su dosta njih zavisnici od svačega.

Link to comment

Noskich rekao da se dogovorio sa ženom da ona ne radi, a sada oboje rade po dva posla?

 

Ti lepo prodaj tu kuću pa pali iz Australije. Neverovatno koliko zavisti i mržnje kipti iz tebe.

 

Usput, broj beskućnika na 20+ miliona je 0.5%, a smem da se kladim da su dosta njih zavisnici od svačega.

Ne, napisao sam da je neisplativo za vecinu ljudi ovde da se placa vrtic zbog enormne cene istog I radi I to potkrepio istrazivanjem.

 

U Australiji ima vise beskucnika nego u jednoj Srbiji, pa o cemu pricamo.

Edited by noskich
Link to comment

Kakva erupcija mrznje prema svojoj zemlji u toku radnog vremena placenog 60 baka po satu.

Daj Duttone salji ovo na Manus da napokon dobije besplatan stan i hranu

Link to comment

Kakva erupcija mrznje prema svojoj zemlji u toku radnog vremena placenog 60 baka po satu.

Daj Duttone salji ovo na Manus da napokon dobije besplatan stan i hranu

Kakva mrznja, sve cinjenice. Sta nije tacno? Edited by noskich
Link to comment

Ne, napisao sam da je neisplativo za vecinu ljudi ovde da se placa vrtic zbog enormne cene istog I radi I to potkrepio istrazivanjem.

 

U Australiji ima vise beskucnika nego u jednoj Srbiji, pa o cemu pricamo.

Znači nisi nigde rekao da ti žena ne radi?

 

Usput, Australija ima 4 puta više stanovnika od Srbije, a plus kako se kod nas dade statistike bi ne ulija samopouzdanje.

 

Dođe mi da pozovem ASIO, kakav si mrzitelj.

Link to comment

E ovo je sushtina za nove imigrante.

Nekada, za vreme SFRJ kada su gastrabajteri isli na zapad nisi mogao da omanes. Socijalna drzava, standard. A i nisi imao gde drugde da ides.

Ono sto ljudi nikako da shvate je da su ta vremena odavno prosla.

Danas se na zapadu zivi daleko gore nego onda. Plate stagniraju, socijala se tanji, a cene idu u nebesa. 

 

Zato iznos plate sam po sebi ne znaci nista. Tek ima smisla kada se uporedi sa troskovima.

A kada se uporedi sa troskovima onda moze da se jasno vidi da ima ne-zapadnih zemalja u kojima je taj odnos povoljniji. 

 

I Yoyogi je to prokljuvio.

Zato on sad peva:

" Sta vas brine,

sta vas plashi,

moji dobri,

shoderashi!!"

 

Tralala, da je stvarno tako ne bi već 10 godina sedeo tamo nego bi odavno bio u "povoljnijoj nezapadnoj zemlji".

Link to comment

U pravu si samo za to da su nekretnine blizu Chatswooda nenornalno skupe sve ostalo je obican spin.

Ocekivati da u zemlji liberalne ekonomije vlada diktira cijene kuca i stanova je obicna utopija.

Link to comment

Ne čitate dobro, napisao je da mu se ne bi isplatilo da žena radi i daje celu platu za vrtić... u prevodu nema dece zato što je to skupo...

 

Ni kiriju ne plaća, tj naplaćuje svoj deo od cimera, a on "organizuje", popravlja (osim vodokotlića) i doteruje stan nameštajem pokupljenim sa ulice... frižider puni iz kontejnera... Lovu slaže na gomilu i broji više puta dnevno...

 

Andrićeva Gospodjica, lepo čovek opisao taj sklop ličnosti, poklapa se do u detalje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...